Archiv podle kategorií: Kabelky

Jak vybrat kabelku

McKlein Lake Forest černá

Kabelka je pro ženu nepostradatelnou součástí každodenního života. Existují kabelky různých velikostí, barev a tvarů. Kabelky můžeme také rozdělit na běžné, tzv. business kabelky, které se nosí do zaměstnání i na nedělní procházku, a kabelky specificky předurčené svým účelem, např. kabelky společenské. Kabelky v naší nabídce mají své specifikum dané svou vysokou kvalitou zpracování, obsahem i velikostí. Jsou to kabelky určené především pro ženy, které každý den musí nosit velké množství listinných dokumentů či notebook nebo obojí.. Pro ženy, které hodně cestují pracovně i mimopracovně, a potřebují větší množství svých věcí nosit stále u sebe. Již nemusíte nosit jednu malou reprezentativní kabelku a k tomu nevzhlednou igelitovou tašku nebo nahrazovat kabelku pánskou aktovkou. Kabelky v naší nabídce vyřeší váš každodenní problém „ kam s ním“, aniž byste museli sáhnout po igelitové tašce.

V následujících řádcích se budeme zabývat otázkami, jak vybrat tu správnou kabelku.

Velikost

Siamod Ignoto

Velikost je jedním z důležitých kritérií pro výběr správné kabelky. Kabelku si vybíráme především podle toho, co v ní budeme nebo chceme nosit. Např. papírový diář, listinné dokumenty (dle jejich množství), mobilní doplňky, deštník, kosmetiku a jiné drobnosti.

Kabelky v naší nabídce pojmou i notebooky o velikosti do 15,6″. Při výběru je třeba přihlédnout také k počtu a velikosti přihrádek v kabelce. Dalším hlediskem je i to, k jakému účelu má kabelka sloužit, např. ke každodennímu nošení do zaměstnání, k cestování na veletrhy a konference nebo i ve volném čase na dovolenou.

Barva

McKlein Winnetka zelená

Kabelky se vyrábějí v rozličných barevných odstínech. Mezi základní klasické barvy kabelek bychom mohli zařadit černou, bílou (béžovou), červenou a hnědou. Další barevné odstíny, ve kterých se kabelky vyrábějí, jsou např. růžová, modrá, zelená, oranžová atd. Jsou to barvy pro kabelky velmi specifické, ale jejich majitelky jsou určitě velmi silné osobnosti, které dokáží sladit svůj celkový vzhled s kabelkou. V takovémto případě se stává kabelka nepřehlédnutelným doplňkem.

Při výběru barevného odstínu kabelky platí zásada sladění s barevnými odstíny ostatních kožených doplňků, např. bot, opasku, pásku k hodinkám apod. Zárověň i kování kabelky by mělo mít stejnou barvu (obvykle zlatou nebo stíbrnou) jako všechny kovové části ostatního oblečení.

Tvar

Tvary kabelek jsou různé. Můžeme je rozdělit podle vzhledu na klasické, elegantní, sportovní avantgardní. Mezi klasické typy patří např. kabelky s hranatými obrysy. Klasické až elegantní jsou tašky s mírně zakulacenými obrysy. Avantgardními kabelkami jsou takové, které se jeví na první pohled jako výjimečné svým neokoukaným tvarem a řešením. Kabelky s dlouhými uchy přes rameno působí spíše sportovním dojmem.

McKlein Geneva Oranžová

Materiál a zpracování

Kabelka by měla být vyrobena z kůže, vše ostatní vypadá levně a je to patrné na první pohled. Již při návrhu by se mělo počítat s tím, že kabelka musí něco vydržet. V naší nabídce jsou kabelky z velmi kvalitní jemné italské kůže. Při výběru je třeba věnovat pozornost kvalitě zpracování kabelky včetně detailů. Např. dojité prošití, použití kvalitních uzávěrů (zipů, magnetických patentů, přezek, karabin apod.).

Zavírání

Kabelky se vyrábějí s různými druhy zapínání. Nejčastějším je uzavírání na zip, magnetické patenty či přezky. Ojediněle se u dámských kabelek setkáváme s uzamykatelným uzavíráním nebo přezkou na kód. Kovové doplňky by měly být esteticky sladěny s typem kabelky, měly by být funkční a jednoduše ovladatelné .

