Skládání ozdobných kapesníčků – 3 viditelné růžky

Ozdobný pánský kapesníček, tzv. pocket square, složený do náprsní kapsy tak, že jsou viditelné tři růžky je oblíbený a široce používaný způsob, jak kapesníčky skládat. Složit pocket square tímto způsobem ale vyžaduje trochu cviku a hlavně ozdobný kapesníček musí být vyroben ze silnějšího materiálu protože jinak se budou viditelné růžky kroutit a padat a celkový dojem bude spíše rozpačitý. Postup skládání není složitý, ale rutinní složení vyžaduje pečlivost a hlavně trochu zkušeností.

 

1. Položte kapesníček rubem nahoru

1. Položte kapesníček lícem dolu na podložku. Pokud je na pocket square našita visačka výrobce, umístěte jí do rohu, kde budete kapesníček překládat. S tímto umístěním visačky se poněkud lépe pracuje při konečném naaranžování složeného kapesníčku.

2. Přehněte napůl a vytvořte trojůhelník

2. Přeložte kapesníček podélně tak, aby vznikl trojúhelník.

3. Přehněte jeden roh asymetricky k vrcholu

3. Vezměte jeden z rohů, který se nachází na základně vzniklého trojúhelníku a přeložte ho nahoru, směrem k vrcholu trojúhelníku, ale mírně asymetricky tak, aby zůstal viditelný jak původní vrchol trojúhelníku, tak nově přeložený růžek.

4. Přehněte druhý roh asymetricky k vrcholu

4. Vezměte druhý růžek základny a přeložte jej směrem k vrcholu, zase mírně asymetricky tak, aby ve finále byly viditelné všechny 3 růžky. Při skládání můžete vrcholy umístit vzájemně do různé výšky a tak vzniknou cípy, které budou na složeném kapesníčku více vidět (ty, které umístíte výše) a méně viditelné (ty nižší).

5. Upravte šířku kapesníčku

5. Boční rohy kapesníčku přeložte dovnitř tak, aby výsledná šířka složeného kapesníčku odpovídala šířce náprsní kapsy.

6. Upravte kapesníček do náprsní kapsy

6. Naaranžujte kapesníček do náprsní kapsy.

Naší nabídku pánských ozdobných kapesníčků najdete na www.SEKORA.cz. Všechny kapesníčky v naší nabídce jsou vhodné pro tento způsob skládání.

Skládání ozdobných kapesníčků – 3 viditelné růžkyPříbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Pin It
Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*