Modrá kravata – oblíbená a bezpečná klasika

Steve McQueen (z filmu Thomas Crown Affair)

Modrá barva patří mezi nejčastější a nejoblíbenější barvy, které se vyskytují na kravatách. Obliba modré kravaty je spojená především s tím, že modrá barva – v širokém spektru odstínů, od světlé až po temnou námořnickou – se výborně hodí prakticky ke všemu soudobému pánskému oblečení a lze jí bez problémů kombinovat.

Z pohledu psychologie barev je modrá barva barvou uklidňující, je přívětivá a symbolizuje tradici a komunikaci. Modrá barva je spojená s mírem, spokojeností a pohodou. Tmavší odstínu mohou evokovat smutek a rozjímání, světlé odstíny pak bezstarostné veselí, neangažovanost a přívětivost. Prostě modrá je v prostředí západní kultury vnímána jako pohodová, nekonfliktní a tradiční.

Modrá proužková kravata Gucci

Modrá barva patří mezi chladné, studené  barvy. Nejbližšími příbuznými barvami jsou z jedné strany zelená, z druhé fialová a komplementární barvou je oranžová. V barevné triádě doplňují modrou červená a žlutá. I tyto zjednodušené pohledy na kolo barev potvrzují, že modrá se velmi dobře snáší s ostatními barvami, nepůsobí rušivě a už vůbec nepůsobí agresivně či neklidně.

Klasickým doplňkem pro modrou kravatu je temně modrý (nebo černý) oblek a bílá košile. Výsledný dojem je příznivý, ale může působit nudně a fádně a proto je dobré tento vzhled oživit nějakou výraznější, teplejší barvou, obvykle jako doplňující barvou na vázance. Velmi populární je modrá kravata i při oblečení typu tón v tónu – s temně modrým oblekem a světle modrou košilí patří opravdu ke klasickým pánským vzhledům.

Modrá kravata má ještě jednu vlastnost – patří k bezpečným volbám. Jen velmi obtížně budete hledat kombinaci oblečení, ve kterém by modrá vázanka vypadala nepatřičně či rušivě.

Naší nabídku modrých kravat luxusních značek najdete na www.SEKORA.cz.

Harrison Ford

George Clooney

 

 

 

 

 

 

 

 

Modré vázanky britské značky Turnbull & AsserPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*