Multibarevné košile – moderní a elegantní

Modrá multicolor košile s kostičkou, Turnbull & Asser

Jako multibarevné (tzv. multicolor) jsou označovány proužkové a kostičkové košile, jejichž vzorek je tvořen více než dvěma barvami. Nosí se od 30. let 20. století ale po 2. světové válce jejich obliba poklesla a opravdový nástup na módní výsluní zaznamenávají přibližně od poloviny 90. let 20. století.

U multibarevných košilí s proužkem se obvykle ve vzorku košile střídají proužku různých barev a často i různé šířky proužku tak, že opticky vytvářejí širší vícebarevné pruhy ve svislém směru. Obdobné schéma se používá i u multibarevných košilí s kostičkovým vzorem, kdy výsledek opticky vytváří větší a zřetelnější kostičku. Často je volba barev zvolena tak, že přesná barva jednotlivých proužků či kostiček je z větší vzdálenosti obtížně rozpoznatelná a vše je podřízené výslednému vzhledu.

Výsledný proužek nebo kostička mohou být decentní, elegantní nebo naopak výrazné a vyzývavé. Rizikem je u multibarevných košilí to, že některé s výraznějším výsledným vzorem připomínají spíše kabátek od pyžama a ne elegantní společenskou košili.

Multibarevná proužková košile, Turnbull & Asser

Multibarevné košile s proužkem jsou dnes plně akceptovatelné do běžného business prostředí, a to i ve společnostech, které preferují spíše formálnější oblékání. Je třeba ale věnovat pozornost tomu, aby výsledný proužek na košili byl spíše decentní, umírněnější a dobře barevně vybalancovaný. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat i kombinaci multibarevné proužkové košile se sakem a vázankou – obvykle je kombinace se sakem s proužkem či proužkovou kravatou obtížná a preferuje se jednobarevné sako bez vzorku a kravat s jiným vzorkem než s proužkem.

Kostičkové multibarevné košile bývají pro striktně business nasazení (na jednání či do kanceláře) mírně rizikové. Pokud je výsledná kostička příliš výrazná nebo velká (cca od velikosti hrany výsledné kostičky okolo 5 cm), je jejich použití ve formálněji založeném prostředí dost riskantní. Na druhou stranu jsou ale kostičkoví multibarevné košile vynikající volbou pro volnočasové či neformální příležitosti.

Vhodnost růžových košilí pro různé příležitosti je schematicky znázorněna v následující tabulce.

Vhodnost pro formální příležitosti

Vhodnost pro dennodenní (business) nošení

Vhodnost pro volnočasové nošení

Vhodnost jako dárek

Multibarevné košile

+

++

+++

++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že košile pro danou příležitost opravdu není vhodná.

Naší nabídku multibarevných košilí londýnské ikonické značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

Multibarevné košile Tyrnbull & Asser

Multibarevné oblekové košile Turnbull & Asser


Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*