Londýnská Jermyn Street – mekka pánských košilí

Londýnská ulice Jermyn Street je opravdovým pojmem v oblasti pánské módy. Podobně jako nedaleko ležící Savile Row je proslulá výrobou pánských obleků na zakázku, je Jermyn Street opravdovou výkladní skříní těch nejkvalitnějších pánských košilí.

Jermyn Street vznikla po roce 1664, kdy Henry Jermyn, hrabě ze St. Albans a bývalý vyslanec v Paříži a Haagu, získal od krále Karla II povolení vybudovat residenční čtvrť v okolí St. James. Nově vybudovaná čtvrť se brzy stala velmi populární a módní a postupně začala přitahovat i řemeslníky a živnostníky, kteří nabízeli své služby a výrobky velmi movitým obyvatelům okolních domů. V průběhu následujících 250 let se právě na Jermyn Street koncentrovaly obchody, které nabízejí především košile, kožené zboží a obuv, delikatesy a víno.

Dnes je Jermyn Street celosvětově proslulá právě kvalitními pánskými košilemi. V Jermyn Street mají své obchody takové značky jako Turnbull & Asser (v Jermyn Street od roku 1903), Thomas Pink, Hilditch & Key, Harvie & Hudson, T.M. Lewin, Charles Tyrwhitt, New & Lingwood, Hawes & Curtis a Hackett. Většina těchto výrobců nabízí nejen konfekční košile, ale především výrobu košilí na zakázku a další doplňky jako např. kravaty a manžetové knoflíčky.

Naší nabídku luxusních košilí značky Turnbull & Asser najdete na www.SEKORA.cz.Příbuzná témata - mohlo by vás zajímat


Přidat komentář

0 Komentáře.

Přidat komentář


*