V čem je košile Turnbull & Asser jiná – osobní názor

Košile britské značky Turnbull & Asser patří mezi absolutní špičku v oboru pánských business košilí. O tom, že tomu tak opravdu je svědčí nejen dlouhý seznam celebrit, které jsou (nebo byli) loajálními zákazníky značky – Winston Churchill, Sean Connery, Fred Astaire, princ Charles, Carry Grant a mnozí další. Pokud si dnes koupíte jakoukoli knížku o pánském oblečení, s největší pravděpodobností v ní najdete zmínku o značce Turnbull & Asser nebo fotografii její košile. A i běžní zákazníci značky mají k jejím výrobkům vztah – abych parafrázoval jednoho z našich zákazníků, košile Turnbull & Asser je tím, co dělá z chlapce muže.

Vzpomínám si na dobu asi před 15 lety, kdy jsem poprvé získal košili z londýnské Jemryn Street (více se o Jermyn Street dozvíte na našem blogu). Byla to košile T.M.Lewin a bylo to v době, kdy ještě její košile byly šité v Anglii, a košile byla opravdu jiná, než cokoli, co jsem měl před tím v ruce nebo na sobě. A stejně dobře si pamatuji na okamžik, kdy jsem poprvé měl v ruce košili Turnbull & Asser, která od prvního okamžiku prozrazovala, že je to jiná třída. Od té doby mi rukama prošlo hodně košilí předních značek a Turnbull & Asser si u mne neochvějně drží svou pozici šampióna  první ligy.

Když se oprostím od pocitů, které jsou ale v oblečení velmi důležité, v čem je košile od Turnbull & Asser jiná od ostatních ? Je to látka ? Nebo střih ? Nebo drobné detaily ? Abych upřímně řekl, nevím jistě, asi je to kombinace více faktorů, která z košile Turnbull & Asser dělá již více než 125 let ikonu mezi pánskými košilemi.

Košile Turnbull & Asser jsou šité z bavlněné popelínové látky. Při tkaní látky je použitá velmi jemná bavlněná dvojmo skaná příze s číslem příze 120 (více se o číslu příze dočtete na našem blogu) a výsledná popelínová látka je jemná, příjemná na omak, má téměř hedvábný lesk a navíc se relativně dobře žehlí. I barvy, použité k barvení látky, jsou mimořádně stalé a trvanlivé – nezaznamenal jsem žádné vyblednutí ani po několika desítkách vyprání. Ale i někteří ostatní výrobci používají látky podobné kvality a látka určitě nebude tím hlavním rozdílem.

Střih košile Turnbull & Asser je trochu jiný, pro značku charakteristický. Má poněkud výše pozicovaný límeček a tento detail pomáhá především při nošení kravaty, která se s košilí snáší opravdu mimořádně. Kupodivu ale vyšší límeček nevadí ani tehdy, kdy košili nosíte bez kravaty, s rozhalenkou. Každá košile Turnbull & Asser je v těle dostatečně prostorná, neomezuje a neškrtí. Je i dostatečně dlouhá, takže košile nevylézá z kalhot a opravdu se nosí příjemně. Ačkoliv je střih košile Turnbull & Asser opravdu ojedinělý, není asi tím jediným, co košili odlišuje od ostatních.

Na každé košili značky Turnbull & Asser najdete množství drobných (a příjemných) detailů – knoflíčky z pravé perleti (nevím, jak to výrobce dokáže, ale zatím mi ani jeden neupadl), odendávací výztuže límečků (více se o výztužích límečků dočtete na našem blogu), klínek na spodní hraně postranního švu či zapínání rukávové manžety na tři knoflíčky (další charakteristika značka Turnbull & Asser). Ale podobné detaily najdete i na košilích jiných značek z první ligy (více se o prestižních značkách pánských košilí dočtete na našem blogu).

Všechny košile značky Turnbull & Asser jsou dodnes šité v jejich vlastní továrně v Anglii. Turnbull & Asser je pravděpodobně poslední značkou z Jermyn Street, která své košile vyrábí v Anglii. Tento detail může vypadat nepodstatně, ale bezesporu má vliv na kvalitu výrobků. Značka jen výjímečně své výrobky propaguje pomocí reklamy; rozhodně se nejedná o marketingový stroj, který se snaží zákazníky uhranout lacinými slogany.

Osobně jsem přesvědčen, že to, co dělá košili Turnbull & Asser opravdu výjimečnou je kombinace všech výše uvedených faktorů a ještě dotek nějakého fluida okolo. Látka, střih, detaily, vlastní továrna v Anglii a 125 let poctivé práce.

Naší nabídku košilí Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*