Archiv podle kategorií: Dámský outfit

Dámský outfit pro inspiraci (XV)

Dnešní outfit pro inspiraci je vyloženě westernový a letní. Je uvolněný, pohodlný, pohodový a přitom je velmi chic a sexy.

Dominantou dnešního outfitu je klobouk Stetson Horizon. Má tvar klasického westernového klobouk s širší krempou, která je po stranách zvednutá nahoru. Ale není plstěný, ale je upletený z vláken slámy. Klobouk je proto vzdušný a i v horkém, tropickém počasí je v něm příjemně.

Klobouk je doplněný hedvábným šátkem s jaguářím vzorem v modré barvě. Na šátku není jen znázorněné skvrny jaguáří kůže, ale okolo prostředku šátku jsou siluety jaguára v běhu či ve skoku. Šátek není příliš výrazný a dobře doplňuje výrazný klobouk.

Outfit je doplněný košilí s drobnými kostičkami, které jsou v hnědé barvě a modrými jeansy. Obojí lze považovat za westernovou klasiku a perfektně ladí s celkovým outfitem.

Dnešní outfit se hodí nejen k letnímu táborovému ohni, ale může se nosit k jakékoliv westernové akci, která se koná v létě. Při troše sebevědomí se celý outfit může nosit i pro letní volnočasové příležitosti.

Kobouk – Stetson Horizonslaměný westernový klobouk v bílé barvě
Šátek – Modrý hedvábný šátek s motivem jaguára, A Piece of Chic

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (XIV)

Dnešní outfit pro inspiraci je mimořádně vhodný pro nošení v kanceláři, při plnění pracovních povinností. Pohybuje se někde na pomezí Corporate Business Dress Codu (více se o tomto Dress Codu dočtete na našem blogu) a Business Casual Dress Codu (podrobnosti o tomto Dress Codu najdete na našem blogu). Je ideální do chladnějších nebo klimatizovaných kanceláří, protože jak kašmírový rolák, tak i vlněná pelerína dokáží zahřát i v případech, kdy nositelka nevyvíjí fyzickou aktivitu, tak, jak tomu bývá právě v kanceláři.

Základem outfitu je černá pelerína, upletená z novozélandské possum merino vlny (více se o possum merino vlně dozvíte na našem blogu), která je nejen velmi příjemná, ale i mimořádně hřejivá. Pelerína je vybavená několika řadami knoflíků, které umožňují její zapnutí a nošení na několik způsobů a vyobrazený způsob je jen jedním z nich. Černá barva byla zvolená jednak proto, aby ladila s kalhotami, jednak proto, aby nebyla příliš výrazná a poněkud zelegantněla celou pelerínu. O peleríně novozélandské značky Native World se dočtete více na našem blogu.

Černá, antracitová pelerína je doplněná kašmírovým roláčkem ve výrazné, fialové, fuchsiové barvě. Ačkoli je rolák z velké části schovaný pod pelerínou, právě výrazná barva zásadně oživuje celý outfit.

Rolák – Kašmírový rolák fialový, N.PEAL
Pelerína – Antracitová vlněná pelerína, Native World

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Dámský outfit pro inspiraci (XIV)

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (XIII)

Mimořádně uvolněný, relaxovaný a přitom elegantní a sexy. Tak by se dal charakterizovat dnešní dámský outfit pro inspiraci. Jedná se jednoznačně o volnočasový outfit, který ale lze snadno změnit na outfit, který plně vyhovuje i dámskému Bussines Casual Dress Codu (více se o tomto dress codu dozvíte na našem blogu).

Nejvýraznější součástí dnešního outfitu je klasická bekovka v decentní šedé barvě. Bekovka Stetson Bangor je vyrobená z látky, která obsahuje 70% kašmíru a 30% hedvábí a je naprosto ojediněle příjemná na omak a zároveň i hřejivá a vhodná i do chladnějšího počasí. Bekovka je nasazená „uličnicky“ s kšiltem dozadu a jenom změnou nasazení bekovky kšiltem dopředu zaměníte tento outfit tak, aby plně vyhovoval Bussines Casual Dress Codu.

Bekovka je doplněná teplým a příjemným svetrem s rolákem z possum merino vlny (více se o possum merino vlně dozvíte na našem blogu). Svetr má volnější, širší a povolenější rolák, který jenom přidává na celkově relaxovaném nádechu celého outfitu.

