Archiv podle kategorií: Brašny

Zavazadla na vozíku

Příchod zavazadel na vozíku byl logickým pokračováním směru, který v roce 1987 zahájil slavný model cestovního zavazadla na kolečkách Rollaboard (více se o zavazadlech na kolečkách dočtete na našem blogu). Základní myšlenkou, která stála u zrodu zavazadel na vozíku bylo vytvořit brašnu, kterou by bylo možné pohodlně nosit v ruce či na rameni a zároveň využít i všech výhod zavazadel s kolečy zejména při cestování letedlem. Mělo vzniknout stylové a přitom moderní zavazadlo, jehož používání v žádném případě neomezuje cestovatele.

Starší systém přichycení zavazadla k vozíku pomocí zipů. Siamod

Nejprve ale bylo nutné vyřešit několik technických problémů. Vozík musí být dostatečně pevný a tuhý, ale zároveň i lehký a dostatečně malý tak, aby neomezoval cestovatele. Stejně závažným byl i problém, jak brašnu k vozíku přidělat, aby spoj byl pevný a spolehlivý ale přitom aby bylo možné brašnu k vozíku připnout či od vozíku odepnout co nejjednodušeji a nejrychleji. Zkoušeli se systémy založené na patentních cvočkách, zipech či suchých zipech, ale až připevnění pomocí kovových nebo plastových svorek byl dostatečně pohodlný a přitom pevný. Oba technické aspekty byly uspokojivě vyřešené v polovině 90. let 20. století, kdy lze vysledovat komerční nástup zavazadel na vozíku.

Jedním z předních světových výrobců zavazadel na vozíku je americká společnost McKlein, která má ve svém výrobním portfoliu širokou nabídku těchto zavazadel. Vozíky jsou z lehké ale tuhé umělé hmoty (na bázi hmoty ABS) s teleskopickým držadlem, které je integrované do konstrukce vozíku. Brašna je k vozíku připevněna pomocí čtyř svorek, které se zasouvají do připravených oček na vozíku i na brašně. Svorky jsou orientovány proti sobě a tak perfektně drží brašnu na vozíku i při neobvyklých pohybech. Systém uchycení je pevný, ale zároveň i extrémně pohodlný při nandávání či sundávání brašny z vozíku nebo na vozík.

Naší nabídku zavazadel na vozíku najdete na www.SEKORA.cz.

Moderní vozík u McKlein Midway

McKlein Chicago

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

Zavazadla na kolečkách – fenomén dnešní doby

Ačkoliv jak kolo, tak i zavazadlo patří k jedněm z nejstarších lidských vynálezů, trvalo až do roku 1970 než někoho napadlo tyto dva objevy spojit. Tím člověkem, kterého to napadlo byl Američan Bernard D. Sadow, který při čekání ve frontě na pasovou kontrolu při návratu z dovolené si všimnul, jak jednoduše a bez zjevné námahy profesionální nosiči zavazadel manipulují i s objemnými kufry pokud je položí na vozík. Nápad přidělat na kufr kolečka se zrodil a protože Sadow pracoval pro firmu, která se zabývala výrobou zavazadel (U.S. Luggage) rychle i realizoval první prototyp (a v dubnu 1970 i podal žádost o patent). Kufr podle Sadowova návrhu měl na spodní straně přidělané 4 kolečka a v jednom horním rohu delší flexibilní držadlo, za který se kufr tahal. Sadow se pokusil svůj nápad prodat mnohým obchodním řetězcům, ale bez úspěchu. Až do doby, kdy se mu podařilo předvést svůj prototyp viceprezidentovi sítě luxusních obchodů Macy´s, který následně objednal první várku. Kufr na kolečkách se u Macy´s objevil poprvé v říjnu 1970 a zaznamenal ihned úspěch. Záhy se myšlenkou kufru na kolečkách začali zabývat i další významní výrobci zavazadel, z nichž někteří použili Sadowův patent a jiní vyvinuli úsilí, jak jeho patent obejít.

