Zavazadla na vozíku

Příchod zavazadel na vozíku byl logickým pokračováním směru, který v roce 1987 zahájil slavný model cestovního zavazadla na kolečkách Rollaboard (více se o zavazadlech na kolečkách dočtete na našem blogu). Základní myšlenkou, která stála u zrodu zavazadel na vozíku bylo vytvořit brašnu, kterou by bylo možné pohodlně nosit v ruce či na rameni a zároveň využít i všech výhod zavazadel s kolečy zejména při cestování letedlem. Mělo vzniknout stylové a přitom moderní zavazadlo, jehož používání v žádném případě neomezuje cestovatele.

Starší systém přichycení zavazadla k vozíku pomocí zipů. Siamod

Nejprve ale bylo nutné vyřešit několik technických problémů. Vozík musí být dostatečně pevný a tuhý, ale zároveň i lehký a dostatečně malý tak, aby neomezoval cestovatele. Stejně závažným byl i problém, jak brašnu k vozíku přidělat, aby spoj byl pevný a spolehlivý ale přitom aby bylo možné brašnu k vozíku připnout či od vozíku odepnout co nejjednodušeji a nejrychleji. Zkoušeli se systémy založené na patentních cvočkách, zipech či suchých zipech, ale až připevnění pomocí kovových nebo plastových svorek byl dostatečně pohodlný a přitom pevný. Oba technické aspekty byly uspokojivě vyřešené v polovině 90. let 20. století, kdy lze vysledovat komerční nástup zavazadel na vozíku.

Jedním z předních světových výrobců zavazadel na vozíku je americká společnost McKlein, která má ve svém výrobním portfoliu širokou nabídku těchto zavazadel. Vozíky jsou z lehké ale tuhé umělé hmoty (na bázi hmoty ABS) s teleskopickým držadlem, které je integrované do konstrukce vozíku. Brašna je k vozíku připevněna pomocí čtyř svorek, které se zasouvají do připravených oček na vozíku i na brašně. Svorky jsou orientovány proti sobě a tak perfektně drží brašnu na vozíku i při neobvyklých pohybech. Systém uchycení je pevný, ale zároveň i extrémně pohodlný při nandávání či sundávání brašny z vozíku nebo na vozík.

Naší nabídku zavazadel na vozíku najdete na www.SEKORA.cz.

Moderní vozík u McKlein Midway

McKlein Chicago

 

 

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*