Přihrádka na notebook

Siamod Fratti

Kabelky zpravidla nebývají uzpůsobeny na nošení notebooku. Pokud odpovídají velikostí, neodpovídají kvalitou materiálu či zpracováním . Kabelka, ve které by měl být nošen notebook, musí být přizpůsobena již svým zpracováním a materiálem jeho váze a křehkosti při nárazu.

Kabelky v naší nabídce jsou mají speciální přihrádku na notebook. Tato přihrádka je upravena na polstrovanou kapsu ze zvláštní hmoty, která absorbuje nárazy. Tuto kapsu lze jednoduše z přihrádky vyjmout a zase zasunout zpět.

Ostatní doplňky

Některé kabelky jsou vybaveny kvalitním páskem na rameno s neklouzavou úpravou, tlumícím nárazy (neoprén), s jednoduchým připnutím a odepnutím v podobě masivních kvalitních karabin. Kabelky jsou vybaveny samostatnou přihrádkou na různé drobnosti, např. mobilní telefon, CD, tužky, klíče apod.

Váha

Budeme li kabelku posuzovat podle váhy, měli bychom mít na mysli, jaký účel má plnit. Jisté je, že společenská kabelka do divadla bude lehká, z jemného materiálu, menších rozměrů a její obsah budou tvořit dva kousky kosmetiky, kapesník a peněženka. Naproti tomu kabelka, která má sloužit k pracovním či cestovním účelům, bude větší a těžší. Budete v ní nosit v podstatě veškerá data – je to taková malá elegantní kancelář se vším všudy, co k ní patří. Váha takovéto kabelky jde proti kvalitě – čím kvalitnější kůže, lepší polstrování, speciální kapsa na notebook, kvalitnější kovové doplňky, tím vyšší váha. Váha cca kolem 1,5 kg je přijatelná. Nezapomeňte, že kabelka chrání váš notebook.

Závěrem je třeba připomenout, že kabelka je reprezentativním doplňkem vašeho ošacení. Vypovídá o vašem stylu oblékání, o vašem vkusu a důležitosti, jakou kabelce přisuzujete ve svém každodenním životě.

McKlein LeClaire

 

Pin It

Červené business kabelky

McKlein Winnetka červená

Červená barva je u kabelek jednou z nejoblíbenějších, patrně hned za černou. Červená kabelka je elegantní a přitom přiměřeně výrazná a navíc se velmi dobře kombinuje s dámským oblečením. Červená kabelka je opravdu stylovým, nadčasovým módním doplňkem.

Business kabelka je kabelka, kterou moderní žena nosí do práce, na jednání či na pracovní schůzky. Musí být dostatečně prostorná, aby se do ní pohodlně vešly všechny propriety, která žena potřebuje, a to nejen osobní, ale i pracovní. Business kabelka by měla být promyšleně vnitřně organizovaná a velkou výhodou je, pokud business kabelka obsahuje i polstrovaný vnitřní oddíl na notebook, který se stal nezbytnou pracovní pomůckou. Zároveň musí být business kabelka i stylová a mít šmrnc. Měla by být vyrobená z kvalitního materiálu, nejlépe z pravé kůže, která je klasickým a ideálním materiálem.

Na www.SEKORA.cz je k dispozici široká nabídka kožených business kabelek na notebook značek McKlein a Siamod. Kabelky obou značek jsou pověstné nejen svým nadčasovým vzhledem, ale i vysokou kvalitou zpracování a použitých materiálů.

Siamod Ignoto

McKlein Lake Forest

Červené business kabelky značek McKlein a Siamod na www.SEKORA.cz

Pin It

Údržba a čištění kožených kabelek, aktovek a brašen

Přírodní pravá kůže je tím nejkvalitnějším materiálem, který se při výrobě aktovek a kabelek používá. Vyznačuje se vysokou estetickou hodnotou, pevností, příjemnou vůní a v neposlední řadě i dlouhou trvanlivostí. Ale stejně jako každý jiný materiál – a zejména ten přírodní – i kvalitní kůže vyžaduje alespoň minimální údržbu.

Ačkoliv je kůže velmi odolná proti různým defektům, není tato odolnost absolutní. A proto v případě jejího znečištění nebo poškození vyžaduje i odborné odstranění nečistot a případně zamaskování poškozených míst.

