Bavlněný popelín – látka luxusních oblekových košilí

Bavlněný popelín je nejpoužívanějším typem látky, který se používá při šití pánských oblekových košilí. Tato látka, jejíž technologie výroby byla v 60. letech 20. století výrazně zdokonalená, je charakteristická svou jemností, mimořádnou příjemností na omak a zároveň dostatečnou tuhostí.

Popelínová látka je hustá látka, která se vyrábí klasickou plátnovou vazbou tak, že počet osnovních nití je vyšší než počet útkových – u bavlněného popelínu, ze kterého jsou ušité košile Turnbull & Asser je počet osnovních nití dvojnásobný. Tato konstrukce látky je obzvláště výhodná pro košile s proužkem, kdy proužek, provedený ve směru osnovy je perfektně ostrý, netřepí se a konzistentní po celé délce látky. Bavlněný popelín se poměrně snadno žehlí a je dostatečně odolný.

Název popelín se odvozuje od látky papelino, která se tkala od 15. století ve francouzském Avignonu pro potřeby papežů, kteří v té době sídlili právě v Avignonu. Původní avignonské papelino bylo hedvábné a bylo ve své době velmi ceněné.

Současné luxusní oblekové košile jsou obvykle šité z bavlněného popelínu s číslem příze v rozmezí 80 až 100 (více se o číslu příze dozvíte na našem blogu). Značka Turnbull & Asser používá pro své košile bavlněný popelín z dvakrát skané bavlny s číslem příze 120 a u košilí ze Sea Island bavlny s číslem příze 140. Tyto košile jsou nejen jemné a příjemné, ale i dostatečně pevné a výborně drží tvar.

Naší nabídku luxusních oblekových košilí londýnské značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*