Archiv podle kategorií: Outfit pro inspiraci

Pánský outfit pro inspiraci (XVII)

Dnešní outfit pro inspiraci je příkladem každodenního outfitu do práce, který používá oblek jako základ. Je relativně konzervativní (v obleku je kravata) a to, co ho dělá zajímavým je světle růžová košile.

Růžové košile nejsou mezi muži příliš populární, budí dojem zšenětilosti. Ale pokud se růžová košile správně nakombinuje (v tomto případě s tmavě modrou vázankou, fialovým kapesníčkem a černým sakem) je opravdu dobrou volbou i pro heterosexuální muže.

Základem outfitu je klasický oblek v černé barvě. Oblek může mít i tenké bílé proužky (tzv. pinstripe) jako v tomto případě. Oblek je doplněný růžovou košilí, ke které je přidána tmavě modrá kravata (v tomto případě značky Armani) a celkový dojem je podtržen ozdobným kapesníčkem v tmavší fialové barvě. Celý outfit je doplněný kloboukem Stetson Penn v černé barvě.

Košlile – Růžová košile s dlouhým rukávem se zapínáním na 3 knoflíčky, Turnbull & Asser
Kapesníček – Pánský ozdobný kapesníček, fialový s bílými pruhy, Tyler & Tyler
Klobouk – Stetson Penn – elegantní černý klobouk

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

LookOfDay P17

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (XV)

Dnešní outfit pro inspiraci je vyloženě westernový a letní. Je uvolněný, pohodlný, pohodový a přitom je velmi chic a sexy.

Dominantou dnešního outfitu je klobouk Stetson Horizon. Má tvar klasického westernového klobouk s širší krempou, která je po stranách zvednutá nahoru. Ale není plstěný, ale je upletený z vláken slámy. Klobouk je proto vzdušný a i v horkém, tropickém počasí je v něm příjemně.

Klobouk je doplněný hedvábným šátkem s jaguářím vzorem v modré barvě. Na šátku není jen znázorněné skvrny jaguáří kůže, ale okolo prostředku šátku jsou siluety jaguára v běhu či ve skoku. Šátek není příliš výrazný a dobře doplňuje výrazný klobouk.

Outfit je doplněný košilí s drobnými kostičkami, které jsou v hnědé barvě a modrými jeansy. Obojí lze považovat za westernovou klasiku a perfektně ladí s celkovým outfitem.

Dnešní outfit se hodí nejen k letnímu táborovému ohni, ale může se nosit k jakékoliv westernové akci, která se koná v létě. Při troše sebevědomí se celý outfit může nosit i pro letní volnočasové příležitosti.

Kobouk – Stetson Horizonslaměný westernový klobouk v bílé barvě
Šátek – Modrý hedvábný šátek s motivem jaguára, A Piece of Chic

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Pin It

Pánský outfit pro inspiraci XVI

Dnešní pánský outfit pro inspiraci je uvolněný, relaxovaný a pohybuje se někde na pomezí business casual dress codu a smart casual dress codu.

Základem je pánský svetr do V s diamantovým vzorem v modré barvě z possum merino vlny novozélandské značky Native World. Jde o tmavě modrý sportovně laděný svetr s diamantovým (tzv. argyle) vzorem na pření straně svetru. Záda i rukávy svetru jsou v temně modré barvě a na předním dílu svetru je výrazný kostičkový vzor s kosočtverci ve světlejším odstínu modré, béžové, černé barvě. Přes kosočtverce vedou diagonálně tenké stříbrné linky. Svetr je mimořádně teplý ale zároveň jemný a příjemný na omak.

Svetr je doplněný plochou čepicí s kšiltem (bekovkou) Stetson Kent. Jedná se o tmavě modrou bekovku s velkým a výrazným květinovým vzorem. Vzorek je provedený v tmavším, téměř černém, odstínu. Na zadní straně je mosazné logo Stetson v černé a červené barvě.

Svetr je doplněný klasickou bílou košilí Turnbull & Asser. Bílá košile, která byla použitá, je silně konzervativní a dobře ladí s výraznými vzory na svetru i bekovce.

Svetr – Modrý svetr s výstřihem do V a diamantovým vzorem, Native World
Košile – Bílá košile s dlouhým rukávem se zapínáním na 3 knoflíky, Turnbull & Asser
Čepice – Stetson Kent – tmavě modrá bekovka s květinovým vzorem

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (XIV)

Dnešní outfit pro inspiraci je mimořádně vhodný pro nošení v kanceláři, při plnění pracovních povinností. Pohybuje se někde na pomezí Corporate Business Dress Codu (více se o tomto Dress Codu dočtete na našem blogu) a Business Casual Dress Codu (podrobnosti o tomto Dress Codu najdete na našem blogu). Je ideální do chladnějších nebo klimatizovaných kanceláří, protože jak kašmírový rolák, tak i vlněná pelerína dokáží zahřát i v případech, kdy nositelka nevyvíjí fyzickou aktivitu, tak, jak tomu bývá právě v kanceláři.

