Kravaty s foulard vzorkem

Kravaty s foulardovým vzorkem

Jako foulardový vzorkek se označuje vzor, kdy na jednobarevném podkladě jsou pravidelně rozmístěny drobnější geometrické obrazce. Například puntíková vázanka je vlastně speciálním případem foulardového vzoru. Ale foulardové kravaty používají i rozmanitější obrazce, jako např. kostičky, oválné motivy, obdélníčky nebo trojhrany. Foulardový vázankový vzor může být vytvořen při tkaní látky nebo potiskem na čisté hedvábí. Tkané vzory jsou pokládány za více chic, ale ne každý foulard je možné vytvořit pomocí technologie tkaní.

Slovo foulard pochází z francouzštiny, kde znamená hedvábný šátek. Foulardové vázanky byly velmí oblíbené v období mezi dvěmi světovými válkami a pak jejich popularita mírně upadla. Ale i dnes je kravata s foulardovým vzorkem ceněná.

Vázanky s foulardovým vzorem jsou často vyráběny v pestřejších barevných kombinacích, a tím je i předurčeno jejich hlavní využití pro dennodenní nošení. Obdobně jako u ostatních vzorů na kravatách, měla by velikost obrazců být odlišná od velikosti vzoru na košili nebo na saku.

Vhodnost foulardových vázanek pro různé příležitosti

Vhodnost pro formální příležitosti Vhodnost pro dennodenní nošení Vhodnost pro volnočasové nošení Vhodnost jako dárek
+ +++ ++ ++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že kravata pro danou příležitost opravdu není vhodná

Naší nabídku luxusních značkových kravat s foulard vzorkem najdete na www.SEKORA.cz.

Foulardová kravata, Gucci

Kravata s foulard vzorkem, Versace

Vázanka s foulardovým vzorkem, VersacePříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*