Stetson Ardmore – moderní panama klobouk

Klobouky, označované jako panama, jsou stylové letní módní doplňky, které chrání svého nositele především před sluncem, horkem a větrem. Domovinou panama klobouků není Panama, ale Ekvádor a své jméno získali díky tomu, že stavitelé panamského průplavu je na konci 19. století hojně využívali a právě od panamského průplavu se tyto klobouky celosvětově rozšířili. Více se o panama kloboucích dočtete na našem blogu.

Pravý panama klobouk je ručně upleten z vláken panamské palmy právě v jeho domovině, Ekvádoru (více informací o pravých panama kloboucích najdete na našem blogu). Vzhledem k omezené produkci pravých panama klobouků se postupem času začaly slaměné klobouky vyrábět i z jiných, méně prestižních, materiálů i jinde na světě a označení panama zůstalo zachováno i pro tyto klobouky.

Stetson Ardmore je příkladem moderního, slušivého klobouku typu panama. Je upletený z vláken, označovaných jako toyo, což je speciálně upravená viskóza, která má podobné vlastnosti jako originální vlákna panamské palmy. Klobouk má vyšší korunu a poněkud užší krempu a díky tomu působí subtilně a opticky nerozšiřuje celkový vzhled nositele. Barva klobouku je světle hnědobéžová – medová a dobře ladí s typickým letním oblečením. Klobouk je ozdoben širší vícebarevnou stužkou, která má na levé straně širší zdobnou spojku, na které je na mosazné destičce umístěné logo Stetson. Díky svému modernímu pojetí se klobouk hodí nejen k moři či bazénu, ale najde své uplatnění i v městském prostředí. Klobouk je vhodný nejen pro muže, ale výborně sluší i ženám.

Klobouk Stetson Ardmore je k dispozici na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*