Sportovní opasky – opravdový módní doplňek

Zelený proplétaný opasek, Tyler & Tyler

Opasky jsou dnes již naprosto neodmyslitelnou součástí pánské, ale i dámské garderoby. Samostatnou kategorií jsou sportovněji laděné, uvolněnější a méně formální pásky. Jejich vhodná kombinace s dnes zcela běžnými džínami dokáže celkový vzhled oživit, rozjasnit a přitom zachovat eleganci. Sportovní opasky jsou opravdovým a nefalšovaným módním doplňkem.

Sportovní opasky bývají často o něco širší, než běžné „business“ opasky. Běžná a nejrozšířenější šířka opasků je přibližně 3,5 cm; sportovnější mívají šířku asi o půl centimetru vyšší, tedy okolo 4 cm. Ačkoliv se na první pohled může rozdíl v šířce běžných a sportovních opasků jevit jako malý, je dostatečně viditelný a rozpoznatelný.

 

Černý kožený pásek s výraznější sponou, Robert Charles

Sportovní pásky mívají často i výraznější a zdobnější přezku, která ladí se zvýšenou šířkou opasku. Přezka nemusí být ani příliš masivní ani několikabarevná, ale už jenom její tvar s ozdobnými výčnělky či kudrlinkami podtrhuje civilnější vzhled opasku a předurčuje ho ke sportovnějšímu použití. Vhodně zvolená přezka může být zároveň ozdobná i decentní, výrazná i elegantní.

 

 

Světle hnědý opasek s šitím bílou nití, Robert Charles

Mnohé sportovní pásky jsou šité nití, která je ve výrazně jiné barvě než opasek samotný. Typickým příkladem je šití bílou nití u hnědého či černého koženého opasku, ale oblíbenou kombinací je i červená niť u černého opasku. Použití nitě jiné barvy opticky pásek zeštíhluje a proto i relativně široký pásek, prošitý barevnou nití nepůsobí humpolácky.

 

 

Opasek se vzorem bůvolí kůže, Robert Charles

Některé sportovně laděné opasky mají i výraznější texturu s většími a rozpoznatelnými vzory. Příkladem může být opasek z tzv. prolamované kůže,  kde v průběhu zpracování usně je na ní vytvořen větší, nepravidelný a jednoduchý vzor. Dalším oblíbeným povrchem sportovně laděných pásků je imitace textury buvolí kůže, která disponuje výraznějším a dobře rozpoznatelným vzorkem.

 

Červený proplétaný pásek, Tyler & Tyler

Samostatnou kategorií sportovních opasků představují tzv. proplétané pásky, Jsou vyrobené tak, že jsou spletené z širších tlustých vláken, která vytváří na opasku vzorek podobný české vánočce. Jednotlivá vlákna bývají obvykle z bavlny, čímž je opasek i pružný a velmi pohodlný. A často se tyto proplétané opasky vyrábějí i v netradičních a zajímavých barvách – od modré přes zelenou či žlutou až po růžovou. Více se o proplétaných páscích dočtete na našem blogu.

Sportovní opasky opravdu rozšiřují možnosti v oblékání a dovedou výrazně podtrhnout a zvednout celkový dojem.

Naší nabídku luxusních opasků značek Robert Charles a Tyler & Tyler najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*