Modrá košile – nadčasová elegance

Modré pánské košile patří k nejoblíbenějším a nejvíce rozšířeným košilím. Až do počátku 20. století byla standardní barvou pánských košilí bílá a jakákoliv jiná barva či barevná kombinace byla přípustná pouze pro neformální příležitosti. Ve 20. letech 20. století došlo k zásadnímu uvolnění etikety pánského oblékání a barevné košile se masově začaly nosit, zejména k běžným donnodenním příležitostem. Obliba barevných košilí stoupala i proto, že volba barvy košile dávala jejímu nositeli možnost se projevit a odlišit se od svého okolí.

V rámci pánských košilí má modrá barva zcela unikátní postavení. Modrou lze totiž zcela perfektně kombinovat s téměř jakoukoliv barvou saka, kravaty či sportovní bundy a navíc modrá může existovat v nespočetné variaci odstínů a jasů – od tmavě modročerné námořnické až po světlounkou blankytnou. Postupem času si modrá košile (zejména ve světlejších odstínech) vydobyla opravdu exkluzivní postavení, zejména v oblasti business oblečení

Mezi současné „klasické“ košile bezesporu patří i košile s proužkem – od jemného a tenkého pinstripe až po silný bengalstripe. A mezi proužkovými košilemi vedou ty, které mají modrý proužek na bílém podkladě.

Modrá pánská košile nebo košile s modrým proužkem patří bezesporu k absolutní a nadčasové eleganci. Je vhodná do business prostředí, hodí se na volný čas i ke sportu. Neměla by chybět v žádném pánském šatníku.

Každý výrobce košilí má ve své nabídce modré košile a košile s modrým proužkem. Britská značka Turnbull & Asser s více než 125 letou tradicí, která patří mezi nejprestižnější značky pánských košilí není výjímkou. Kromě jednobarevných modrých košilí v několika odstínech modré má v nabídce samozřejmě i košile s modrým proužkem a kostičkou.

Vhodnost jednobarevných modrých košilí pro různé příležitosti je schematicky znázorněna v následující tabulce.

Vhodnost pro formální příležitosti

Vhodnost pro dennodenní (business) nošení

Vhodnost pro volnočasové nošení

Vhodnost jako dárek

Modrá jednobarevná košile

++

+++

+++

+++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že košile pro danou příležitost opravdu není vhodná.

Prosím, navštivte nás na www.SEKORA.cz a vyberte si tu ideální modrou košili pro Vás či Vaše blízké.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*