 

V následujících bodech naleznete několik základních doporučení, jak se ke kabelkám a aktovkám chovat, jak je udržovat a jak řešit případné problémy s materiálem:

  • Nevystavujte dlouhodobě aktovky a kabelky působení tepla a přímému slunečnímu světlu.
  • Chraňte kůži před ostrými předměty.
  • Pokud aktovka nebo kabelka zmokne, usušte ji při pokojové teplotě.
  • Při znečištění aktovky nebo kabelky odstraňte nečistotu z kůže co nejdříve. Použijte čistý hadřík nebo houbičku a nečistotu vysajte (neroztírejte). Některé druhy nečistot (zejména ty, které nejsou mastné, jako např. krev a nápoje) je možné omýt hadříkem namočeným v čisté vodě.
  • Nepoužívejte na kožené aktovky a kabelky prací prostředky, detergenty, žíraviny, vosky, čisticí prostředky na bázi alkoholu nebo terpentýnu, ale vždy jenom specializované prostředky na údržbu kůže.
  • Nepoužívejte na aktovky a kabelky běžné krémy na boty – jsou určeny pro jiný druh usní i pro jiné použití.
  • Ošetřujte pravidelně (minimálně 1x ročně, optimálně 2x ročně) aktovky a kabelky vhodným výživným a impregnačním prostředkem – např. Collonil Rustical (vyživující a impregnační přípravek na hladké a olejované kůže, k dostání ve spreji), Collonil Special Wax (vyživující a ochranný přípravek na hladké a broušené kůže, k dostání ve spreji) nebo Farnam Leather New (čistící a vyživující prostředek na bázi glycerínu, k dostání v rozprašovači) či Farnam Leather CPR (tekutý čistič a kondicionér na kůži) Tyto specializované přípravky nejen změkčují a vyživují kůži, ale zároveň vytváří ochranný film, který ji chrání před vodou a zejména před znečištěním.
  • Zašpiněnou kůži na aktovkách a kabelkách vyčistěte speciálními prostředky na čištění usní – např. Collonil Leather Soap (pěnový prostředek, který hladkou kůži čistí a zároveň vyživuje) nebo Farnam Leather New Soap (tekutý prostředek dodávaný v rozprašovači).
  • Pokud dojde k odření kůže na aktovce nebo na kabelce, dobarvěte poškozená místa speciálními krycími krémy v odpovídajícím barevném odstínu – např. Collonil Silicon Polish (krycí krém s impregnačními vlastnostmi na choulostivé hladké usně, k dostání v několika barevných odstínech).

Věříme, že tato ověřená doporučení vám pomohou k tomu, aby vám kabelky a aktovky z www.SEKORA.cz dlouho a spolehlivě sloužily a přinesly vám JINÝ POCIT.

Údržba kabelek a aktovek

 

Pin It

Siamod – moderní luxus

Značka Siamod je prémiovou značkou kabelek a aktovek pro cestující profesionály amerického výrobce McKlein (více se o společnosti McKlein dozvíte na našem blogu). Společnost McKlein uvedla na trh tuto značku v roce 2009.

Siamod Fratti

Inspirací pro vznik značky Siamod byla návštěva italské Ligurie šéfnávrhářem společnosti McKlein. Romantické mořské pobřeží a vyhlášená zručnost místních řemeslníků se promítly již do první kolekce značky Siamod.

Produktové portfolio značky Siamod obsahuje pánské aktovky, dámské kabelky a cestovní zavazadla na vozíku. Aktovky i kabelky jsou přizpůsobené potřebám dnešních profesionálů a obsahují integrovaný oddíl pro bezpečné uložení notebooku a vnitřní kapsičky pro organizované a přehledné uchovaní současných elektronických vymožeností – Smartphone, CD, USB disk, apod. Všechny výrobky značky Siamod jsou vyrobené z vysoce kvalitní kůže a při výrobě v továrně firmy McKlein je ve značné míře užíváno ruční zpracování. Nejen základní materiál – kůže – patří k tomu nejkvalitnějšímu, ale i použité kování (zipy, přezky, úchyty) je ve velmi jakostním provedení. Spolu s vysokým standardem řemeslného zpracování, nadprůměrným podílem ruční práce a atraktivním designem představují výrobky značky Siamod opravdový luxus pro soudobé cestující profesionály.

