Pánská růžová košile – neokoukaná elegance

Ve 20. letech 20. století došlo k zásadnímu uvolnění striktních regulí, které byly do té doby uplatňovány na pánské oblékání. Pánské oblečení zpohodlnělo a tím, že dříve nemyslitelné barevné či střihové kombinace se staly běžně akceptovanými došlo i k tomu, že se pánský outfit stal hravějším, flexibilnějším a – z dnešního pohledu – opravdu moderním. Tím, že muži mají od té doby podstatně širší možnosti při volbě svého oblečení ale zároveň mají větší zodpovědnost za to, jak vypadají.

Pánská košile byla až do 20. let 20. století striktně jednobarevná, a to bílá a jiná barva košile byla téměř nepředstavitelná. Ale poté, co mezi muži prorazila modrá košile se začaly objevovat i jiné barvy – krémová, světle šedá a růžová.

Světle růžová barva košile má obrovskou výhodu v tom, že se dobře snáší s nejběžnějšími barvami obleků či sak – snese se s černou i tmavě modrou, výborně doplňuje šedou (a to jak ve světlém, tak i tmavším odstínu), přirozeně ladí s odstíny hnědé i světle béžové. Růžová, navíc, perfektně ladí i s odstíny lidské pleti a tím podtrhuje hlavní část oblečené mužské postavy – obličej.

Hlavní nevýhodou růžové pánské košile je, že ve středoevropských podmínkách je růžová barva obecně pokládána za výrazně femininní a růžová košile bývá vnímána jako projev zženštilosti. Vhodnou kombinací oblečení je ale možné výše uvedený fakt eliminovat, nebo alespoň výrazně oslabit. Světlý odstín růžové košile, kombinovaný s ostatním ošacením ve výrazně mužských barvách je dobrým příkladem.

Vhodnost růžových košilí pro různé příležitosti je schematicky znázorněna v následující tabulce.

Vhodnost pro formální příležitosti

Vhodnost pro dennodenní (business) nošení

Vhodnost pro volnočasové nošení

Vhodnost jako dárek

Růžové košile

+

++

+++

++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že košile pro danou příležitost opravdu není vhodná.

Naší nabídku růžových košilí prestižní britské značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It

Komentování je uzavřeno.