Šedá kravata – poněkud fádní klasika

Jean-Paul Belmondo v šedé vázance

Šedá je klasickou barvou vázanek. Jde v pořadí o druhou barvu, která se na kravatách začala používat – šedé kravaty se objevily hned po černých). Šedé vázanky se mimořádně dobře barevně snášejí s ostatním oblečením a jen velmi těžko byste hledali kombinaci, ke které by šedivá vázanka nepasovala. Na druhou stranu může šedá kravata působit fádním, příliš obyčejným dojmem. K obejití tohoto pocitu obyčejnosti dobře poslouží kravaty se vzorem, čím větší a výraznější vzorek je, tím menší je šance, že bude kravata vypadat fádně.

Šedá proužková vázanka, Gucci

Šedá barva je v první řadě neutrální. Z toho důvodu se často používá jako podkladová barva nebo jako barva pozadí, na kterém pak ostatní barvy dobře vyniknou. V lidech západní kultury vzbuzuje šedá pocit nezúčastněnosti, dlouhotrvající klasiky, konzervativnosti. Působí také bezpečně, solidně a má tendenci vzbuzovat dojem, že nese autoritu. Na druhou stranu může působit i smutně, usedle a velmi fádně.

Šedou vázanku lze úspěšně kombinovat s oblekem prakticky libovolné barvy – od černého přes modrý a šedý až po hnědý či světle béžový. Se všemi těmito barvami se snáší opravdu dobře. Obdobně je možné šedou kravatu kombinovat i se sportovním sakem (a to i se sakem s výrazným vzorkem či s blazerem). Stejně dobře se snáší se všemi hlavními barvami košilí – od bílé přes modrou až po růžovou, s jednobarevnou košilí i s košilí s proužkem či kostičkou. Větší pozornost je potřeba věnovat snad jen kombinaci šedé kravaty s multibarevnými košilemi.

Šedá kravata s jemným vzorkem, Pierre Cardin

Neutrálnost šedé kravaty je její nejsilnější i nejslabší stránkou. Právě díky neutrálnosti může vypadat poněkud bez emocí a její nositel může vzbudit dojem, že je příliš konzervativní, příliš usedlý a záměrně nechce dávat najevo své pocity. Pokud chcete, aby vaše okolí na vás pohlíželo touto optikou, pak je šedá jednobarevná vázanka nebo šedá kravata s jemným, decentním vzorkem ideální volbou pro vás. Na druhou stranu, pokud chcete svůj vzhled oživit a potlačit fádnost šedé kravaty, vyberte si šedou vázanku s větším, výraznějším vzorkem.

Naší nabídku luxusních kravata v šedé barvě najdete na www.SEKORA.cz.

Gianni Agnelli

Cary Grant

 

 

 

 

 

 

 

 

Šedá kravta s výrazným vzorkem, VersacePříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*