Archiv podle kategorií: Aktovky

Jak vybrat aktovku

Aktovka je naprosto běžnou součástí pánského „pracovního“ oblečení. Jejím hlavním účelem je, aby zajistila možnost snadného a pohodlného transportu těch věcí, které muži přenášejí mezi svou prací a domovem nebo nosí na obchodní schůzky – diář, pouzdro na brýle, dokumenty a v poslední době především notebook, smartphone a další civilizační vymoženosti. Musí proto být optimálně uzpůsobena, musí být tedy FUNKČNÍ.

Aktovka je však i nedílnou součástí pánského oblečení, takže má i svou výraznou funkci estetickou. Měla by ladit se zbytkem ošacení a v optimálním případě by měla pomáhat vyjádřit osobnost svého majitele. Správná aktovka by měla tedy mít STYL.

V následujících odstavcích najdete pár tipů, které by vám mohly pomoci s výběrem té nejvhodnější aktovky pro vás.

Velikost

McKlein River North

Aktovky se vyrábějí v nepřeberné škále velikostí, ale s požadavkem na možnost nosit s sebou notebook se obvyklá velikost ustálila na rozměrech, které kopírují jeho velikost. To, co ale aktovky od sebe odlišuje, je počet hlavních vnitřních přihrádek –tedy jejich hloubka.

Obvyklý počet hlavních vnitřních přihrádek je 1, 2 nebo 3. Pokud má aktovka jenom jednu hlavní přihrádku, je určena pro přenášení notebooku a několika méně rozměrných doplňků (telefon, PDA) a jenom omezeného množství papírových dokumentů. Dnes nejběžnější jsou aktovky se dvěma hlavními přihrádkami – jedna je určena na notebook a druhá buď na další objemnější doplňky (diář, deštník, pouzdro na vizitky) nebo na větší množství papírových dokumentů. Aktovky se třemi hlavními oddíly patří k těm největším, které jsou na trhu, a pojmou již neuvěřitelné množství věcí – notebook, diář, spisovku, šanon a samozřejmě i běžné menší doplňky.

Proto náš první tip zní – rozmyslete si, co vše budete v aktovce nejčastěji nosit, a tomu podřiďte i počet hlavních přihrádek.

Aktovka určená pro bezpečný transport notebooku musí být samozřejmě tak velká, aby se do ní ten váš notebook vešel. Ověřte si proto, zda se váš notebook do vámi vybrané aktovky vejde.

Barva

Siamod Belvedere

Klasickými barvami pánských aktovek jsou pouze dvě – černá a hnědá (více se o hnědých aktovkách dozvíte na našem blogu). Při volbě barvy platí jedno obecně uznávané pravidlo – všechny kožené doplňky oblečení by měly mít stejnou barvu (byť v rozdílných odstínech). Z toho důvodu by aktovka měla mít stejnou barvu jako boty a opasek (a puristé a detailisté ještě doplňují pásek na hodinkách – pokud je kožený, peněženku a náprsní tašku). Druhé pravidlo, které ale již není tak striktně akceptováno, praví, že barva přezek (nebo spíše veškerého kovového kování) na aktovce – většinou stříbrná nebo zlatá – by měla být stejná s barvou přezky na opasku a případně s barvou kovových náramkových hodinek.

Tvar

Výběr aktovky podle jejího tvaru je naprosto individuální. Aktovky se vyrábějí s jednou nebo dvěma přezkami, s ozdobnými přezkami nebo jako tzv. „doktorské“ aktovky (více se o doktorských aktovkách dozvíte na našem blogu) nebo jako business či attaché kufříky (více se o attaché kufřících dočtete na našem blogu). Ale z hlediska tvaru je správný přesně ten, který se vám líbí nejvíc.