Základem outfitu je černá pelerína, upletená z novozélandské possum merino vlny (více se o possum merino vlně dozvíte na našem blogu), která je nejen velmi příjemná, ale i mimořádně hřejivá. Pelerína je vybavená několika řadami knoflíků, které umožňují její zapnutí a nošení na několik způsobů a vyobrazený způsob je jen jedním z nich. Černá barva byla zvolená jednak proto, aby ladila s kalhotami, jednak proto, aby nebyla příliš výrazná a poněkud zelegantněla celou pelerínu. O peleríně novozélandské značky Native World se dočtete více na našem blogu.

Černá, antracitová pelerína je doplněná kašmírovým roláčkem ve výrazné, fialové, fuchsiové barvě. Ačkoli je rolák z velké části schovaný pod pelerínou, právě výrazná barva zásadně oživuje celý outfit.

Rolák – Kašmírový rolák fialový, N.PEAL
Pelerína – Antracitová vlněná pelerína, Native World

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Dámský outfit pro inspiraci (XIV)

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (XIII)

Mimořádně uvolněný, relaxovaný a přitom elegantní a sexy. Tak by se dal charakterizovat dnešní dámský outfit pro inspiraci. Jedná se jednoznačně o volnočasový outfit, který ale lze snadno změnit na outfit, který plně vyhovuje i dámskému Bussines Casual Dress Codu (více se o tomto dress codu dozvíte na našem blogu).

Nejvýraznější součástí dnešního outfitu je klasická bekovka v decentní šedé barvě. Bekovka Stetson Bangor je vyrobená z látky, která obsahuje 70% kašmíru a 30% hedvábí a je naprosto ojediněle příjemná na omak a zároveň i hřejivá a vhodná i do chladnějšího počasí. Bekovka je nasazená „uličnicky“ s kšiltem dozadu a jenom změnou nasazení bekovky kšiltem dopředu zaměníte tento outfit tak, aby plně vyhovoval Bussines Casual Dress Codu.

Bekovka je doplněná teplým a příjemným svetrem s rolákem z possum merino vlny (více se o possum merino vlně dozvíte na našem blogu). Svetr má volnější, širší a povolenější rolák, který jenom přidává na celkově relaxovaném nádechu celého outfitu.

Rolák – Černý svetr s volným rolákem, Native World
Čepice – Stetson Bangor – luxusní šedá kašmírová bekovka

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Pin It

Pánský outfit pro inspiraci (XV)

Dnes prezentovaný outfit je předzvěstí podzimu, období, kdy slunce je často na obloze, ale nemá již sílu; období, kdy se dny zkracují. Podzimnímu charakteru odpovídá nejen volba materiálů (teplejší ale vzdušné) ale i barevné ladění outfitu do teplejších hnědých tónů, tak charakteristických pro podzim.

Dnešní outfit pro inspiraci se pohybuje na pomezí dvou dress codů – Business Casual a Casual (nebo přesněji Smart Casual). Outfit je vhodný nejen na volnočasové nošení ale bez ztráty kytičky jej lze použít i pro dennodenní nošení do práce, kde není vyžadován striktní Corporate dress code.

Tmavě hnědý kašmírový svetr s výstřihem do V je asi tou nejviditelnější součástí outfitu. Jedná se o lehký svetr z jednou skané příze (tzv. 1 ply příze, o které se dočtete podrobnosti na našem blogu), která je lehká, jemná mimořádně příjemná na nošení. Vzhledem k tomu, že se jedná o kašmírovou přízi, je svetr překvapivě teplý ale zároveň prodyšný a dokáže zahřát v chladnějším počasí a současně i v teplejším počasí se v něm organismus nepřehřívá. Pod svetrem je oblečená klasická obleková košile s jemným modrým proužkem britské prestižní značky Turnbull & Asser. Jemný proužek na košili poněkud zjemňuje velké jednobarevné plochy svetru a rozepnutí nejvyššího knoflíčku u krku dodává punc nenucenosti a přitom i elegance. Límeček není vystrčený z výstřihu svetru a nepřebíjí celkový dojem okolo krku (a tím neodvádí pozornost od obličeje). Outfit je doplněný tmavě hnědým plstěným kloboukem Stetson Ramsey. Jedná se o klobouk typu fedora (více se o fedora kloboucích dozvíte na našem blogu), který je vyrobený z kožešinové plsti. V celkovém podání není klobouk dominantní součástí outfitu ale perfektně ho doplňuje a přidává mu značnou dávku elegance a stylovosti.

