Puntíkové kravaty – hravé a elegantní

Typicky jsou tyto vázanky dvoubarevné (barva pozadí a barva puntíků) a puntíky mohou být různé velikosti. Obecně platí, že čím jsou puntíky menší, tím lépe se kravata hodí pro formální příležitosti, a naopak čím větší puntíky, tím vhodnější je takovou vázanku nosit pro příležitosti uvolněnější. Velikost puntíků má vliv i na kombinování takové vázanky s ostatním oblečením. Ideální je, aby velikost vzorů (puntíků) byla znatelně jiná než velikost vzorů na košili nebo na saku (např. rozteč proužků na košili nebo velikost kostiček na károvaném saku). Klasické puntíkované kravaty – zejména ty s drobnějším vzorkem – jsou vyrobeny ze tkaného hedvábí, ale vyskytují se i vázanky, kde je puntíkový vzor natištěn na hedvábí.

Gilbert Bécaud

Puntíková kravata se stala typicou pro francouzského šansoniéra Gilberta Bécauda, který modrou vázanky s bílými puntíky nosil na všech svých bystoupeních a koncertech.

Takovéto kravaty lze pokládat za velmi univerzální a vhodné prakticky pro každou příležitost, především pokud jde o drobné puntíky s černým, tmavě modrým nebo tmavě červeným podkladem. Pak je jejich využití téměř shodné jako u kravat jednobarevných.

 

 

Vhodnost puntíkových vázanek pro různé příležitosti

Vhodnost pro formální příležitosti Vhodnost pro dennodenní nošení Vhodnost pro volnočasové nošení Vhodnost jako dárek
++ +++ +++ ++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že kravata pro danou příležitost opravdu není vhodná

Naší nabídku luxusních puntíkových vázanek najdete na www.SEKORA.cz.

Puntíková kravata Giorgio Armani

Klasická kravata s puntíky, Turnbull & Asser

Moderně pojatá puntíková vázanka, Pierre CardinPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*