Materiál a zpracování

McKlein Lawson

Klasická aktovka je vyrobena z pravé kůže. Tečka. Vše ostatní již na první pohled vypadá levně (i když třeba jde o drahou corduru). Kromě základního materiálu věnujte při výběru aktovky pozornost i tomu, jak bytelně na vás působí zipy, přezky, karabinky a další součásti. Pouze použití těch nejkvalitnějších galanterních doplňků zaručuje dlouhou životnost a bezstarostné používání aktovky, stejně jako pečlivé řemeslné zpracování.

Oddíl na notebook

Přenosný osobní počítač by měl být v aktovce dobře chráněn proti poškození při náhodném pádu na zem. Například všechny aktovky značky McKlein mají přihrádku na notebook polstrovanou materiálem s plástvovou strukturou, který pohlcuje i velmi silné nárazy, a proto bude váš laptop v těchto aktovkách ideálně chráněn.

Zavírání

Existuje široké spektrum přezek na zavírání aktovek – od těch nejjednodušších až po velmi dekorativní a zdobné. Ty opravdu klasické jsou ale ty nejjednodušší. Přezky se vyrábějí neuzamykatelné, se zámkem na klíček nebo s kódovým zámkem (otevření je možné pouze po zadání správné číselné kombinace).

Hmotnost

Ideální aktovka by měla být pevná, odolná, vyrobená z kvalitního materiálu, s polstrovaným oddílem na notebook a – lehká. Bohužel nízká hmotnost je v protikladu ke kvalitnímu zpracování a použití těch nejkvalitnějších materiálů. Kvalitní kožené aktovky na notebook mají dnes váhu okolo 2 kg, což sice není jako pírko, ale je to naprosto snesitelné. Pokud cestujete především autem, pak asi hmotnost nebude vaším hlavním rozhodovacím kritériem.

Ostatní

McKlein Gresham

Věnujte pozornost i tomu, zda je aktovka vybavena ramenním popruhem, zda má popruh protiskluzovou úpravu (aby neklouzal z ramene) a aby jeho vnitřek byl vyroben z hmoty, která pohlcuje rázy (obvykle se jedná o neopren). Takový ramenní popruh pak umožňuje snadné a pohodlné nošení aktovky přes rameno.

Pokud často cestujete letadlem, bude vás zajímat i možnost připevnit aktovku na rukojeť zavazadlového vozíku (trolley). Aktovky McKlein jsou vybaveny patentovaným řešením SmartZipper, které takovou montáž umožňuje.

A v neposlední řadě by měla mít aktovka dostatečné množství kapes na drobnosti, které nosíte s sebou – telefon, PDA, tužky, vizitky, CD, zdroj k laptopu a další.

Naší nabídku pánských aktovek značek McKlein a Siamod najdete na www.SEKORA.cz.

Aktovky značky McKlein

Pin It

Doktorská aktovka – prostorná a stylová

McKlein Morgan černá

Aktovka, označovaná jako doktorská je mimořádně prostorným, kromobyčejně praktickým a stylovým módním doplňkem. Dnešní doktorské aktovky jsou uzpůsobené současným požadavkům a tak v nich lze najít oddíl na uložení notebooku, polstrovanou kapsičku na mobilní telefon či kapsičky na pohodlné přenášení obvyklých drobností jako jsou vizitky, tužky, CD apod. Dnes již doktorskou aktovku nenosí lékaři, ale stala se oblíbenou pracovní aktovkou právníků, architektů či IT specialistů, kteří u ní oceňují především její klíčové vlastnosti – prostornost, přehlednost uloženého obsahu, jednoduchost otevírání a opravdu stylový, luxusní vzhled.