Kufr na kolečkách se objevil přesně ve správnou dobu, kdy se cestování (ať již na dovolenou nebo za obchodem) široce rozšířilo i mezi střední třídou, která obvykle nepoužívala při manipulaci se svými zavazadli nosiče a současně hluboce expandovalo cestování letadlem. Ovládání i velkého kufru na kolečkách hravě zvládaly i ženy, které stále častěji cestovaly samy, bez mužského doprovodu.

Kufr na kolečkách, který se táhne za sebou prostřednictvím volného madla umístěného v horním rohu je dodnes hojně rozšířeným a oblíbeným cestovním zavazadlem, zejména pokud je třeba velký objem kufru. Výborně se s ním manipuluje po rovných podlahách, které jsou typické pro současná letiště. Nejrozšířenějšími jsou dnes tyto kufry ve skořepinovém provedení, které jsou opravdu robustní, odolné proti nešetrnému zacházení letištním personálem a současně i relativně lehké.

V roce 1987 se objevil jiný typ zavazadla na kolečkách, které opravdu změnilo současný způsob cestováním. Jedná se o zavazadlo, které je orientované na výšku, na spodní straně má 2 kolečka a na zadní stěně vytahovací teleskopickou pevnou rukojeť. Otcem tohoto typu cestovního zavazadla je bývalý pilot amerických Northwest Airlines Robert Plath, který si podobné zavazadlo vyrobil pro sebe, ale záhy ho začal prodávat i svým kolegům pilotům u NorthWest Airlines. Zavazadlo nazval Rollaboard a založil i společnost Travelpro, která tento typ vyráběla a prodávala (a vyrábí a prodává dodnes, i poté co ji Robert Plath v roce 1999 prodal). Rollaboardy opravdu změnily způsob, jakým se cestuje protože tato obratná a extrémně jednoduše ovladatelná zavazadla si začali cestující brát sebou na palubu letadla a tím donutili letecké společnosti, aby přebudovali interiéry svých letadel tak, aby bylo možné vzrůstající počet Rollaboardů do nich umístit. Masivní rozšíření in-line bruslí přineslo i mírnou inovaci rollaboardů, u kterých se kolečka z in-line bruslí začala používat, což mělo za následek zlepšení již tak výborné ovladatelnosti díky nižšímu valivému odporu koleček i díky mírnému zvětšení jejich průměru. Zvětšení průměru koleček i umožnilo zavazadlům, aby lépe zvládala nerovnosti a dají se bezproblémově pohybovat i po dlažbě z kočičích hlav. Navíc, kolečka z bruslí (nebo dnes specializovaná zavazadlová, která ale vycházejí z in-linových) mají vysokou trvanlivost a minimálně se sjíždějí.

Tento typ cestovního zavazadla dnes nechybí v nabídce žádného výrobce zavazadel a o jeho maximální oblibě mezi zákazníky svědčí i jen letmý pohled na cestující na kterémkoli světovém letišti. Vyrábí se ve skořepinovém, látkovém, nylonovém i koženém provedení a v nesčetných barevných kombinacích od jednobarevných až po pestře strakatá a v široké škále velikostí od zavazadel na jednu noc (na přespání) až po opravdu veliká a objemná. Samostatnou kategorií jsou rollaboardy, které vyhovují mezinárodním předpisům pro zavazadla, která je možné si vzít sebou na palubu letadla.  Dnešní cestování si již bez Rollaboardu nebo obdobného zavazadla dost dobře neumíme představit.

Naší nabídku luxusních kožených zavazadel na kolečkách značky McKlein najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It

McKlein – Inteligentní řešení pro cestující profesionály

McKleinUSA je americký výrobce a dodavatel aktovek, kabelek, zavazadel, batohů, spisovek a dalších cestovních potřeb. Společnost je charakteristická revolučním přístupem k designu svých výrobků, který kombinuje styl (zastoupený klasickým vzhledem, použitím nejkvalitnějších materiálů a dokonalým řemeslným zpracováním) a funkčnost (prostor pro notebook chráněný proti otřesům, zvláštní přihrádky na mobilní telefon, PDA, CD).

