Kravata s proužkem – oblíbená klasika

Proužkový kravatový vzor pochází z Británie z poloviny 19. století. Proužky na kravatách původně identifikovaly vojenskou minulost nositele – příslušnost k jednotce, jejíž barvy symbolizovaly pruhy na kravatě (a proto se v anglosaském světě někdy označují názvem Regimental). Proužkové kravaty celosvětově zpopularizoval především vévoda z Windsoru ve 20. a 30. letech 20. století.

Klasické britské (nebo lépe řečeno evropské) proužkové vázanky mají pruhy, které směřují od levého ramene k pravé kyčli. Tento trend vychází vstříc typickému zapínání pánského saka, kdy levá část předního dílu se pokládá na pravou (a tento styl zapínání zase vznikl v dobách, kdy muži nosili meče, a umožňoval pravákům bezproblémově meč tasit).

Přední americký módní dům Brooks Brothers uvedl ve 20. letech 20. století na americký trh proužkové kravaty (Brooks Brothers kravata č. 1 se mimochodem vyrábí dodnes), u kterých je směr pruhů obrácený – tedy od pravého ramene k levé kyčli. Dnes jsou oba směry stejně akceptovány, i když podstatná většina evropských kravat používá původní „britský“ vzor.

V dnešní době se proužkové kravaty těší velké oblibě. Vyrábějí se v mnoha barevných kombinacích s různou šířkou pruhů a proužků a některé kombinace se opakovaně stávají módními hity. Je nesporným faktem, že proužkové kravaty se hodí prakticky pro jakoukoliv příležitost a zejména decentnější barevné kombinace jsou ideálním námětem na dárek.

Vhodnost kravat s proužkem pro různé příležitosti

Vhodnost pro formální příležitosti Vhodnost pro dennodenní nošení Vhodnost pro volnočasové nošení Vhodnost jako dárek
+++ +++ +++ +++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že kravata pro danou příležitost opravdu není vhodná

Naší nabídku proužkových kravat najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*