Historická doktorská aktovka z 20. let 20. století

Doktorská aktovka vznikla na přelomu 19. a 20. století, kdy praktičtí lékaři navštěvovali své pacienty u nich doma a potřebovali sebou nosit základní část své ordinace. Aktovka musela být dostatečně prostorná, vnitřní obsah snadno přístupný a musela vydržet dennodenní nošení, převážení v kočárech či prvních automobilech a být odolná proti nepřízni počasí. Vznikla tak kožená aktovka, která se dala nahoře široce otevřít s pomocí kovového mechanismu, měla širší základnu a vnitřní prostor byl typicky rozdělený na tři hlavní oddíly. Prostřední vnitřní oddíl byl rozdělený přepážkami, do kterých se ukládalo lékařské vybavení a postraní vnitřní oddíly sloužily k transportu léků z příruční lékárničky. Aktovka byla vyrobená z pevné, silné kůže, natažené na kovovou kostru, aby byla odolná proti poškrábání i povětrnostním vlivům. Tyto doktorské aktovky byly mezi lékaři oblíbené a populární přibližně do 50. let 20. století, kdy vývoj medicíny posunul praktické lékaře do vlastních ordinací.

Vnitřek moderní doktorské aktovky (McKlein Harrison)

Na přelomu 20. a 21. století prodělala doktorská aktovka svou reinkarnaci, kdy byla přizpůsobená potřebám moderních mužů, zejména z oblasti businessu. Prostřední oddíl s množstvím drobných přepážek, byl vypolstrován a přizpůsoben pro bezpečný transport laptopu. Do jednoho z postranních vnitřních oddílů se přesunuly kapsičky, které pomáhají při bezpečné a organizované přepravě běžných drobností – mobilního telefonu, vizitek, tužek, CD apod. Aktovka byla i odlehčená, masivní kovová kostra byla zjednodušená a dnes se používá kovové konstrukce jenom kolem zavírání aktovky. Ale vlastní vzhled aktovky s charakteristickým širokým vrchním otevíráním zůstal zachován a stále vypadá stejně, jako modely před více než jedním stoletím.

Naší nabídku doktorských aktovek značky McKlein najdete na www.SEKORA.cz.

McKlein Harrison hnědá

McKlein Harrison černá

 

 

 

 

 

 

 

 

McKlein Morgan hnědá

Hnědá pánská aktovka – stylové oživení

Hnědá je – hned po černé – druhou nejoblíbenější a nejrozšířenější barvou pánských aktovek. Obliba hnědých aktovek je spojena s tím, že hnědá barva se dá velmi dobře kombinovat prakticky s veškerým klasickým pánským oblečením, je to tradiční barva kůže a v neposlední řadě hnědé aktovky mají osobitý šmrnc.

Při kombinování oblečení je dobře pamatovat na nepsané zlaté pravidlo, že všechny kožené doplňky – zejména boty a aktovky, ale také opasky, peněženky  a pásky od hodinek – by měly být ve stejné barvě. V praxi to znamená, že by měly být buď černé nebo hnědé. Není žádoucí, aby odstín hnědé byl u všech kožených doplňků stejný, ale základní barva by měla být hnědá. Hnědá barva kožených doplňků mimořádně ladí s tmavě modrou, šedou a samozřejmě i hnědou barvou obleku či saka. Poněkud problematičtější je kombinace hnědých kožených doplňků s černým oblekem nebo sakem a ten, kdo chce být vždy a jistě stylově oblečený se takové kombinaci vyhne.

Pánské hnědé aktovky jsou obvykle kožené, jen výjimečně se vyrábějí i z jiného materiálu. Pravá kůže je nejlepším a nejkvalitnějším materiálem, ze kterého se aktovky vyrábějí a prakticky ve všech kulturách evokuje pocit luxusu a dobrého vkusu.

Naší nabídku kožených hnědých pánských aktovek najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

Pin It

Pánský attaché kufřík

McKlein Daley

Pánský attaché kufřík, označovaný také jako business kufřík nebo prostě jen kufřík, je stylovou a nadčasovou pánskou aktovkou. Ať vyrobený z pravé kůže, koženky, skořepiny nebo hliníkové slitiny vždy attaché kufřík vypadá velmi elegantně a dobře se hodí k pánskému business oblečení. Ačkoli jeho popularita mezi muži v poslední době mírně ustupuje ve prospěch aktovek či modernějších messenger bagů, jedná se o klasický a velmi praktický módní doplněk, který nikdy nebude působit nepatřičně. A v poslední době je možné zaznamenat zřetelné zvýšení zájmu o tento stylový typ business zavazadla, zejména ve Spojených státech a ostatních angloamerických zemích. Zdá se, že se attaché kufřík vrací na módní výsluní.