Společnost McKleinUSA byla založena v roce 1997 v Chicagu a od roku 1998 dodává své výrobky zejména na americký trh. V průběhu své historie prokázala schopnost přicházet na trh s inovativními a pokrokovými řešeními potřeb svých zákazníků – cestujících profesionálů. McKleinUSA je držitelem několika patentů, zejména v oblasti vozíků na zavazadla a způsobu uchycení zavazadel na vozík. Společnost provozuje vlastní moderně vybavenou výrobní továrnu o rozloze přes 20 000 m2, ve které zaměstnává zkušené řemeslníky, a právě díky vlastnímu výrobnímu zázemí plní i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu.

Výrobky společnosti McKleinUSA nejsou pro každého. Nenajdete mezi nimi tašky, které kopírují poslední módní výstřelky, ale pokud patříte k těm, kdo ocení dokonalou kombinaci stylu a funkčnosti, pak jsou výrobky značky McKlein určeny právě pro vás. Neslibujeme, že taška McKlein změní váš život, ale víme, že ho učiní jednodušší.

Naší nabídku kabelek, aktovek a brašen značky McKlein najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It

Údržba a čištění kožených kabelek, aktovek a brašen

Přírodní pravá kůže je tím nejkvalitnějším materiálem, který se při výrobě aktovek a kabelek používá. Vyznačuje se vysokou estetickou hodnotou, pevností, příjemnou vůní a v neposlední řadě i dlouhou trvanlivostí. Ale stejně jako každý jiný materiál – a zejména ten přírodní – i kvalitní kůže vyžaduje alespoň minimální údržbu.

Ačkoliv je kůže velmi odolná proti různým defektům, není tato odolnost absolutní. A proto v případě jejího znečištění nebo poškození vyžaduje i odborné odstranění nečistot a případně zamaskování poškozených míst.

 

V následujících bodech naleznete několik základních doporučení, jak se ke kabelkám a aktovkám chovat, jak je udržovat a jak řešit případné problémy s materiálem:

  • Nevystavujte dlouhodobě aktovky a kabelky působení tepla a přímému slunečnímu světlu.
  • Chraňte kůži před ostrými předměty.
  • Pokud aktovka nebo kabelka zmokne, usušte ji při pokojové teplotě.
  • Při znečištění aktovky nebo kabelky odstraňte nečistotu z kůže co nejdříve. Použijte čistý hadřík nebo houbičku a nečistotu vysajte (neroztírejte). Některé druhy nečistot (zejména ty, které nejsou mastné, jako např. krev a nápoje) je možné omýt hadříkem namočeným v čisté vodě.
  • Nepoužívejte na kožené aktovky a kabelky prací prostředky, detergenty, žíraviny, vosky, čisticí prostředky na bázi alkoholu nebo terpentýnu, ale vždy jenom specializované prostředky na údržbu kůže.
  • Nepoužívejte na aktovky a kabelky běžné krémy na boty – jsou určeny pro jiný druh usní i pro jiné použití.
  • Ošetřujte pravidelně (minimálně 1x ročně, optimálně 2x ročně) aktovky a kabelky vhodným výživným a impregnačním prostředkem – např. Collonil Rustical (vyživující a impregnační přípravek na hladké a olejované kůže, k dostání ve spreji), Collonil Special Wax (vyživující a ochranný přípravek na hladké a broušené kůže, k dostání ve spreji) nebo Farnam Leather New (čistící a vyživující prostředek na bázi glycerínu, k dostání v rozprašovači) či Farnam Leather CPR (tekutý čistič a kondicionér na kůži) Tyto specializované přípravky nejen změkčují a vyživují kůži, ale zároveň vytváří ochranný film, který ji chrání před vodou a zejména před znečištěním.
  • Zašpiněnou kůži na aktovkách a kabelkách vyčistěte speciálními prostředky na čištění usní – např. Collonil Leather Soap (pěnový prostředek, který hladkou kůži čistí a zároveň vyživuje) nebo Farnam Leather New Soap (tekutý prostředek dodávaný v rozprašovači).
  • Pokud dojde k odření kůže na aktovce nebo na kabelce, dobarvěte poškozená místa speciálními krycími krémy v odpovídajícím barevném odstínu – např. Collonil Silicon Polish (krycí krém s impregnačními vlastnostmi na choulostivé hladké usně, k dostání v několika barevných odstínech).

