Jednobarevné košile – nadčasové, elegantní a stále in

Jednobarevné pánské košile jsou osvědčenou stálicí pánského šatníku. Jsou nadčasové, mimořádně elegantní a jsou stále v kurzu. Jejich obrovskou výhodou je to, že je lze zcela jednoduše a bezproblémově kombinovat s ostatním oblečením a zvolit kombinaci, která by nebyla stylová vyžaduje opravdu velkou snahu. Právě snadnost, s jakou se kombinují, ale může někdy působit fádně a ospale.

Když moderní pánská košile vznikala v 17. století byla striktně jednobarevná a to zásadně v bílé barvě. Na přelomu 19. a 20. století se objevily modré košile, opět jednobarevné, které se rozšířily zejména mezi dělníky a manuálně pracujícími a až ve 20. letech 20. století se začaly prosazovat nejen košile s proužkovým či kostičkovým vzorkem, ale i jednobarevné košile v jiných barvách než jen v bílé a modré. Dnes jsou jednobarevné košile k dispozici v širokém spektru barev, od bílé přes pastelové barvy až po tmavé odstíny šedé, hnědé či dokonce černé.

Těmi klasickými barvami jednobarevných košilí jsou dnes bílá, modrá, béžová (či krémová), růžová, světle fialová a světle šedá. Tyto barvy lze bez nebezpečí nosit v běžném business prostředí do práce, na schůzky či na jednání. Všechny výše uvedené barvy dobře ladí s nejběžnějšími barvami pánských obleků či sak (černá, temně modrá, šedá či hnědá) a jsou minimálně neutrální k většině osobních barevných typů.

Kromě čistě jednobarevných košilí existují i košile s drobným vzorkem, který je utkán ve struktuře látky a který má stejnou barvu jako látka samotná. Nejrozšířenějšími takovými jednobarevnými vzorky (nebo přesněji texturami) je diamantový a vzorek se strukturou rybí kosti. Tento typ jednobarevných košilí rozbíjí jednolitou plochu košile, zjemňuje jí. Proto jsou tyto košile dobrou volbou pro vyšší či silnější muže, které i opticky zeštíhlují či zmenšují. Košile s jednobarevnou texturou se běžně vyrábí v bílé, modré a růžové barvě.

Jednobarevné košile je dobře kombinovat s ostatním oblečením (kalhoty, sako, kravata), které je vyrobené z látky se vzorkem – tedy např. jednobarevnou košili s oblekem s proužkem a kravatou s foulardovým vzorkem.

Tony Blair

Mnozí významní muži si z jednobarevných košilí udělali základ svého osobního stylu. Ronald Reagan si jen zřídkakdy oblékl jinou než čistě bílou košili a Tony Blair nosil téměř výhradně jednobarevné košile, většinou v bílé nebo v modré barvě (a těch odstínů modré bylo nepočítaně a mnohé i celkem originální a nezvyklé).

Jednobarevné košile se hodí nejen k obleku nebo k saku, ale i pro volnočasové aktivity, k džínům či ke khaki kalhotám. Vždy přidají takovému oblečení na eleganci – muž v džínech a bílé košili vypadá zcela jinak, nějak víc sexy a lépe oblečený než ten samý muž v džínech a polo tričku.

Vhodnost jednobarevných košilí pro různé příležitosti je schematicky znázorněna v následující tabulce.

Vhodnost pro formální příležitosti

Vhodnost pro dennodenní (business) nošení

Vhodnost pro volnočasové nošení

Vhodnost jako dárek

Jednobarevné košile

+++

+++

++

+++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že košile pro danou příležitost opravdu není vhodná.

Naší nabídku jednobarevných košilí britské prestižná značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*