Šátky inspirované Bauhausem

Hedvábné šátky se vzorem, inspirovaným uměleckým směrem Bauhaus, tvoří k zajímavé a originální rozšíření nabídky luxusních hedvábných šátků francouzské značky A Piece of Chic.

Bauhaus bylo ve 20. a 30. letech 20. století umělecké a pedagogické hnutí, které významně ovlivnilo vývoj umění a architektury a estetických názorů. Vznik Bauhausu lze datovat do roku 1919, kdy byly sloučena výmarská Vysoká škola výtvarného umění s Umělecko-průmyslovou školou pod vedením rektora Waltera Gropiuse. Pedagogický sbor nové školy zahrnoval tak významné umělce, jakými byli např. Paul Klee, Vasilij Kandinsky či Marcel Breuer. Škola měla obnovit „jednotu umění pod vedením architektury a obnovit těsný vztah umění k řemeslu“. Roku 1924 se škola Bauhaus přestěhovala do Desavy a roku 1932 se znovu stěhuje, tentokrát do Berlína. V roce 1933, po nástupu nacistů k moci, je škola definitivně rozpuštěna především pro levicové názory předních představitelů Bauhausu.

Budova školy Bauhaus v Desavě

Bauhaus zanechal nesmazatelný otisk zejména v architektuře. Vrcholná díla Bauhausu, zejména budova školy v Desavě, ovlivňují moderní architekturu dodnes. Svým důrazem na propojení umění s řemeslem lze Bauhaus považovat dodnes za moderní a pokrokový umělecký směr a předchůdce soudobého pojetí průmyslového designu.

Motivy, charakteristické pro Bauhaus, jsou dodnes působivé a působí velmi moderním, současným dojmem. Jejich použití na luxusních hedvábných šátcích významně obohacuje dámský šatník.

Naší nabídku hedvábných šátků se vzorem, který inspiroval právě Bauhaus, najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*