Jednobarevná kravata – elegantní klasika

Vázanka, na které se vyskytuje pouze jedna barva, je naprostou klasikou, která se hodí prakticky ke každému obleku i košili. Je vhodná jak pro formální příležitosti, tak i pro méně oficiální a více uvolněnější situace. Nejuniverzálnějšími barvami pro jednobarevné kravaty jsou tmavě modrá (námořnická), černá nebo tmavě červená (burgundská). U jednobarevných kravat je potřeba věnovat zvýšenou pozornost volbě materiálu, z něhož je vázanka vyrobena, protože v jednolité tmavé barvě více vynikne struktura materiálu. Proto by jednobarevná kravata měla být vyrobena z toho nejlepšího materiálu – 100% hedvábí s perleťovým leskem nebo ze 100% tkaného hedvábí s jemným reliéfním vzorkem.

Ačkoliv patří jednobarevné vázanky mezi historicky ověřenou klasiku, mohou působit trochu nudně a proto lze u předních módních návrhářů vypozorovat zřejmý a velmi výrazný trend k oživení celistvé barevné plochy alespoň drobným tkaným reliéfním vzorkem (tzv. texturou). Takové kravaty působí ze střední a větší vzdálenosti jako klasické jednobarevné, ale při bližším pohledu je patrný drobný tkaný vzorek, který je proveden v odstínu shodném s barvou vázanky.

Vhodnost jednobarevných kravat pro různé příležitosti

Vhodnost pro formální příležitosti Vhodnost pro dennodenní nošení Vhodnost pro volnočasové nošení Vhodnost jako dárek
+++ +++ ++ +++

Vhodnost udáváme pomocí 0 až 3 křížků, kdy 3 křížky znamenají maximální vhodnost a žádný křížek znamená, že kravata pro danou příležitost opravdu není vhodná

Naší nabídku jednobarevných značkových vázanek najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*