McKlein Daley

Attaché kufřík je zavazadlo hranatého, obdélníkového tvaru s pevným uchem umístěným na vrchní hraně kufříku. Otevírá se pomocí pantů na spodní straně kufříku a je obvykle vybaveno dvojicí zámků na vrchní straně. Slouží především pro pohodlné přenášení obchodních nebo služebních papírových záznamů a proto i typická velikost kufříku je větší než list formátu A4. Vnitřní uspořádání obvykle obsahuje jeden prostorný oddíl, který je doplněn dvojicí či trojicí kapes, které jsou umístěné na vnitřní straně otevírajícího se víka kufříku. Vnitřní prostor je vypodšívkován látkou či jemnou kůží – používá se luxusní samet i moderní odolné materiály typu Ripstop – která harmonicky ladí s barvou kufříku. Typickými barvami kufříku jsou černá, která dominuje a hnědá. Nejstylovějším materiálem, ze kterého je attaché kufřík vyrobený je bezesporu pravá kůže.

McKlein Lawson

Kořeny attaché kufříku lze vystopovat do doby okolo roku 1850. V té době francouzský výrobce obuvi, sedlář a koželuh Alexis Godillet poprvé použil na zavazadlo kovovou otevírací se konstrukci, která byla potažená kůží nebo látkou. Okolo roku 1860 byl attaché kufřík menší velikosti, vyrobený ze šarlatově červené kůže pro Williama Gladstona, poprvé použitý při oficiálním předávání a zveřejňování státního rozpočtu Velké Británie a od těch dob tato tradice přetrvává dodnes a i některé jiné země bývalého britského impéria (např. Indie) tento zvyk dodnes užívají.

McKlein Reagan

Kufřík začali používat především právníci a užíval se i k transportu diplomatických dokumentů na ambasádách po celém světě. Právě od diplomatického nasazení je odvozen i název kufříku – attaché. S tím, jak vzrůstal počet lidí, zaměstnaných v kancelářích vzrůstala obliba attaché kufříku a vrcholu své popularity dosáhl v 80. letech 20. století. Již v roce 1938 se objevila hliníková varianta kufříku, nazvaná po svém prvním uživateli, naftařském inženýru Erle P. Halliburtonovi. Původně navržený tak, aby byl maximálně odolný i v prostředí ropných vrtů, se díky svému elegantnímu vzhledu prosadil i pro běžné městské nošení a dodnes firma Zero Halliburton tyto kufříky v originální podobě vyrábí.

Legendární kufřík Jamese Bonda (Swaine Adeney Brigg)

Attaché kufřík se stal i výrazným doplňkem Jamese Bonda ve filmu Srdečné pozdravy z Ruska z roku 1963. Jednalo se o černý kožený kufřík s podšívkou z rudé tenké skopovice, který vyrobila britská společnost Swaine Adeney Brigg, dodavatel značkových zavazadel pro britského výrobce prémiových automobilů Aston Martin.

Attaché kufřík je již více než 150 let stylovým a mimořádně elegantním doplňkem. I když dnes může v některých případech působit mírně archaicky, stále se jedná o klasickou součást pánského oblečení a jeho návrat na módní výsluní lze vbrzku očekávat. První indikace vzrůstajícího zájmu o business kufříky jsou již patrné.

Naší nabídku kožených pánských attaché kufříků značky McKlein najdete na www.SEKORA.cz.

