Dárek

Leží přede mnou balíček. Je to dárek. Dárek pro dědu k narozeninám. Vlastě je to můj otec. Má už samozřejmě vnoučata a tak je pro celou rodinu prostě „děda“. Bude mít brzy kulatiny. Trochu jsem to zaspala.  Zdálo se mi, že mám na obstarání dárku dost času. Nápad jsem stejně žádný neměla. Vymyslet dárek pro muže, třeba i toho nejbližšího, manžela nebo syna, je pro mne problém. Když se však jedná o celoživotního nekuřáka a abstinenta je to teprve oříšek. Nemohla jsem si vzpomenout ani na nějakou jeho velkou zálibu nebo dokonce vášeň. Ano rád dělal manuálně různé titěrnosti. Například nám dětem vyřezal loutkové divadlo a mne dokonce ovocné korále. Byla to jen jeho krátkodobá slabůstka. Opravdu rád ale kreslí a maluje. Tomu se nyní v důchodu hodně věnuje. Čím obdarovat takového skromného a nenáročného muže k významným kulatinám. Nakonec po dlouhém rozmýšlení a vymýšlení všelijakých nepotřebných hloupostí  padla volba na obligátní košili. Nezbývalo mi však už moc času, oslava se odložila o týden kupředu. Ač tento druh zboží nakukuji většinou v kamenném obchodě, rozhodla jsem se pro experiment. Zkusím využít internet.

Bylo mi jasné, že košile musí být kvalitní a dostatečně luxusní. Neměla by být parádní ale příliš. Skončila by ve skříni „pro lepší příležitost“. Taky by měla být bavlněná, těch košil z různých materiálů s příměsí umělého vlákna a „dederonek“ si děda užil až až. Hledala jsem tedy někoho, kdo bavlněné košile nabízí. A měla jsem štěstí. Nabízené košile byly z čisté bavlny a v dobrém provedení i vyhovující ceně. Na objednávku jsem připsala, že se jedná o dárek a kdy ho potřebuji. A divila jsem se ! Košili mi doručili druhý den a dokonce osobně. Tak tomu se říká ochota a servis! To jsem ještě nezažila. Fakt ! Setkání se sympatickým  a milým člověkem je vždy výjimečné. Zpříjemní den, rozjasní líc.

Tak a teď honem rozbalit ten balíček, abych zjistila co jsem skutečně koupila. Už při prvním pohledu mi bylo jasné, že jsem se strefila. Drobná barevná kostička  vypadala na košili moc dobře a docela vesele. Proužek, o kterém jsem taky uvažovala, by byl víc usedlý. Je i dokonale zpracovaná. Ještě zkusím kvalitu. Ano, je to jemná, příjemná a fajnová bavlna. Bude se dobře nosit. Jsem spokojená. Dědovi se určitě zalíbí i jemné ladění barev kostičky. Snad ji bude rád nosit. Možná jsem měla k ní vybrat ještě nějaké manžetové knoflíčky, které byly také v nabídce a některé se mi moc líbily. Děda by je ale asi brzy uložil do šuplíku jako nepraktické. Tak milá, krásná košilko udělej oslavenci radost.

Musím si zapsat toho SEKORU do adresáře. Už proto, že má v nabídce taky svetry, a to i dámské, kravaty, pánské opasky, dokonce i klobouky, a kdoví co ještě. Takovou solidní a vstřícnou firmu v budoucnu určitě ráda použiji.

Dívám se na tu košili a říkám si: je to marné: Přestože dnes existuje nespočetné množství nejrůznějších triček a polokošil z nejrozmanitějších pletenin, kterými lze obohatit pánský šatník, košili ničím nenahradíš. Vždyť přece chlapík v dobře padnoucí a  kvalitní košili a kravatě vypadá nejen dokonale elegantně, ale i  mužně !

Naší nabídku luxusních pánských košilí britské značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*