Rolák – Černý svetr s volným rolákem, Native World
Čepice – Stetson Bangor – luxusní šedá kašmírová bekovka

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (XII)

Elegantní, business, letní – to jsou možné přívlastky dnešního dámského outfitu pro inspiraci. Základ outfitu je překvapivě jednoduchý a výrazné módní doplňky ve stylu 20. nebo 30. let 20. století přetvářejí celkový vzhled v rafinovanou a sofistikovanou kombinaci. Outfit působí mimořádně elegantně a nostalgicky připomíná dobu, kdy se oblékání věnovala opravdu výrazná pozornost.

Dnešní outfit je postavený okolo klasických součástí dámského business outfitu – bílé halenky a tmavě modrého saka. V závislosti na dalších součástech oblečení, mohou obě komponenty spoluvytvářet vzhled jak podle Corporate Dress Codu (více se o dámském Corporate Dress Codu dočtete na našem blogu), tak podle Business Casual Dress Codu (dámskému Business Casual Dress Codu je věnován samostatný článek na našem blogu). Sako a halenka mohou být doplněné sukní (ideálně ve stejném barevném odstínu jako sako, ale může být i černá, šedá či světlá) nebo kalhotami nebo i jeansy. To, co dává outfitu elegantní a nostalgický náboj jsou doplňky – světlý panama klobouk a hedvábný šátek. Světlounce béžový panama klobouk s širší krempou a modrými doplňky má střih, typický pro fedora klobouky a kromě precizního barevného sladění působí i opravdu elegantně a stylově. Bílý hedvábný šátek s drobnými modrými puntíku, uvázaný okolo krku podtrhuje připomínku doby, kdy ženy nosily klobouky a šály. Šátek je uvázán okolo krku velmi volně, tak, že je složený do trojúhelníku a celý vrchol trojúhelníku volně splývá přes ramena a záda. K takovému uvázání potřebujete šátek o velikosti alespoň 70 x 70 cm (více se o velikosti šátků dozvíte na našem blogu) a šátek by měl být opravdu z kvalitního hedvábí, protože velká část šátku je viditelná. Tento volnější, nekomplikovaný způsob uvázání oslabuje příliš formální nádech celkového outfitu, ke kterému by mohlo dojít při střízlivějším uvázání.

Klobouk – Stetson Morris – elegantní světlý panama klobouk z toyo vláken
Šátek – Bílý hedvábný šátek s modrými puntíčky, A Piece of Chic

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Dámský outfit pro inspiraci (XII)

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (XI)

Dnešní outfit pro inspiraci je příkladem moderního, pohodlného stylu oblékání, tzv. Casual (nebo někdy označováno jako Smart Casual) Dress Codu. V tomto outfitu je možné chodit stylově oblečená do školy, do zaměstnání (které nepředepisuje elegantnější a formálnější Dress Cody) i na schůzku nebo na večerní posezení. Hlavními atributy jsou pohodlnost, uvolněnost a nenápadná elegance.

Kašmírový svetr s okrouhlým výstřihem v zajímavém, karmínovém, odstínu červené dobře ladí k tmavě modrým džínám nebo modrým kalhotám. Červená barva je v prostředí západní civilizace považována za typicky ženskou a použitý odstín červené, s mírně našedlým nádechem, je neagresivní, ženský a pohodový. V outfitu je použitý pouze jediný ozdobný doplněk – kostkovaný hedvábný šátek. Šátek je uvázaný okolo krku s poměrně velkým cípem, který je položený na prsou (podle návodu na vázání šátku, který najdete na našem blogu). Použitý šátek má dominantní barvou nafialovělý odstín modré a je doplněný i červenými linkami, které dobře ladí se svetrem.

Celý outfit je doplněný elegantní koženou taškou na notebook nebo tablet v hnědé barvě Siamod Borella (více se o této tašce dozvíte na našem blogu). Do tašky je možné uložit nejen notebook či tablet, ale i učebnice, poznámkový blok a další propriety. Taška je mírně zdobená, což podtrhuje ženskost celého dnešního outfitu.

