Vzory pánských business košilí

Pánské košile v dnešní podobě jsou již od 20. let 20. století nezbytnou a nepostradatelnou součástí každého pánského šatníku (více se o historii pánských košilí dočtete na našem blogu). Jejich pozice je naprosto neotřesitelná zejména v oblasti business oblečení, kde neexistuje jiná varianta pokud máte na sobě kravatu. A i pokud máte jen sako bez kravaty, jejich elegance a nadčasový vzhled převažují nad možnými substituenty (typu polokošile či triko s límečkem). V průběhu vývoje košilí se jejich vzhled uvolňoval a oživoval mj. i vzorovanou látkou, ze které se košile vyrábějí. Od klasické a původní jednobarevné košile, přes košile s proužkem, kostičkou až po košile s vícebarevným vzorkem. Ne každý vzorek na košili je zcela vhodný pro dennodenní nošení do práce, na jednání či pro formální příležitosti a následující odstavce dávají alespoň hrubou představu, kterou košili si vybrat.

 

Jednobarevné košile

Původní košile byly jednobarevné, a to v bílé barvě. Postupně se přidávaly jiné barvy, počínaje světle modrou, krémovou, růžovou až po dnešní stav, kdy i sytější a tmavší barvy jsou zcela akceptovatelné. Jednobarevné košile mají obrovskou výhodu v tom, že je lze extrémně snadno kombinovat s ostatním oblečením, zejména pokud na něm je nějaký vzorek (oblek nebo kravata s proužkem či kostičkou). Klasickými barvami jednobarevných košilí jsou především bílá (více najdete na našem blogu) a světlejší odstíny modré (více informací o modrých košilích najdete na našem blogu), ale populární jsou i odstíny béžové či žluté (krémová, slonová kost), růžové či šedé. Jednobarevné košile v sytějších tmavších barvách vyžadují zvýšenou pozornost při kombinování se sakem nebo kravatou, aby celkový výraz nebyl příliš tmavý a ponurý. Stejnou pozornost je třeba věnovat i košilím v jasných pastelových barvách, které mohou působit pouťově.

Více se o jednobarevných košilích dozvíte na našem blogu.

Naší nabídku luxusních jednobarevných košilí značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

 Košile s proužkem

Klasická proužková košile má svislé proužky jedné barvy na bílém podkladě. Šířka proužků obvykle spolurozhoduje o tom, jak uvolněně košile vypadá – obvykle platí, že čím je proužek širší, tím košile působí uvolněnějším a sportovnějším dojmem. Proužek byl historicky prvním vzorem, který se na košilích objevil a dnes patří košile s jemnějším proužkem k těm naprosto akceptovatelným i ve striktním business prostředí. Klasickými barvami proužku jsou modrá (od světlejší odstíny až po temně modrou námořnickou modř), růžová, fialová či žlutá. Výběr košile s proužky jiné barvy vyžaduje trochu opatrnosti a citu. Košile s proužkem se poměrně dobře kombinují s ostatním oblečením, pozornost je třeba věnovat jen tomu, aby proužek na košili měl viditelně jinou rozteč než případný proužek na saku nebo na kravatě.

Více se o košilích s proužkem dozvíte na našem blogu.

Naší nabídku košilí s proužkem londýnské značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

Košile s kostičkou

Košile s kostičkou byly původně nošeny anglickými gentlemany na jejich venkovských sídlech a jejich nošení ve městě bylo pokládáno za nepatřičné. Proto i dnes, kdy jsou již zcela akceptovatelné i v business prostředí, působí sportovnějším dojmem a nedoporučují se pro formální příležitosti. Podobně jako u košilí s proužkem, pro běžné business nošení by kostička měla být jednobarevná. Modrá kostička je jistou volbou, u ostatních barev je třeba zvýšené opatrnosti. Pro business prostředí je vhodnější relativně drobná kostička. Zajímavou kombinací je košile s kostičkou a zapínáním rukávu na manžetové knoflíčky, kdy právě formálnější manžetové knoflíčky poněkud oslabují sportovnější a uvolněnější kostičkové košile. Košile s kostičkou se obtížně kombinuje s ostatním oblečením, na kterém se také vyskytuje kostička a proto se tato varianta příliš nedoporučuje.

Více se o košilích s kostičkovým vzorem dočtete na našem blogu.

Nabídku kostičkových košilí značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

Košile s multibarevným proužkem či kostičkou

Zajímavým oživením pánského vzhledu jsou košile s proužky v několika různých barvách, tzv. multicolor. Různých barev proužků je obvykle od dvou do čtyř a často vytváří dodatečný proužkový vzor na košili. Multicolor košile s proužkem se nosí od 30. let 20. století a působí opravdu skvěle, pokud je výsledný vzor elegantní a relativně decentní. Problémem u těchto košilí je riziko, že mohou vypadat jako pyžamo a proto je lépe přidržet se spíše konzervativnějších, tlumenějších kombinací barev.

Poměrně novým vzorkem na business košilích jsou i multibarevné kostičky. Platí pro ně vše, co je výše uvedeno o multibarevných proužkových košilích s tím, že kostičkové košile jsou obecně sportovnější, méně formální a výrazně uvolněnější. Stejně tak i riziko, aby výsledný dojem nepůsobil příliš sportovně se zvyšuje a proto je na místě opravdu obezřetnost při výběru. Na druhou stranu jsou ale multibarevné kostičkové košile výbornou volbou pro volný čas.

Více se o multibarevných košilích dočtete na našem blogu.

Nabídku multibarevných košilí londýnské prémiové značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

Vhodnost pro různé příležitosti

Vhodnost pro formální příležitosti

Vhodnost pro dennodenní (business) nošení

Vhodnost pro volnočasové nošení

Vhodnost jako dárek

Jednobarevné košile

+++

+++

++

+++

Proužkové košile

++

+++

+++

+++

Kostičkové košile

+

++

+++

+

Multibarevné košile

+

++

+++

++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že košile pro danou příležitost opravdu není vhodná.

Naší nabídku pánských luxusních košilí prestižní britské značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*