Nabídku aktovek a kabelek značky Siamod najdete na www.SEKORA.cz.

Siamod Belveder, hnědá

Siamod Ignoto

 

 

 

 

 

 

 

Siamod Serra, v pozadí pobřeží italské Ligurie

Pin It

Světle béžová kabelka – stylový jarní a letní doplněk

Siamod Roma

Kožené doplňky – boty, pásky či kabelky – ve světlé barvě jsou mimořádně oblíbené jako doplněk jarního a letního oblečení. Světlá barva (obvykle bílá nebo světlounce béžová) totiž mimořádně ladí se světlejším a barevnějším oblečením, které se v tomto období běžně nosí. Kožené doplňky v této barvě obvykle navozují přímořskou, tropickou atmosféru a přispívají k pohodové a relaxované náladě. Světlá barva současně i odráží většinu dopadajícího slunečního záření a světlé kožené doplňky se nezahřívají tak, jako tmavší a jsou tedy výrazně chladivější a tím i vhodnější do teplého počasí.

Obecně platná zásada doporučuje, aby všechny kožené doplňky byly ve stejném, nebo lépe v podobném barevném odstínu. Z tohoto pohledu patří světle béžová barva k těm, které jsou velmi univerzální a dobře kombinovatelné s ostatními světlými barvami, ať již se jedná o bílou, slonovou kost, světlounce stříbrošedou či béžovou.

V naší nabídce business kabelek najdete i modely, které jsou vyrobené právě ze světle béžové barvy, kterou výrobce označuje jako písková. Jedná se o větší, prostorné kabelky, které jsou přizpůsobené i pro transport přenosného osobního počítače či tabletu a vyhovují tak potřebám moderní ženy. Od vrcholného modelu Siamod Roma, který je opravdu luxusním modelem ze světlé lakované kůže, přes oblíbenou kabelku Lake Forest až po cenově dostupnou Glen View se vždy jedná o stylový, mimořádně praktický a řemeslně perfektně zpracovaný módní doplněk.

Naší nabídku světle béžových kabelek najdete na www.SEKORA.cz.

McKlein Lake Forest

McKlein Glen View

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

McKlein Lake Forest – stylová kožená kabelka na notebook

Americká značka McKlein je pověstná svými kabelkami, které jsou postavené okolo dvou základních vlastností – funkčnosti a stylu. Model Lake Forest bezesporu vyhovuje oběma těmto požadavkům s tím, že i v rámci kolekce kabelek McKlein se vyznačuje osobitým, nenápadný a elegantním stylem se zachováním všech požadavků na funkčnost, které moderní ženy od svých kabelek vyžadují.

Kabelka s vyjímatelnou kapsou na notebook je vyrobena z velmi kvalitní jemné italské kůže. Vnitřní část kabelky je rozdělena na dvě části. Celý vnitřek kabelky je podšívkován odolným materiálem ripstop světle béžové barvy. Na vnější části kabelky je umístěna větší kapsa se zapínáním na zip. Tato vnější přihrádka kabelky je určena k uložení běžných drobností. Ucha tašky jsou zakulacená, praktická a stylová. Kabelka je doplněna i dlouhým koženým páskem na rameno stejné barvy s neoprenovou vystýlkou a protiskluzovou úpravou. Luxusní vzhled podtrhuje jemné bílé štepování kontur kabelky.

Více na www.SEKORA.cz.

 

Pin It

McKlein LeClaire – stylová kabelka na notebook

McKlein LeClaire je větší, elegantní zdobená kabelka na notebook. Kabelka má klasický obdélníkový tvar se zavíráním s chlopní, která se fixuje pomocí jedné přezky, umístěné veprostřed lícové strany kabelky. Chlopeň je na stranách doplněna dvěmi ozdobnými přezkami na magnetické uchycení, které jsou na kožených řemíncích. Přední strana kabelky je navíc ozdobená stříbrnými cvočky v dolních rozích kabelky. Kabelka je uzpůsobena k nošení přes rameno.

Vnitřní prostor je rozdělen na dva hlavní oddíly.Zadní je vypolstrován hmotou, která tlumí nárazy a je primárně určen pro bezpečné přenášení notebooku. Na vnitřní stěně předního oddílu jsou kapsyčky pro organizované a přehledné přenášení běžných drobností.