McKlein Coughlin

Pin It

Messenger bag – moderní taška na rameno

McKlein Sheffield - hnědý kožený messenger bag

Termínem messenger bag se označují prostorné tašky s dlouhým integrovaným popruhem, který umožňuje nosit messenger bag přes rameno. Taška má zavírání vrchem pomocí poměrně velké chlopně, která sahá hluboko dolů a bezpečně chrání obsah tašky a zapíná se na obvykle dvě spony. Messenger bag se obvykle nosí tak, že popruh jde šikmo přes prsa na rameno na druhé straně než je sám messenger bag. Messenger bagy a tašky od messenger bagů odvozené se staly fenoménem moderní doby – nosí se v nich nejen spisy či učebnice ale především notebooky, tablety nebo fotovybavení.

Messenger bagy z aktuální kolekce Globe Canvas

Tašky podobné dnešním messenger bagům nosili poslové již v době Divokého západu – pomocníci kočích na dostavnících nejslavnějšího dopravce, společnosti Pony Express, byly takovými taškami vybaveni již v druhé polovině 19. století. Design moderního messenger bagu vychází z 50. let 20. století, kdy americký podnikatel Frank De Martini začal vyrábět messenger bagy pro kurýrské společnosti v New Yorku. Se svými dcerami Kathleen a Marge založil firmu Globe Canvas, která dodávala messenger bagy pro kurýry, kteří se pohybovali po New Yorku na kolech nebo pěšky.

Kurýr s messenger bagem od Chrome IndustriesMessenger bagy nebylo možné v té době koupit v žádném obchodě a Globe Canvas je dodával přímo kurýrním společnostech v barvách, které si každá kurýrní firma určovala. Messenger bag od Globe Canvas vycházel z kožené pracovní tašky, kterou používali montéři na elektrickém a telefonním vedení. Byla poměrně prostorná, vyrobená z pevné, hrubší bavlněné látky a měla nepromokavou podšívku, která chránila obsah tašky před deštěm nebo sněhem. Taška se poměrně rychle šířila mezi kurýrními společnostmi protože přesně vyhovovala jejich potřebám – dobře se nosila při jízdě na kole, byla dostatečně prostorná a chránila přepravované obálky a balíčky.

Delrin spona

Okolo roku 1984 redesignoval messenger bag John Peters, který použil místo bavlněné látky na vnější straně bagu mimořádně odolnou a trvanlivou nylonovou tkaninu Corduru a na zavírání chlopně použil dvojici umělohmotných (polyacetátových) delrin spon. Nepromokavá podšívka dostala výraznou, jasně žlutou barvu, aby se v tašce lépe hledalo. Délka popruhu přes rameno se dala jednodušeji nastavovat pomocí další umělohmotné spony.

Luxusní messenger bag značky Hermés

Největší rozmach messenger bagů přinesly přenosné osobní počítače v 90. letech 20. století. Messenger bagy byly pro ně upraveny tak, že vevnitř vznikla samostatná kapsa na notebook, která je typicky vypolstrovaná materiálem, který pohlcuje rázy. Poměrně drahá a nepoddajná Cordura byla nahrazená levnějším, ale stále velmi odolným balistickým nylonem a tašky tohoto typu se často přidávaly k zakoupeným notebookům jako dárek. Vzhledem ke své flexibilitě, praktičnosti a jednoduchosti při užívání a pohodlnosti při nošení tvoří messenger bagy prakticky povinou součást výbavy každého univerzitního studenta po celém světě.

Messenger bag značky Gucci

Masivní rozšíření a obliba messenger bagů vedla i většinu výrobců luxusních zavazadel k zařazení tohoto typu tašky do svého výrobního programu. – jsou k dostání od značky Louis Vuitton, Gucci, Salvatore Ferragamo či Hermés. Výrobci luxusních tašek messenger bagům vrátili tradiční přírodní materiály – kůži (a to i kůži exotických zvířat jako např. krokodýl nebo aligátor), nepromokavou nebo povoskovanou bavlnu, kovové spony a doplňky z pravé kůže. Mnohé značky využívají na vnější straně látky se svým charakteristickým potiskem (Gucci nebo Louis Vuitton).