Svetr – Tmavě růžový dámský kašmírový svetr s okrouhlým výstřihem, N.Peal
Šátek – Hedvábný šátek s barevnou kostičkou, A Piece of Chic
Taška – Siamod Borella – stylová hnědá taška na notebook

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.Dámský outfit pro inspiraci (XI)

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (X)

Dnes prezentovaný dámský outfit pro inspiraci je příkladem stylového oblečení na každý den, do kanceláře, na méně formální jednání. Tento outfit vyhovuje dnes nejrozšířenějšímu pracovnímu dress codu – Business Casual. Dnešní outfit je ideální pro slunečné jarní dny, kdy se pochmurná zima probouzí do optimistického jara, kdy se příroda okolo nás rozjasňuje a je plná příslibů hezkých a pohodových dnů.

Základem dnešního outfitu pro inspiraci je kašmírový top bez rukávů v ne zcela obvyklé jasné oranžové barvě, kterou výrobce – prémiová značka kašmírových úpletů N.PEAL – označuje jako rumělkově červenou. Top je upleten z lehké, jednou skané kašmírové vlny, do které je přidáno hedvábí tak, aby měl top umírněný, příjemný lesk. Jasně oranžová barva je plná optimismu a výborně kontrastuje s tmavě modrou barvou sportovního sáčka. Tmavě modrá barva saka výrazně zjemňuje poněkud ukřičenou, výraznou barvu kašmírového topu. Outfit je doplněný modrou bavlněno-polyamidovou bekovkou s výrazným brokátovým vzorem (více se o bekovkách s brokátovým vzorem dozvíte na našem blogu). Barevné ladění bekovky i jejího zlatavě hnědého brokátového vzoru perfektně ladí s oranžovo – modrou kombinací saka a topu. Celý outfit je doplněný modrými kalhotami, ale stejně dobře mohou mít kalhoty i černou barvu.

Dnešní outfit je uvolněný, moderní a přitom mimořádně elegantní a seriózní. V podobném outfitu budete i vy vypadat dobře.

Top – Oranžový kašmírový top bez rukávů, N.PEAL
Čepice – Stetson Hatteras – modrá bekovka s výrazným brokátovým vzorem

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Dámský outfit pro inspiraci (X)

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (IX)

Dnešní outfit pro inspiraci je vyloženě moderní a sportovního charakteru. Je vhodný nejen pro volnočasové aktivity, ale i do práce anebo do kanceláře, kde se prostým sundání baretu změní ve zcela akceptovatelný outfit typu Business Casual. Tento outfit je velmi teplý a hřejivý, především díky peleríně a roláku z novozélandské possum merino vlny, která je vynikajícím tepelně izolačním materiálem (více se o possum merino vlně dozvíte na našem blogu).

Dominantní částí dnešního outfitu pro inspiraci je vlněná pelerína novozélandské značky Native World v šedostříbrné barvě. Peleríny Native World jsou zapínací a několik řad knoflíků a knoflíkových dírek na peleríně umožňuje různé způsoby zapínání a tím i tvaru peleríny (více se o pelerínách dočtete na našem blogu). Pelerína je v outfitu použitá především pro to, aby poskytla další vrstvu, která chrání nositelku před chladem. Černý svetr s volnějším roláčkem dobře doplňuje uvolněný, sportovní charakter dnešního outfitu. Roláček i pelerína jsou pletené z luxusní possum merino vlny, která je výjimečně hřejivá. Černé kalhoty (v tomto případě shortky s punčocháčemi, ale může jít i o dlouhé černé kalhoty či džíny) doplňují roláček a pomáhají vytvořit monochromatický (černá a stříbrošedá) vzhled, posunutý k temnějším barvám.Celý outfit je doplněný pleteným baretem Stetson Roselle v tmavě šedé, téměř černé barvě. Baret není nasazen tak, jak se dnes nejběžněji nosí s korunou posunutou dozadu, ale po vzoru armádních předpisů je vytvarovaný do boku. Toto tvarování baretu přidává outfitu vyloženě sportovní vzhled a přitom naznačuje i přiměřený respekt k tradicím.

Pelerína – Šedá vlněná pelerína, Native World
Rolák – Černý svetr s volným rolákem, Native World
Baret – Stetson Roselle – tmavě šedý pletený baret

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Dámský outfit pro inspiraci (IX)

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (VIII)

Moderní, uvolněný, sportovně laděný – to jsou přívlastky dnešního dámského outfitu pro inspiraci. Outfit je ideální do chladnějšího, podzimního počasí, kdy hrozí i nenadále přeháňky. I tmavší barvy dobře ladí s podzimní náladou.