Svetr – Lehký pánský kašmírový svetr do V, tmavě hnědý, N.PEAL
Košile – Bílá košile s modrým proužkem s dlouhým rukávem, Turnbull & Asser
Klobouk – Stetson Ramsey – hnědý plstěný klobouk

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Pánský outfit pro inspiraci (XV)

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (XII)

Elegantní, business, letní – to jsou možné přívlastky dnešního dámského outfitu pro inspiraci. Základ outfitu je překvapivě jednoduchý a výrazné módní doplňky ve stylu 20. nebo 30. let 20. století přetvářejí celkový vzhled v rafinovanou a sofistikovanou kombinaci. Outfit působí mimořádně elegantně a nostalgicky připomíná dobu, kdy se oblékání věnovala opravdu výrazná pozornost.

Dnešní outfit je postavený okolo klasických součástí dámského business outfitu – bílé halenky a tmavě modrého saka. V závislosti na dalších součástech oblečení, mohou obě komponenty spoluvytvářet vzhled jak podle Corporate Dress Codu (více se o dámském Corporate Dress Codu dočtete na našem blogu), tak podle Business Casual Dress Codu (dámskému Business Casual Dress Codu je věnován samostatný článek na našem blogu). Sako a halenka mohou být doplněné sukní (ideálně ve stejném barevném odstínu jako sako, ale může být i černá, šedá či světlá) nebo kalhotami nebo i jeansy. To, co dává outfitu elegantní a nostalgický náboj jsou doplňky – světlý panama klobouk a hedvábný šátek. Světlounce béžový panama klobouk s širší krempou a modrými doplňky má střih, typický pro fedora klobouky a kromě precizního barevného sladění působí i opravdu elegantně a stylově. Bílý hedvábný šátek s drobnými modrými puntíku, uvázaný okolo krku podtrhuje připomínku doby, kdy ženy nosily klobouky a šály. Šátek je uvázán okolo krku velmi volně, tak, že je složený do trojúhelníku a celý vrchol trojúhelníku volně splývá přes ramena a záda. K takovému uvázání potřebujete šátek o velikosti alespoň 70 x 70 cm (více se o velikosti šátků dozvíte na našem blogu) a šátek by měl být opravdu z kvalitního hedvábí, protože velká část šátku je viditelná. Tento volnější, nekomplikovaný způsob uvázání oslabuje příliš formální nádech celkového outfitu, ke kterému by mohlo dojít při střízlivějším uvázání.

Klobouk – Stetson Morris – elegantní světlý panama klobouk z toyo vláken
Šátek – Bílý hedvábný šátek s modrými puntíčky, A Piece of Chic

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Dámský outfit pro inspiraci (XII)

Pin It

Pánský outfit pro inspiraci (XIV)

Předkládaný pánský outfit pro inspiraci je předzvěstí léta a letního počasí. Jedná se o outfit, který vyhovuje tzv. Business Casual Dress Codu (více se o tomto Dress Codu dozvíte na našem blogu), který je doplněný několika drobnými, ale podstatnými doplňky (šátek okolo krku, ozdobný kapesníček v náprsní kapse). Použitý letní boater klobouk je naproti tomu výrazný, pro tento outfit dominantní a evokuje náladu a oblečení 30. let 20. století, kdy tento typ klobouku byl pro muže v létě nepostradatelný a téměř povinný.

Nejvýraznější součástí tohoto outfitu je letní klobouk typu boater (více se o boater kloboucích dočtete na našem blogu). Jeho výraznost je podtržená faktem, že boater klobouky jsou již od 30. let 20. století na ústupu ze slávy, ale ve své době se jednalo o vysoce formální a společenské klobouky. Klobouk doplňuje oblečení sestávající z kalhot a oblekového saka (stejně dobře můžete použít i oblek) a čistě bílé košile. Tato košile je ušitá ze Sea Island bavlny (více se o Sea Island bavlně dozvíte na našem blogu), která je jemnější a lépe se hodí právě do horkých letních dnů.K zvýšení pohodlí i k docílení uvolněnějšího vzhledu je košile u krku rozepnutá, ale aby nebyl kontrast mezi společenským kloboukem a rozhalenkou příliš výrazný a do očí bijící je okolo krku uvázán hedvábný šátek, další reminiscence doby, kdy muži nechodili s odhaleným krkem. Ozdobný kapesníček v náprsní kapsičce jen podtrhuje celkový výraz a záměrně je použitý kapesníček, který je méně výrazný a částečně splývá se sakem. K posílení uvolněného a casual vzhledu přispívá i proplétaný opasek v klasické a konzervativní tmavě hnědé barvě.

Dnešní outfit pro inspiraci se pohybuje na pomezí společenského a uvolněného vzhledu a zcela záměrně evokuje dobu 30. let 20. století, dobu, kdy muži na své oblečení dbali více, než je dnes běžné.

