Jak nosit manžetové knoflíčky

Odpověď na otázku Jak nosit manžetové knoflíčky je překvapivě jednoduchá – tak, abyste se dobře cítili. Nicméně i v dnešní době, kdy se móda a představa o tom „in outfitu“ mění sezónu od sezóny přetrvávají některá historická pravidla, která můžete nebo nemusíte respektovat. Ale začněme tím, co již dnes, na počátku 21. století neplatí.

 

 

  • Neplatí, že manžetové knoflíčky se nosí výhradně ke kravatě a k saku. Ještě před deseti lety byla tato poučka univerzálně platná, ale dnes je možné si košili s manžetovými knoflíčky vzít k jeansám, ke svetru nebo do obleku bez kravaty. Stále asi není vhodné nosit manžetové knoflíčky k bermudám či šortkám, ale kdo ví, kam se módní povědomí pohne ?
  • Neplatí, že manžetové knoflíčky jsou výhradně pánskou záležitostí. Stále více návrhářů a výrobců nabízí dámské halenky s rukávy zakončenými manžetami se zapínáním na manžetové knoflíčky a objevují se i manžetové knoflíčky designované výhradně pro ženy (např. s motivem dámské lodičky), i když nebývají zcela běžně dostupné. Pro dámy se ale hodí i menší, původně pánské, manžetové knoflíčky.

Naproti tomu stále platí:

  • Dodržujte barvu kovu ve vašem oblečení. Manžetový knoflíček, resp. jeho kovová část (dřík) by měl mít stejnou barvu (obvykle stříbrnou nebo zlatou, výjimečně černou) jako ostatní kovové části vašeho outfitu – přezka pásku, hodinky, brýle, přezky a zipy na aktovce či kabelce apod. Ačkoliv je tato poučka stále platná, zdá se, že bude postupně překonána (viz tzv. bicolor hodinky, které jsou kombinací zlaté a stříbrné barvy).
  • Vhodně kombinujte barvu hlavy manžetového knoflíčku. Doporučuje se, aby barva manžetového knoflíčku byla podobná barvě, která je na jiné části oblečení – např. proužek na košili, hlavní nebo i doplňková barva na kravatě nebo na ozdobném kapesníčku. Stejně, jako u ostatních součástí oblečení, lze kombinovat barvy buď do barevného kontrastu nebo do stejného tónu (tzv. tón v tónu). V případě barevného kontrastu můžete volit knoflíček prakticky neomezeně, ale v případě tónu v tónu by měly i manžetové knoflíčky zachovat hlavní myšlenku a neměly by tedy být kontrastní. Barva knoflíčků by neměla být naprosto stejná, jako jiná součást oblečení (např. kravata nebo ozdobný kapesníček) s pravděpodobně jedinou výjimkou, kterou je případná spona do kravaty nebo jiný drobný šperk. Ale v mnoha případech takové „sady“ nepůsobí zcela harmonicky.
  • Vyjádřete svou osobnost prostřednictvím manžetového knoflíčku. V dnešním uniformním světě business oblečení je manžetový knoflíček jednou z nemnoha součástí, pomocí kterých můžete vyjádřit svůj názor a náhled na svět. Můžete naznačit, že vám není lhostejná oblast ochrany životního prostředí stejně jako sympatie s menšinami či to, že si vážíte klasických hodnot. Navíc, manžetovým knoflíčkem můžete vyjádřit i okamžitou náladu – temné barvy pro splín, jasné pro radost.

Ale znovu to nejdůležitější – noste takové manžetové knoflíčky, ve kterých se budete dobře cítit a které vám dají JINÝ POCIT.

Naší nabídku manžetových knoflíčků najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*