Ikonické kabelky – Fendi Baguette

Fendi Baguette je relativně malá kabelka, která se nosí přes rameno. Její uši jsou poměrně krátké, takže kabelka je při nošení přes rameno umístěna v podpaží, podobně jako by se nosila francouzská bageta – Baguette. Kabelka je minimálně zdobená, snad jediným ozdobným prvkem je masivnější přezka, tvořená dvěmi stylizovanými zrcadlově otočenými F, znaky módního domu Fendi.

Kabelka Fendi Baguette byla uvedená na trh v roce 1997 a její autorkou je jedna z pěti dcer zakladatelského manželského páru Fendi – Silvia Venturini Fendi. Od svého uvedení na trh se vyráběla v mnoha různých barvách a z různých, často vícebarevných materiálů (od aligátoří kůže až po látkové varianty). Kabelka si od své premiéry raketově získávala oblibu nejen mezi ženami s citem pro styl, ale i mezi celebritami. Poměrně záhy se objevila i v seriálu Sex ve městě, kde mimochodem patřila k vůbec prvním představeným designérským kouskům. Dnes je Fendi Baguette poměrně častým doplňkem mnohých významných celebrit – Sarah Jessica Parker, Sharon Stone, Catharine Zeta – Jones či Catharine Deneuve bývají s Fendi Baguette často vídány.

Kabelka Fendi Baguette se na trhu objevila v době, kdy docházelo k masivní konsolidaci luxusního a módního průmyslu a sehrála v tomto procesu významnou roli. O podíl v do té doby rodinné značce Fendi soupeřily tři významné skupiny – LVMH (Louis Vuitton), Prada a Gucci. V roce 1999 se spojily LVMH a Prada proti Gucci a převzaly 51% podílu ve značce Fendi za částku 950 miliónů dolarů, což bylo za značku s ročním obratem 150 miliónů dolarů, která byla před uvedením Baguette známá jen v Itálii opravdu překvapivá suma. Kabelka Fendi Baguette měla na výsledné ceně zásadní podíl. O tom, že částka za převzetí neodpovídala realitě svědčí nejen to, že Prada již v roce 2000 přenechala svůj podíl LVHM, ale i to, že LVHM dalo značné úsilí, aby značku Fendi stabilizovala.

Fendi Baguette se od svého debutu dočkala již více než 1000 barevných a materiálových variací. Byly učiněny i pokusy o změnu velikosti kabelky (její zvětšení), ale originál se dodnes vyrábí a představuje opravdovou módní ikonu.

Sarah Jessica Parker

Sharon Stone

 

 

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*