Košile – Bílá Sea Island košile s dlouhým rukávem se zapínáním na 3 knoflíčky, Turnbull & Asser
Klobouk – Stetson Amsterdam – stylový letní slamák
Šátek – Modrý hedvábný šátek s geometrickým vzorem, A Piece of Chic
Ozdobný kapesníček – Pánský ozdobný kapesníček, černý s bílými puntíky, Tyler & Tyler
Opasek – Hnědý pletený pásek, Tyler & Tyler

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Pánský outfit pro inspiraci (XIV)

Pin It

Dámský outfit pro inspiraci (XI)

Dnešní outfit pro inspiraci je příkladem moderního, pohodlného stylu oblékání, tzv. Casual (nebo někdy označováno jako Smart Casual) Dress Codu. V tomto outfitu je možné chodit stylově oblečená do školy, do zaměstnání (které nepředepisuje elegantnější a formálnější Dress Cody) i na schůzku nebo na večerní posezení. Hlavními atributy jsou pohodlnost, uvolněnost a nenápadná elegance.

Kašmírový svetr s okrouhlým výstřihem v zajímavém, karmínovém, odstínu červené dobře ladí k tmavě modrým džínám nebo modrým kalhotám. Červená barva je v prostředí západní civilizace považována za typicky ženskou a použitý odstín červené, s mírně našedlým nádechem, je neagresivní, ženský a pohodový. V outfitu je použitý pouze jediný ozdobný doplněk – kostkovaný hedvábný šátek. Šátek je uvázaný okolo krku s poměrně velkým cípem, který je položený na prsou (podle návodu na vázání šátku, který najdete na našem blogu). Použitý šátek má dominantní barvou nafialovělý odstín modré a je doplněný i červenými linkami, které dobře ladí se svetrem.

Celý outfit je doplněný elegantní koženou taškou na notebook nebo tablet v hnědé barvě Siamod Borella (více se o této tašce dozvíte na našem blogu). Do tašky je možné uložit nejen notebook či tablet, ale i učebnice, poznámkový blok a další propriety. Taška je mírně zdobená, což podtrhuje ženskost celého dnešního outfitu.

Svetr – Tmavě růžový dámský kašmírový svetr s okrouhlým výstřihem, N.Peal
Šátek – Hedvábný šátek s barevnou kostičkou, A Piece of Chic
Taška – Siamod Borella – stylová hnědá taška na notebook

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.Dámský outfit pro inspiraci (XI)

Pin It

Pánský outfit pro inspiraci (XIII)

Dnešní pánský outfit pro inspiraci je příkladem moderního vzhledu, který odpovídá dnes nejrozšířenějšímu Business Casual Dress Codu (více se o tomto dress codu dozvíte na našem blogu). Je uvolněný, přiměřeně ležérní a přitom elegantní a vyvážený.

Asi nejvýraznější součástí outfitu je luxusní hnědá kožená taška na notebook Siamod Borella (o této tašce se více dočtete na našem blogu). Taška má uvnitř polstrovaný oddíl na notebook či tablet, který je v něm chráněn před nárazy. Hnědá barva v odstínu cognac je méně formální než černá, působí mladistvěji a perfektně vyhovuje Business Casual Dress Codu. Taška je v dneším outfitu frajersky nošená s popruhem křížem přes prsa. K zachování vyváženosti a barevné harmonie je však pořeba dbát na to, aby všechny kožené doplňky (boty, opasek, pásek od hodinek) byly také v hnědé barvě. Tomu odpovídá i hnědá kožená bekovka z bizoní kůže Stetson Madison (podrobnosti se o této bekovce dočtete na našem blogu). Bekovka má mírně tmavší barvu než taška a bizoní kůže má jakoby sametový, téměř semišový povrch či texturu. K Business Casual Dress Codu patří sako, které je doplněné bílou button-down košilí (více se o button-down košilích dočete na našem blogu) britské prémiové značky Turnbull & Asser. Košile je v tomto outfitu použita bez kravaty, s rozhalenkou a právě button-down košile ještě umocňuje celkově uvolněný celkový vzhled. Outfit je doplněn tmavě šedými kalhotami.

Představený outfit je příkladem moderního outfitu pro každodenní nošení do kanceláře. Je mladistvý, uvolněný a přitom velmi elegantní.

Taška – Siamod Borella – stylová hnědá taška na notebook
Čepice – Stetson Madison – luxusní hnědá kožená bekovka z bizoní kůže
Košile – Bílá button-down košile se zapínáním manžety na 3 knoflíčky

Navštivte nás, prosím, na www.SEKORA.cz a vyberte si módní doplňky, které vám nebo vaším blízkým přinesou JINÝ POCIT.

Pánský outfit pro inspiraci (XIII)

Pin It