Exotická kůže – opravdový pocit luxusu

Jako exotická kůže je označována useň méně obvyklých, exotických zvířat. Každá exotická kůže má svůj charakteristický vzhled a texturu, která v západní civilizaci je neoddělitelně spjatá s pocit výjimečnosti a luxusu. Exotické usně jsou mnohonásobně vzácnější a tím i dražší než ta nejkvalitnější telecí či koňská useň a proto se velmi často upravuje povrch telecí či hovězí kůže tak, aby v maximální míře imitoval povrch luxusní exotické kůže. Ať již originální exotická useň nebo i dobře zpracovaná imitace na kvalitní telecí nebo hovězí usni ale působí opravdu luxusně a velmi osobitě.

Krokodýlí kůže se vyznačuje jakýmisi dlaždicemi, které jsou po celém povrchu kůže rozprostřené. Velikost těchto dlaždic závisí především na tom, z jaké části krokodýlího těla daný kus kůže pochází a celkově jsou dlaždice poměrně symetrické, pravoúhlé a sousední jsou relativně stejně veliké.

Aligátoří kůže má velmi podobnou charakteristiku jako kůže krokodýlí a rozeznat je od sebe není pro laika jednoduché. Aligátoří kůže je jemnější, dlaždice poměrně homogenní a struktura je více symetrická než u kůže krokodýlí. Aligátoří useň je právem označována jako rolls-royce mezi exotickými kůžemi a tomu odpovídá i její cena.

Ještěrčí kůže je jemná, hladká a výjimečně elegantní. Obvykle pochází ze středně velkých ještěrek ze střední a východní Asie. Je typická drobnými dlaždicemi, kdy sousední si jsou velikostně podobné. Díky menšímu rozměru ještěrčí usně jsou ale často viditelné velikostní přechody (např. mezi břichem a nohami), které u krokodýlí nebo aligátoří kůže nebývají natolik nápadné. Právě textura, kterou tyto malé, jemné dlaždice vytvářejí je pro ještěrčí kůži charakteristickou.

Úhoří kůže je typická dlouhou, téměř přímkovou linkou, na které jsou v téměř pravém úhlu umístěné kratší, ale nestejně dlouhé rýhy. Tato kůže má díky tomu opravdu unikátní texturu, která je jemná, velmi decentní a neobyčejně elegantní. Originální úhoří kůže je jemná a výjimečně pružná a často se využívá pro čalounění nábytku.

 

Pštrosí kůže získává na oblibě zejména v posledních dvou desetiletích. Je charakteristická prohlubněmi, které na kůži zůstávají v místech, kde byly pštrosí péra. Díky této vlastnosti je pštrosí useň ojedinělá a prakticky nezaměnitelná s jakoukoliv jinou.

 

 

Hadí kůže je charakteristická malými, drobnými dlaždicemi, které jsou poměrně asymetricky po povrchu rozmístěné a vytváří jakési pokřivené linky v textuře kůže. Velikost dlaždic se po povrchu kůže mění od opravdu drobných až po středně velké a velikostní přechody jsou plynulé a pozvolné.

Exotické kůže nabízejí opravdu elegantní a estetický vzhled pro mnoho módních doplňků. Na našich stránkách najdete kožené opasky, které představují opravdu špičkovou imitaci některých exotických kůží.

Naší nabídku luxusníchkožených opasků značky Robert Charles najdete na www.SEKORA.cz,Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*