Messenger bag z povoskované bavlny na fotovybavení, ONA bags

Messenger bag je dnes asi nejrozšířenější pracovní taškou. Je mimořádně flexibilní, dobře a pohodlně se nosí, je prostorná a dobře chrání obsah tašky před nepřízní počasí. I když se dnes běžně nosí i k obleku (ke Corporate Business Codu, o kterém se více dočtete na našem blogu), je to stále ryze pracovní taška a i značkové modely, vyrobené z pravé aligátoří kůže nepůsobí příliš esteticky a stylově. Messenger bag je perfektním společníkem pro toho, kdo se obléká podle Business Casual Dress Codu (více se o tomto dress codu dočtete na našem blogu), ale mělo by se jednat o značkový messenger bag v koženém nebo bavlněném provedení; ke Corporate Dress Codu se opravdu moc nehodí.

Naší nabídku luxusních kožených messenger bagů najdete na www.SEKORA.cz.

Kožený messenger bag Siamod San Francesco

Luxusní kožené messenger bagy Siamod San Francesco

Pin It

Údržba a čištění kožených kabelek, aktovek a brašen

Přírodní pravá kůže je tím nejkvalitnějším materiálem, který se při výrobě aktovek a kabelek používá. Vyznačuje se vysokou estetickou hodnotou, pevností, příjemnou vůní a v neposlední řadě i dlouhou trvanlivostí. Ale stejně jako každý jiný materiál – a zejména ten přírodní – i kvalitní kůže vyžaduje alespoň minimální údržbu.

Ačkoliv je kůže velmi odolná proti různým defektům, není tato odolnost absolutní. A proto v případě jejího znečištění nebo poškození vyžaduje i odborné odstranění nečistot a případně zamaskování poškozených míst.

 

V následujících bodech naleznete několik základních doporučení, jak se ke kabelkám a aktovkám chovat, jak je udržovat a jak řešit případné problémy s materiálem:

  • Nevystavujte dlouhodobě aktovky a kabelky působení tepla a přímému slunečnímu světlu.
  • Chraňte kůži před ostrými předměty.
  • Pokud aktovka nebo kabelka zmokne, usušte ji při pokojové teplotě.
  • Při znečištění aktovky nebo kabelky odstraňte nečistotu z kůže co nejdříve. Použijte čistý hadřík nebo houbičku a nečistotu vysajte (neroztírejte). Některé druhy nečistot (zejména ty, které nejsou mastné, jako např. krev a nápoje) je možné omýt hadříkem namočeným v čisté vodě.
  • Nepoužívejte na kožené aktovky a kabelky prací prostředky, detergenty, žíraviny, vosky, čisticí prostředky na bázi alkoholu nebo terpentýnu, ale vždy jenom specializované prostředky na údržbu kůže.
  • Nepoužívejte na aktovky a kabelky běžné krémy na boty – jsou určeny pro jiný druh usní i pro jiné použití.
  • Ošetřujte pravidelně (minimálně 1x ročně, optimálně 2x ročně) aktovky a kabelky vhodným výživným a impregnačním prostředkem – např. Collonil Rustical (vyživující a impregnační přípravek na hladké a olejované kůže, k dostání ve spreji), Collonil Special Wax (vyživující a ochranný přípravek na hladké a broušené kůže, k dostání ve spreji) nebo Farnam Leather New (čistící a vyživující prostředek na bázi glycerínu, k dostání v rozprašovači) či Farnam Leather CPR (tekutý čistič a kondicionér na kůži) Tyto specializované přípravky nejen změkčují a vyživují kůži, ale zároveň vytváří ochranný film, který ji chrání před vodou a zejména před znečištěním.
  • Zašpiněnou kůži na aktovkách a kabelkách vyčistěte speciálními prostředky na čištění usní – např. Collonil Leather Soap (pěnový prostředek, který hladkou kůži čistí a zároveň vyživuje) nebo Farnam Leather New Soap (tekutý prostředek dodávaný v rozprašovači).
  • Pokud dojde k odření kůže na aktovce nebo na kabelce, dobarvěte poškozená místa speciálními krycími krémy v odpovídajícím barevném odstínu – např. Collonil Silicon Polish (krycí krém s impregnačními vlastnostmi na choulostivé hladké usně, k dostání v několika barevných odstínech).

