Pánský Corporate Dress Code

Corporate Dress Code, někdy označovaný jako Business Formal nebo Business Proffesional, je tím nejvíce formálním, striktním předpisem pro pracovní oblékání. Corporate Dress Code je v současné době vyžadován jen u některých zaměstnavatelů, typicky v bankovnictví, pojišťovnictví, mezinárodních korporacích nebo v některých institucích státní správy. Corporate Dress Code je standardem i pro některá povolání – právníci či konzultanti.

Pánský Corporate Dress Code je postaven okolo obleku, kravaty a světlé, obvykle bílé, košile. Oblek, kravata i košile jsou pro Corporate Dress Code povinné. Oblek by měl být tmavý – černý, temně modrý či šedý; světlé barevné odstíny jsou přípustné jen v letních měsících. Košile by měla být světlá, přednostně jednobarevnábílé či světle modré barvě. Pro Corporate Dress Code je přípustná i košile s jemným, decentním proužkem. Boty ke Corporate Dress Codu by měly být vždy kožené, typu Oxford nebo Derby. Barva bot je obvykle vyžadována černá, hnědá je přípustná jen v některých případech.

Corporate Dress Code velmi dbá i na celkové sladění outfitu. Nejen boty by měly být kožené, ale i opasek a aktovka a to vždy ve stejné barvě (i když je možný – a dokonce žádaný – mírně rozdílný odstín). Ponožky jsou tmavé, v takové barvě, která vytváří přirozený přechod mezi barvou kalhot a bot. Ponožky musí být dostatečně dlouhé, aby z kalhot nevykukovala holá noha ani když se posadíte. Kravata pro Corporate Dress Code by měla být spíše usedlá, s proužkovým či foulardovým vzorkem a může být doplněná vhodným ozdobným kapesníčkem. U Corporate Dress Codu věnujte pozornost i detailům, nosíte-li např. hodinky s koženým řemínkem, měl by i tento řemínek být ve stejné barvě jako ostatní kožené doplňky. Ke Corporate Dress Codu příliš nejdou výrazné šperky a některé, jako např. kravatová spona či jehlice se k němu nenosí. Šperky, hodinky, brýle s kovovými obroučky a kování na aktovce by měly být v jedné ze dvou barev – stříbrné či zlaté – a měly by v rámci daného oblečení být stejné. Pro Corporate Dress Code je typická i pozornost věnovaná kvalitě a střihu obleku, košile a kabátu.

Corporate Dress Code předepisuje i ostatní součásti oblečení. V chladnějším nebo deštivém počasí se nosí kabát – trenčkot (více se o trenčkotu dozvíte na našem blogu) nebo macintosh na jaře a na podzim a jedno nebo dvouřadý vlněný kabát v zimě (kabát Chesterfield). Nošení bundy k tomuto dress codu není úplně nejvhodnější. Pokud nosíte šálu, měla by být jednobarevná (nebo jen s decentním vzorkem), vyrobená z kvalitního přírodního materiálu (kašmír nebo vlna – více se o kašmírových šálách dočtete na našem blogu). Barva šály může být i vysoce kontrastní vzhledem k ostatnímu oblečení (bílá či červená), ale musí esteticky ladit k celkovému outfitu. Rukavice by měly být kožené, ve stejné barvě jako ostatní kožené doplňky (tj. až na výjimky černá).

Ke Corporate Dress Codu je možné nosit elegantní čepici – jednobarevná nebo decentně kostičková bekovka je asi nejlepší volbou – ale černý nebo šedý klobouk typu fedora či trilby (více se o typech klobouků dozvíte na našem blogu) je dnes, s návratem klobouků do běžného pánského šatníku, téměř ideální doplněk ke Corporate Dress Codu.

Povinné Doporučené Zakázané
Oblek Ozdobný kapesníček Jeany
Košile Oxford boty Sportovní boty
Kravata Košile na manžetové knoflíčky Sportovní svetr
Kožené boty Manžetové knoflíčky  Sportovní čepice
Kožená aktovka  Sportovní bunda

 

Ačkoliv Corporate Dress Code je na mírném ústupu, je i dnes v mnoha případech vyžadován. Bezesporu je Corporate Dress Code tím nejelegantnějším, časem prověřeným pánským business oblečením.

 

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*