Značkový šátek – doplněk každé ženy

Šátek patří již mnoho desetiletí k běžně a často používaným módním doplňkům, které dotvářejí celkový vzhled moderní ženy.

Šátek je možné nosit jako jednoduchou pokrývku hlavy, složený do trojúhelníku přes hlavu a uvázaný pod krkem tak, jak byl původně zamýšlen. Ale postupem času si šátek vydobyl své místo v módě uvázaný okolo krku, částečně jako ochrana krku před nepřízní počasí, ale hlavně jako „poslední drobnost“, která podtrhuje vzhled nositelky. Šátek, uvázaný okolo krku, se totiž nachází v bezprostřední blízkosti ústředního bodu celého vzhledu, blízko obličeje. Volbou patřičného šátku je možné velmi významně modifikovat nebo dokonce změnit celkový dojem – od elegantní dámy až po uvolněnou rebelku.

Luxusní šátky jsou vyrobené z pravého 100% jemného hedvábí, které je potištěné odpovídajícím vzorem. Oblíbené jsou především květinové vzory, malé i velké, geometrické vzory a tzv. foulard, což je drobný elegantní a pravidelný vzorek, rozprostřený po celém povrchu šátku. Kvalitní šátky mívají okraje ručně zapošité a při bližším zkoumání vytváří na okrajích stěží postřehnutelnou ruličku.

Šátky se obvykle vyrábějí ve čtvercovém provedení ve dvou základních rozměrech – velké, o straně cca 90 cm a malé, které mají délku strany přibližně poloviční. Malé jsou decentnější a obvykle méně výrazné, ale vyžadují větší pozornost při svém naaranžování k celkovému outfitu.

Mezi luxusními šátky zaujímají vrcholnou příčku značkové šátky – šátky navržené a vyrobené některým prestižním světovým módním domem. Tyto šátky jsou nejen luxusní a kvalitní, ale obvykle kopírují celkovou filozofii a přístup k módě dané značky – např. výrazné a poněkud extravagantní vzory v překvapivých barevných kombinacích u značky Versace nebo jednodušší, elegantní a přitom dostatečně výrazné provedení u značky Dolce & Gabbana.

Naší nabídku luxusních značkových šátků naleznete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*