Kravaty s kostičkovým vzorem

Jako kostičkové vázanky se označují kravaty s plédovým či károvým vzorem, který je tvořen linkami nebo čárami alespoň dvou různých barev, jež se protínají v pravém úhlu nebo kravaty, jejichž vzor je tvořen kostičkami. Kravaty s kostičkovým vzorem si oblíbili angličtí venkovští šlechtici, kteří je nosili na svých venkovských sídlech, na honech a na lovech a k volnočasovým aktivitám. Ve dvacátých letech 20. století je začali nosit i na svých cestách do města a tím se kostičkové vázanky rozšířily i mimo venkovské oblasti.

Plédové vzory pocházejí ze Skotska, kde se používaly na šálách a na kiltech. Nejznámějším plédovým vzorem je tzv. tartan, který na Skotské vrchovině sloužil k identifikaci členů jednotlivých rodů (více se o tartanu dočtete na našem blogu). Tartanové vzory používají linky alespoň tří barev. Kromě plédových vzorů se vyrábějí i kravaty s jemnějším a drobnějším kostičkovým vzorem.

Kostičkové kravaty jsou nejlépe vhodné pro méně formální příležitosti a volný čas. Ideálně se hodí k tvídovým sakům, se kterými tvoří velmi harmonický celek. Kostičkové kravaty, zejména s drobnějším vzorkem, je možné použít i pro slavnostnější příležitosti. Při kombinování kostičkové vázanky s dalším oblečením by se mělo pamatovat na to, aby vzory na vázance a na ostatním oblečení byly znatelně různých velikostí.

 Vhodnost kostičkových vázanek pro různé příležitosti

Vhodnost pro formální příležitosti Vhodnost pro dennodenní nošení Vhodnost pro volnočasové nošení Vhodnost jako dárek
+ ++ +++ ++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že kravata pro danou příležitost opravdu není vhodná

Naší nabídku luxusních vázanek s kostičkovým vzorem najdete na www.SEKORA.cz.

Kravata s kostičkovým vzorem, Giorgio Armani

Kostičková kravata Pierre Cardin

Kostičková vázanka Turnbull & AsserPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*