Kravatové uzly – poloviční Windsorský uzel

Pierce Brosnan

Poloviční Windsorský – Half Windsor – uzel patří (spolu s uzlem Four In Hand) k nejrozšířenějším a nejpoužívanějším uzlům, kterými se váží kravaty. Je oblíben zejména v kontinentální Evropě, kde je používán opravdu masově.

Poloviční Windsorský uzel, který je někdy nazýván Manhattan, je uzel trojúhelníkového tvaru a při správném uvázání je symetrický podél podélné osy. K jeho oblibě přispívá i relativní jednoduchost jeho uvázání a téměř zaručený zdařilý výsledný uzel. Pro uvázání spotřebuje větší délku kravaty než uzel Four In Hand a proto není nejhodnější pro krátké vázanky. Half Windsor uzel je plnější a elegantní. Poloviční Windsorský uzel je mimořádně univerzální a hodí se prakticky ke všem kravatám (snad jen mimořádně silné vázanky vytvoří uzel nepatřičně veliký) a i je akceptovatelný pro jakoukoli příležitost.

1. Přeložte před sebou konce vázanky tak, aby širší a delší konec byl nahoře, lícovou stranou nahoře. Místo, kde takto vázanku přeložíte přes sebe určuje délku uvázané kravaty a mělo by být někde v oblasti švu na kravatě.

2. Podvlékněte širší konec vázanky pod kratším na vaší pravou stranu.

3. Širší konec kravaty zasuňte do trojúhelníku vytvořeného konci vázanky pod krkem.

4. Obtočte širším koncem kravaty pravou odvěsnu tohoto trojúhelníku a uzel přiměřeně utáhněte.

5. Širší konec vázanky přesuňte vrchem na druhou, levou stranu.

6. Širší konec kravaty provlékněte zespodu opět trojúhelníkem pod obličejem.

7. Volný konec vázanky podvlékněte pod právě vytvořenou vodorovnou linkou.

8. Uzel utáhněte a kravatu si upravte, aby přesně seděla pod límcem košile. Zkontrolujte délku kravaty (širší konec by měl sahat k horní hraně pásku kalhot).

Naší nabídku luxusních značkových vázanek najdete na www.SEKORA.cz.

HalfWindsor

Jean Paul Belmondo

Yves Renier

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It

Komentování je uzavřeno.