Klasické barvy pánských košilí

Ještě na počátku 20. let 20. století byla jedinou myslitelnou barvou pánské oblekové košile pouze bílá. Od té doby se konvence v oblasti barev košilí velmi uvolnily a dnes nejen že existují košile prakticky ve všech myslitelných barvách, ale je možní je i nosit. Barvy košilí dnes pokrývají prakticky celé spektrum duhy – od bílé přes modrou až po jasně červenou a temně černou. Hodně barev košilí je ale vyloženě módních a tím i časově poplatných danému trendu. Za posledních 100 let ale vykrystalizovaly u košilí některé barvy, které je možné pokládat za nadčasové, klasické.

U všech barevných košilí platí, že ty, které mají světlejší odstín dané barvy jsou vhodnější pro více formální příležitosti a naproti tomu čím tmavší odstín, tím méně vhodný pro vyloženě formální příležitosti.

Bílé košile

Bílá košile byla, je a bude absolutní klasikou. Bílou košili si může muž vzít na sebe pro jakoukoli příležitost a bude to v pořádku. Je to nejen nejjistější barva pánské oblekové košile, ale svým způsobem i nejuniverzálnější, hodí se ke všemu – od obleku s kravatou až po džíny a svetr. Bílá košile ale může působit nudně, vzbuzovat pocit, že její nositel nemá invenci nebo odvahu vzít si něco jiného, než absolutní klasiku. Na druhou stranu si ale mnozí významní muži si z bílé košile udělali jakýsi základ svého osbního stylu oblékání – Ronald Reagan, Winston Churchill či Jean Gabin si vzali na sebe jinou než bílou košili opravdu výjimečně.

Bílá barva košile je tou nejkonzervativnější, nejklasičtější a hodí se k mužům, kteří chtějí budit dojem serióznosti, jistoty a v jejichž naturelu je konzervativní úcta k minulosti.

Více se o bílých košilích dozvíte na našem blogu.

Naší nabídku bílých košilí britské prestižní značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

Modré košile

Modrá se postupem času stala de facto standardem a dnes patří modré košile, v širokém rozsahu odstínů a tónů, k těm nejprodávanějším a nejpopulárnějším. Modrá barva perfektně ladí s typickým pánským oblečením ať již se jedná o oblek nebo khaki kalhoty. Navíc má modrá barva schopnost podtrhnout a zvýraznit obličej, tu nejdůležitější část celkové vizáže. Podobně jako bílé košile, i modré se dobře a bezproblémově kombinují s ostatním oblečením a dnes je modrá košile opravdovou klasikou. Jen málokdy se může stát, že by modrá košile působila nudně a prakticky nikdy, aby působila nevhodně.

Kombinace bílé a modré barvy je nejčastější i u košilí se vzorkem, ať již se jedná o proužky nebo kostičky. Muži v modré košili působí spolehlivě, jistě a elegantně.

Více se o modrých košilích dočtete na našem blogu.

Nabídku luxusních modrých oblekových košilí proslavené značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

Krémové košile

Krémová, světle žlutá nebo slonová kost patří k barvám, které ideálně a dokonale nesluší všem mužům. Lépe se obvykle hodí k těm, kteří mají tmavší odstín pleti se zlatavým nebo bronzovým odstínem. Ačkoli je možné barevně kombinovat krémovou barvu i s chladnějšími barvami jako je modrá, šedá nebo černá, zažité konvence doporučují světle žluté košile kombinovat především s odstíny hnědé barvy. A hnědá barva je v evropském kulturním prostředí asociována s venkovským, především volnočasovým oblečením. Z toho důvodu jsou krémové košile jen zřídka k vidění na formálnějších akcích, ale výborně se hodí právě k volnočasovým aktivitám či pro dennodenní nošení do kanceláře. U žlutých košilí je poznámka o tom, že čím tmavší odstín žluté, tím uvolněněji a neformálněji celkový vzhled vypadá, obzvláště platná. Sytě žluté odstíny mohou působit rozpačitě i v kancelářském prostředí.

Růžové košile

Růžová, zejména ve svých světlejších odstínech, je asi nejméně doceňovanou barvou pánských oblekových košilí. Podobně jako modrá, i růžová se velmi dobře snáší s většinou pánského klasického oblečení a i ona má tendenci zvýrazňovat a podtrhovat obličej. Hodí se k modré, černé i šedé, což jsou nejčastější barvy pánských obleků, sak i kalhot. Její velkou nevýhodou je, že zejména u mužského heterosexuálního publika vzbuzuje rozpaky a působí zženštile. Naproti tomu ženy obvykle růžové košile oceňují a rády vidí. Ačkoliv jsou růžové košile v pořádku z hlediska barevných kombinací, je k jejich nošení zapotřebí přece jen trochu odvahy a sebevědomí.

Více se o růžových pánských košilích dozvíte na našem blogu.

Luxusní růžové košile londýnské značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

Fialové košile

Košile v odstínech fialové, lila barvy jsou dobře barevně kombinovatelné a obvykle působí stylově. Fialová barva je ve svých charakteristikách hodně podobná růžové, ale příměs modré, která se ve fialových odstínech vyskytuje omezuje negativní vnímání, které mohou vzbuzovat košile růžové. Ačkoli nejsou fialové košile mainstreamem a při jejich kombinování s ostatním oblečením je zapotřebí mírná dávka opatrnosti, dobře se snáší s modrou, černou či šedou. Choulostivější může být jejich kombinace s hnědými odstíny a opravdu opatrní byste měli být při snaze doplnit fialovou košili oblečením v zelených odstínech. Tím, že fialkové pánské košile nepatří k hlavnímu proudu, nejsou nejvhodnější pro formální příležitosti, ale pro nošení do práce nebo na volný čas se hodí velmi dobře.

Naší nabídku fialových košilí z Jermyn Street značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

Multibarevné košile

Samostatnou kapitolu tvoří tzv. multibarevné košile, které obsahují více než 2 základní barvy. Jedná se o košile, které mají buď proužkový nebo kostičkový vzorek, který je vytvořen linkami různých, často velmi odlišných barev. Tyto košile jsou oblíbené a akceptovatelné pro běžné dennodenní nošení do kanceláře či na obchodní jednání a jsou velmi chic pro volnočasové nošení. U značkových košilí se prakticky nemůže stát, aby výsledná barevná kombinace košile byla nevyvážená a jejich kombinace s ostatním oblečením nebývá složitá.

Více se o multibarevných košilích dočtete na našem blogu.

Multibarevné luxusní košile Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*