Věříme, že tato ověřená doporučení vám pomohou k tomu, aby vám kabelky a aktovky z www.SEKORA.cz dlouho a spolehlivě sloužily a přinesly vám JINÝ POCIT.

Údržba kabelek a aktovek

 

Pin It

McKlein – Inteligentní řešení pro cestující profesionály

McKleinUSA je americký výrobce a dodavatel aktovek, kabelek, zavazadel, batohů, spisovek a dalších cestovních potřeb. Společnost je charakteristická revolučním přístupem k designu svých výrobků, který kombinuje styl (zastoupený klasickým vzhledem, použitím nejkvalitnějších materiálů a dokonalým řemeslným zpracováním) a funkčnost (prostor pro notebook chráněný proti otřesům, zvláštní přihrádky na mobilní telefon, PDA, CD).

Společnost McKleinUSA byla založena v roce 1997 v Chicagu a od roku 1998 dodává své výrobky zejména na americký trh. V průběhu své historie prokázala schopnost přicházet na trh s inovativními a pokrokovými řešeními potřeb svých zákazníků – cestujících profesionálů. McKleinUSA je držitelem několika patentů, zejména v oblasti vozíků na zavazadla a způsobu uchycení zavazadel na vozík. Společnost provozuje vlastní moderně vybavenou výrobní továrnu o rozloze přes 20 000 m2, ve které zaměstnává zkušené řemeslníky, a právě díky vlastnímu výrobnímu zázemí plní i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu.

Výrobky společnosti McKleinUSA nejsou pro každého. Nenajdete mezi nimi tašky, které kopírují poslední módní výstřelky, ale pokud patříte k těm, kdo ocení dokonalou kombinaci stylu a funkčnosti, pak jsou výrobky značky McKlein určeny právě pro vás. Neslibujeme, že taška McKlein změní váš život, ale víme, že ho učiní jednodušší.

Naší nabídku kabelek, aktovek a brašen značky McKlein najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It

Siamod – moderní luxus

Značka Siamod je prémiovou značkou kabelek a aktovek pro cestující profesionály amerického výrobce McKlein (více se o společnosti McKlein dozvíte na našem blogu). Společnost McKlein uvedla na trh tuto značku v roce 2009.

Siamod Fratti

Inspirací pro vznik značky Siamod byla návštěva italské Ligurie šéfnávrhářem společnosti McKlein. Romantické mořské pobřeží a vyhlášená zručnost místních řemeslníků se promítly již do první kolekce značky Siamod.

Produktové portfolio značky Siamod obsahuje pánské aktovky, dámské kabelky a cestovní zavazadla na vozíku. Aktovky i kabelky jsou přizpůsobené potřebám dnešních profesionálů a obsahují integrovaný oddíl pro bezpečné uložení notebooku a vnitřní kapsičky pro organizované a přehledné uchovaní současných elektronických vymožeností – Smartphone, CD, USB disk, apod. Všechny výrobky značky Siamod jsou vyrobené z vysoce kvalitní kůže a při výrobě v továrně firmy McKlein je ve značné míře užíváno ruční zpracování. Nejen základní materiál – kůže – patří k tomu nejkvalitnějšímu, ale i použité kování (zipy, přezky, úchyty) je ve velmi jakostním provedení. Spolu s vysokým standardem řemeslného zpracování, nadprůměrným podílem ruční práce a atraktivním designem představují výrobky značky Siamod opravdový luxus pro soudobé cestující profesionály.

