Vázání šátků III (Pli de Base)

Šátek složený podle Pli de Base

Pro mnoho způsobů uvázání je potřeba nejprve čtvercový šátek složit tak, aby vytvořil podlouhlý obdélník, jakousi šálu. Tato šála je pak základem dalšího vázání šátku, zejména u vázání šátku okolo krku. Existuje několik různých způsobů, jak šátek složit tímto způsobem a v tomto návodě předkládáme jeden z nich.

Ve francouzštině se tento způsob složení označuje jako Pli de Base, tedy česky něco jako Základní složení. Při složení šátku tímto způsobem vznikne kompaktní obdélník, ze kterého nevylézají růžky šátku ani volné hrany a je proto velmi komfortní pro další uvázání šátku. Obdélník, který vznikne tímto složením je plný a nemá tendenci se rozvazovat. Pli de Base je vhodný pro šátky všech velikostí, od malých až po extra velké (více se o velikosech šátků dozvíte na našem blogu).

1. Položte šátek na podložku lícem dolu, rubem nahoru.

2. Přeložte jeden z cípů šátku podél úhlopříčky šátku tak, že přeložený růžek je asi ve ¾ úhlopříčky.

3. Přeložte protilehlý roh šátku podél stejné úhlopříčky tak, že roh šátku je téměř v úrovni protilehlé hrany.

4. Šátek přeložte podél úhlopříčky tak, že vnitřní hrana šátku přibližně kopíruje spojnici obou cípů šátku.

5. Přeložte i druhou stranu šátku stejně jako v předchozím bodě.

6. Šátek ještě jednou přeložte podél úhlopříčky tak, aby vznikl podlouhlý, symetrický obdélník. Nyní je šátek složený podle Pli de Base a připravený k dalšímu vázání.

Naší nabídku luxusních hedvábných šátků francouzské značky A Piece of Chic najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*