Ikonické kabelky – Chanel 2.55

Obdélníková kabelka s diagonálním prošitím a uchem přes rameno realizovaným ozdobným řetízkem s označením 2.55 patří – vedle parfému Chanel No. 5 a šatů malé černé – k nejznámějším a nejpopulárnějším výrobkům slavné francouzské značky Chanel (více se o značce Chanel dozvíte na našem blogu). Za svou oblibu vděčí kombinaci jednoduché elegance a mimořádné praktičnosti, která je doplněná osobitým a nezaměnitelným vzhledem.

Již na konci 20. let 20. století uvedla značka Chanel kabelku, která se nosila přes rameno. Tento způsob nošení kabelky byl nejen pohodlný, ale i velmi praktický a Coco Chanel patřila k průkopníkům tohoto typu kabelek. Když madame Chanel znovu rozjížděla svou značku po 2. světové válce, navrhla jednoduchou, obdélníkovou, podélně orientovanou kabelku, která byla zvenku zdobená diagonální (diamantovým) prošitím a doplněná ozdobným kovovým řetízkem pro nošení přes rameno. Kabelka měla vnitřek vypodšívkovaný charakteristickou červenou barvou. Podle legendy byly některé prvky kabelky inspirované vzpomínkou na sirotčinec – ona červená barva podšívky měla kopírovat barvu uniforem řádových sester a i typický kovový řetízek měl být inspirován řetízkem, které sestry nosily okolo pasu. Vzhledem k tomu, že kabelku navrhovala žena, byla a je mimořádně praktická. Uvnitř má kabelka vnitřní kapsu s chlopní, kapsičku na rtěnku či skryté kapsy na uložení intimních drobností.

Kabelka dostala do vínku označení 2.55, které připomíná datum jejího zrodu – únor 1955. Původní Chanel 2.55 byla kožená jednobarevná ale záhy se objevily i modely ze sametové látky. Typickou barvou pro Chanel 2.55 je černá. V 80. letech 20. století kabelku redesignoval Karl Lagerfeld, v té době šéfdesigner značky. Základní rysy kabelky zůstaly zachovány, změnilo se zavírání a logo značky, které u původního modelu bylo jen vevnitř se objevilo i na zámku kabelky a u některých modelů i na přední vnější straně.

Dnes se kabelka Chanel 2.55 vyrábí v několika velikostech a v nespočetných variantách barev, vzorů i materiálů. Kabelka je oblíbeným doplňkem mnoha celebrit a svůj osobitý půvab si zachovává i po 60-ti letech od svého uvedení na trh.

 

 

 

 

 

 

Renee Zellweger s kabelkou Chanel 2.55Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*