Doktorská aktovka – prostorná a stylová

McKlein Morgan černá

Aktovka, označovaná jako doktorská je mimořádně prostorným, kromobyčejně praktickým a stylovým módním doplňkem. Dnešní doktorské aktovky jsou uzpůsobené současným požadavkům a tak v nich lze najít oddíl na uložení notebooku, polstrovanou kapsičku na mobilní telefon či kapsičky na pohodlné přenášení obvyklých drobností jako jsou vizitky, tužky, CD apod. Dnes již doktorskou aktovku nenosí lékaři, ale stala se oblíbenou pracovní aktovkou právníků, architektů či IT specialistů, kteří u ní oceňují především její klíčové vlastnosti – prostornost, přehlednost uloženého obsahu, jednoduchost otevírání a opravdu stylový, luxusní vzhled.

Historická doktorská aktovka z 20. let 20. století

Doktorská aktovka vznikla na přelomu 19. a 20. století, kdy praktičtí lékaři navštěvovali své pacienty u nich doma a potřebovali sebou nosit základní část své ordinace. Aktovka musela být dostatečně prostorná, vnitřní obsah snadno přístupný a musela vydržet dennodenní nošení, převážení v kočárech či prvních automobilech a být odolná proti nepřízni počasí. Vznikla tak kožená aktovka, která se dala nahoře široce otevřít s pomocí kovového mechanismu, měla širší základnu a vnitřní prostor byl typicky rozdělený na tři hlavní oddíly. Prostřední vnitřní oddíl byl rozdělený přepážkami, do kterých se ukládalo lékařské vybavení a postraní vnitřní oddíly sloužily k transportu léků z příruční lékárničky. Aktovka byla vyrobená z pevné, silné kůže, natažené na kovovou kostru, aby byla odolná proti poškrábání i povětrnostním vlivům. Tyto doktorské aktovky byly mezi lékaři oblíbené a populární přibližně do 50. let 20. století, kdy vývoj medicíny posunul praktické lékaře do vlastních ordinací.

Vnitřek moderní doktorské aktovky (McKlein Harrison)

Na přelomu 20. a 21. století prodělala doktorská aktovka svou reinkarnaci, kdy byla přizpůsobená potřebám moderních mužů, zejména z oblasti businessu. Prostřední oddíl s množstvím drobných přepážek, byl vypolstrován a přizpůsoben pro bezpečný transport laptopu. Do jednoho z postranních vnitřních oddílů se přesunuly kapsičky, které pomáhají při bezpečné a organizované přepravě běžných drobností – mobilního telefonu, vizitek, tužek, CD apod. Aktovka byla i odlehčená, masivní kovová kostra byla zjednodušená a dnes se používá kovové konstrukce jenom kolem zavírání aktovky. Ale vlastní vzhled aktovky s charakteristickým širokým vrchním otevíráním zůstal zachován a stále vypadá stejně, jako modely před více než jedním stoletím.

Naší nabídku doktorských aktovek značky McKlein najdete na www.SEKORA.cz.

McKlein Harrison hnědá

McKlein Harrison černá

 

 

 

 

 

 

 

 

McKlein Morgan hnědáPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

1 Komentáře.

  1. Velmi krásná taška . Vejde se do ní notebook 17.2 . Měla bych zájem děkuji.

Přidat komentář


*