Westernové klobouky = Stetson

Jako westernové klobouky jsou označovány klobouky, které mají svůj původ při dobývání amerického západu, ale popularitu získaly zejména v 50. a 60. letech minulého století díky hollywoodským westernům.

Jedná se o klobouky, které vycházejí z pracovních klobouků a jejich primárním účelem bylo ochránit svého nositele před nepřízní počasí – chladem, deštěm, větrem, ale i sluncem. Jako takové mají obvykle širší krempu, často ohnutou po stranách nahoru a vyšší korunu. Typicky se vyráběli z kožešinové plsti (často z bobří kožešiny) nebo z plsti vlněné. Oba materiály mají vynikající tepelně izolační vlastnosti, vyžadují minimální údržbu, lze je jednoduše tvarovat a jsou opravdu dlouhověké.

Americká značka Stetson se od svého počátku (založená v roce 1865) specializovala právě na pracovní klobouky pro americké kovboje, farmáře a osadníky. První model, který značka vyráběla se jmenoval Boss of the Plains a získal zcela ojedinělé, bezesporu kultovní postavení. Ačkoliv vůbec nebyl levný, masově se rozšířil na americkém západě a tento model stál za úspěchem značky Stetson. Obliba westernových klobouků dosáhla maxima v době, kdy Hollywood produkoval své nejslavnější westernové filmy a hvězdy jako John Wayne, Gary Cooper, James Stewart, Steve McQueen, Clint Eastwood, Paul Newman a mnozí další se na filmovém plátně objevovali v kloboucích značky Stetson.

Westernové klobouky mají své místo i v současné době. Ačkoliv jejich nošení ve střední Evropě vyžaduje odvahu a sebedůvěru, nikdo jim nemůže upřít eleganci a praktičnost.

Nabídku westernových klobouků legendární americké značky Stetson najdete na www.SEKORA.cz.

Westernové klobouky StetsonPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It

Komentování je uzavřeno.