Základním prvkem outfitu je tmavě modrá kožená bunda do pasu, která je ozdobená výraznějšími zipy a cvočky. Pod bundou je černý kašmírový svetr s okrouhlým výstřihem britské prestižní značky N.PEAL, který je dostatečně teplý i do chladnějších podzimních dní ale zároveň je lehký a mimořádně příjemný. Hedvábná šála s hvězdičkami v modré, černé a stříbrné barvě lyonské značky A Piece of Chic oživuje celý outfit a bez ní by vypadal zcela jinak. Outfit je doplněný tmavě modrou baseballovou čepicí s výraznějšími bílými proužky Stetson Plano, která nejen podtrhuje celkové vyznění outfitu, ale přidává i ochranu před deštěm či podzimními plískanicemi.

Svetr – Černý dámský kašmírový svetr s okrouhlým výstřihem, N.Peal
Šála – Hedvábná modrá šála s hvězdičkami, A Piece of Chic
Čepice – Stetson Plano – modrá bavlněná baseballová čepka s bílými proužky

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Dámský outfit pro inspiraci (VIII)

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (VII)

Jednoduchý, střízlivý letní outfit, který je doplněný zajímavý doplňky – to je charakteristika tohoto dámského outfitu pro inspiraci. Celek působí mladistvým, sportovně laděným dojmem a přitom je elegantní a vyvážený. Outfit je určen především pro volnočasové aktivity, ale jeho nadčasovost a střízlivost umožňují nosit ho i do kanceláře.

Základem outfitu je bílý kašmírový svetřík s okrouhlým výstřihem a krátkým rukávem (více se o kašmírových svetrech s krátkým rukávem dozvíte na našem blogu), který volně splývá přes temně modré kalhoty (může se jednat i o tmavě modré značkové džínsy). Svetřík je vyrobený z jednou skané superfine kašmírové vlny a je proto lehký, jemný a příjemný na nošení i v teplém počasí.

Střídmá kombinace bílého topu a modrých kalhot je doplněná bleděmodrou hedvábnou šálou se zlatavým vzorkem (velké kontury ryb). Šála je v tomto případě jen volně přehozená přes rameno tak, aby podtrhla jednoduchost celého outfitu.

Stylový letní slamák Stetson Amsterdam (více se o tomto slamáku dočtete na našem blogu) ve zlatavě béžové barvě a s modrobílou ozdobnou stuhou celý outfit doplňuje. Klobouk je barevně vyvážený jak ke svetříku a kalhotám, tak i k hedvábné šále a výrazně evokuje letní náladu celého outfitu.

Top – Kašmírový svetr s krátkým rukávem, slonová kost, N.Peal
Šála – Bledě modrá hedvábná šála s motivem ryby, A Piece of Chic
Klobouk – Stetson Amsterdam – stylový letní slamák

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Dámský outfit pro inspiraci (VII)

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (VI)

Kombinace výraznějších, jasnějšchích barev je zíkladem tohoto dámského outfitu pro vaší inspiraci. Výraznější barvu jsou vhodné zejména do letního šatníku, kdy vynikají ve slunečních dnech. Sluneční světlo má tendenci poněkud srovnávat, zplošťovat barevné kontrasty a proto jsou výraznější barvy (a jejich kontrast) zcela přiměřené.

Světle fialový lehký kašmírový svetr s výstřihem do V a s propínáním (tzv. cardigan) je oblečen na jednoduchou, čistě bílou T-Shirt. Sám o sobě je tento kašmírový svetr mimořádně působivý; fialová barva, jako kombinace oblíbených barev červené a modré, se dobře snáší s většinou barev. Světlý odstín této fialové je velmi decentní a elegantní.

Červená hedvábná šála se zlatými konturami ryb vytváří zajímavý barevný kontrast právě se světle fialovou barvou svetru. Červená není nejběžnější barevnou kombinací, která dopňuje fialovou, ale dobře k ní ladí a pasuje. Outfit je doplněný lehkou bavlněnou bekovkou s jemnými bílými a modrými proužky, která z větší vzdálennosti vypadá jako světlounce modrá, což je po červené druhá základní barva, ze které je vytvořená fialová na kašmírovém svetru.

Svetr – Světle fialový dámský kašmírový svetr s propínáním a výstřihem do V, N.PEAL
Šála – Červená hedvábná šála s motivem ryby, A Piece of Chic
Čepice – Stetson Hatteras – bavlněná bekovka s modrými a bílými proužky

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Dámský outfit pro inspiraci (VI)

Pin It