Kabelka je k dispozici v klasické černé a moderní červené barvě.

McKlein LeClaire najdete v našem katalogu na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

McKlein Winnetka – moderní klasika

Kabelka McKlein Winnetka v sobě kombinuje moderní vzhled, nadčasovou eleganci a maximální respekt k potřebám moderních žen. Kabelka je vyrobena z prvotřídní černé kůže a její hrany jsou lemovány červenou barvou a bílým obšitím. Na přední straně kabelky je snadno přístupná kapsa pro uložení elektronických i neelektronických drobností (telefon, klíče, vizitky, tužky, PDA apod.). Vnitřní prostor je rozdělen na dva hlavní oddíly a dopněn dvěma kapsami na zip. Součástí dodávky je i vyjímatelná kapsa na notebook (s velikostí úhlopříčky až 15,4“), která je polstrována materiálem absorbujícím nárazy. Ochranná kapsa na notebook má béžovou barv, která ladí podšívkou vnitřku kabelky. Ucha kabelky umožňují pohodlné nošení jak přes rameno tak i v ruce.

 

Kabelka McKlein Winnetka je zároveň decentní i moderní. Stejně jako i ostatní výrobky značky McKlein je ideální kombinací stylu a funkčnosti a rozhodně vyhovuje potřebám moderních žen.

Více na www.SEKORA.cz .

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

Siamod Ignoto – luxusní kožená kabelka

Kabelka Siamod Ignoto je elegantní luxusní kabelka moderního tvaru, vyrobená z kvalitní středně lesklé kůže s dlaždicovým reliéfem, určená k nošení v ruce nebo přes rameno. Vnitřní prostor kabelky Siamod Ignoto je rozdělen na dva hlavní oddíly, z nichž zadní je polstrován speciální hmotou, která pohlcuje rázy a je primárně určen pro bezpečný transport notebooku (s velikostí úhlopříčky až 15,4“). Druhý hlavní oddíl je určen pro uložení dokumentů a od zadního je oddělen přepážkou, která obsahuje množství kapsiček pro přehledné uložení běžných drobností (vizitky, tužky apod.). Na přední stěně kabelky je samostatná kapsa se zavíráním na stříbrnou přezku, ve které je připraveno místo na uložení mobilního telefonu a případně i PDA. Kabelka je na zadní stěně vybavena systémem SmartZipper, který umožňuje její jednoduchou, rychlou a pohodlnou montáž na zavazadlový vozík. Kabelka je dodávána s koženým ramenním páskem. Tmavá barva kabelky je oživena stříbrnými detaily a šitím bílou nití. Stejně jako ostatní modely značky Siamod je i kabelka Ignoto vyrobena z pravé kůže a její řemeslné zpracování je perfektní.

Kabelku Siamod Ignoto najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

McKlein Mayfair – prostorná kožená kabelka na notebook

McKlein Mayfair je elegantní a přitom velmi prostorná kabelka na notebook, vyrobená z jemné italské kůže. Kabelka má téměř čistě obdélníkový tvar s minimálně zkosenými stranami a zaoblenými rohy a tento její tvar zvyšuje použitelnost i pohodlí při ukládání věcí do kabelky. Vnitřní prostor je rozdělen na dva oddíly, které jsou oddělené stěnou s kapsou na zip. Zadní oddíl je polstrován hmotou, která pohlcuje rázy a tak bezpečně chrání notebook před nárazy. Na přední stěně zvenku je přístupná kapsička na drobnosti (legitimace, propustka apod.), která se zavírá na stříbrný zip. Nad touto kapsičkou je drobné a decentní ozdobné kování ve stříbrné barvě. Uši kabelky mají střední délku a lze tak kabelku nosit jak přes rameno, tak i v ruce. Kabelka je doplněna stříbrným kováním.

Kabelka McKlein Mayfair je vyrobena z kvalitní jemné italské kůže a vysoká pozornost je věnována i kvalitě použitého kování a zipů. Taška má vnější rozměry 43 x 32 x 14 cm a její váha je 1,6 kg. Je dodávána v klasické černé se stříbrnými kovovými doplňky.

Kabelku McKlein Mayfair najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It