Nabídku aktovek a kabelek značky Siamod najdete na www.SEKORA.cz.

Siamod Belveder, hnědá

Siamod Ignoto

 

 

 

 

 

 

 

Siamod Serra, v pozadí pobřeží italské Ligurie

Pin It

McKlein River North – klasická luxusní kožená aktovka na notebook

Aktovka McKlein River North je charakteristická klasickým tvarem, použitím nejkvalitnějších materiálů a perfektním řemeslným zpracováním. Vnitřní prostor aktovky je rozdělen na tři samostatné oddíly, z nichž jeden je polstrován speciální hmotou, která pohlcuje nárazy a poskytuje tak vynikající ochranu pro transport přenosného osobního počítače. Ačkoliv má brašna McKlein River North naprosto klasický tvar, je doplněna o nenápadné funkční doplňky, které usnadňují její využití na počátku 21. století. Uvnitř aktovky je dostatečné množství kapes pro bezpečnou fixaci běžných drobností – PDA, CD, vizitky, klíče, tužky apod. Na zadní straně aktvky je implementován systém SmartZipper, který nabízí 2 funkce – jednoduše přístupnou kapsu na dokumenty se zavíráním na zip nebo (po rozevření spodního zipu) možnost připevnit aktovku na zavazadlový vozík. Ačkoliv má aktovka McKlein River North kompaktní rozměry, nabízí nadstandardní vnitřní prostor nejen pro notebook (s úhlopříčkou obrazovky až 17“), ale i pro přenášení objemnějších dokumentů.

McKlein River North je vyrobena z nejkvalitnější jemné italské kůže a vysoká pozornost je věnována i kvalitě použitého kování a zipů. Je dodávána s ramenním popruhem, který je vyztužen neoprénem a tak tlumí rázy přenášené do ramene. Aktovka má vnější rozměry 42 x 29 x 15 cm a její váha je 2,1 kg. Je dodávána v černé barvě se stříbrnými kovovými doplňky.

Podrobnosti o aktovce McKlein River North najdete na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Siamod Borella – stylová kožená taška na notebook nebo tablet

V dnešní době se opět začínají přenosné počítače výrazně zmenšovat tak, aby se staly opravdu přenosnými. Pokrok v technologii i v komunikaci umožňuje, aby i menší a pohodlnější přenosné počítače disponovali více než dostatečným výkonem. Díky neustálému pokroku a inovacím je dnes již možné používat i high-endový tablet jako manažerský pracovní nástroj.

Tomuto trendu vychází vstříc i přední světový výrobce stylových aktovek a kabelek na notebook, americká firma McKlein. V rámci své prémiové značky Siamod (více se o značce Siamod dozvíte na našem blogu) uvádí na trh stylovou koženou tašku na menší notebook nebo na tablet Siamod Borella.

Siamod Borella je elegantní a stylová kožená taška s polstrovaným oddílem na notebook či na tablet. Taška je vyrobená z jemné telecí kůže a je zdobená světlým prošitím. Vnitřní prostor tašky obsahuje v zadní části kapsu, která je polstrována materiálem, který tlumí a pohlcuje nárazy. Tato kapsa je primárně určená pro bezpečný transport menšího notebooku (s úhlopříčkou do 14″) nebo tabletu. Na stěně této kapsy jsou našité přihrádky pro organizované uložení vizitek, mobilního telefonu či tužek. Na přední straně tašky je našitá vnější kapsa s uzavíráním na magnetický patent. Na zadní stěně tašky je systém SmartZipper pro umístění tašky na zavazadlový vozík.

Siamod Borella se dodává s koženým ramenním popruhem a je k dispozici v černé a tmavší hnědé (cognac) barvě. Perfektně sedne jak mužům, tak i ženám.

Luxusní koženou tašku na notebook či tablet najdete na www.SEKORA.cz.

 

Pin It