Věříme, že tato ověřená doporučení vám pomohou k tomu, aby vám kabelky a aktovky z www.SEKORA.cz dlouho a spolehlivě sloužily a přinesly vám JINÝ POCIT.

Údržba kabelek a aktovek

 

Pin It

Messenger bag – moderní taška na rameno

McKlein Sheffield - hnědý kožený messenger bag

Termínem messenger bag se označují prostorné tašky s dlouhým integrovaným popruhem, který umožňuje nosit messenger bag přes rameno. Taška má zavírání vrchem pomocí poměrně velké chlopně, která sahá hluboko dolů a bezpečně chrání obsah tašky a zapíná se na obvykle dvě spony. Messenger bag se obvykle nosí tak, že popruh jde šikmo přes prsa na rameno na druhé straně než je sám messenger bag. Messenger bagy a tašky od messenger bagů odvozené se staly fenoménem moderní doby – nosí se v nich nejen spisy či učebnice ale především notebooky, tablety nebo fotovybavení.

Messenger bagy z aktuální kolekce Globe Canvas

Tašky podobné dnešním messenger bagům nosili poslové již v době Divokého západu – pomocníci kočích na dostavnících nejslavnějšího dopravce, společnosti Pony Express, byly takovými taškami vybaveni již v druhé polovině 19. století. Design moderního messenger bagu vychází z 50. let 20. století, kdy americký podnikatel Frank De Martini začal vyrábět messenger bagy pro kurýrské společnosti v New Yorku. Se svými dcerami Kathleen a Marge založil firmu Globe Canvas, která dodávala messenger bagy pro kurýry, kteří se pohybovali po New Yorku na kolech nebo pěšky.

Kurýr s messenger bagem od Chrome IndustriesMessenger bagy nebylo možné v té době koupit v žádném obchodě a Globe Canvas je dodával přímo kurýrním společnostech v barvách, které si každá kurýrní firma určovala. Messenger bag od Globe Canvas vycházel z kožené pracovní tašky, kterou používali montéři na elektrickém a telefonním vedení. Byla poměrně prostorná, vyrobená z pevné, hrubší bavlněné látky a měla nepromokavou podšívku, která chránila obsah tašky před deštěm nebo sněhem. Taška se poměrně rychle šířila mezi kurýrními společnostmi protože přesně vyhovovala jejich potřebám – dobře se nosila při jízdě na kole, byla dostatečně prostorná a chránila přepravované obálky a balíčky.

Delrin spona

Okolo roku 1984 redesignoval messenger bag John Peters, který použil místo bavlněné látky na vnější straně bagu mimořádně odolnou a trvanlivou nylonovou tkaninu Corduru a na zavírání chlopně použil dvojici umělohmotných (polyacetátových) delrin spon. Nepromokavá podšívka dostala výraznou, jasně žlutou barvu, aby se v tašce lépe hledalo. Délka popruhu přes rameno se dala jednodušeji nastavovat pomocí další umělohmotné spony.

Luxusní messenger bag značky Hermés

Největší rozmach messenger bagů přinesly přenosné osobní počítače v 90. letech 20. století. Messenger bagy byly pro ně upraveny tak, že vevnitř vznikla samostatná kapsa na notebook, která je typicky vypolstrovaná materiálem, který pohlcuje rázy. Poměrně drahá a nepoddajná Cordura byla nahrazená levnějším, ale stále velmi odolným balistickým nylonem a tašky tohoto typu se často přidávaly k zakoupeným notebookům jako dárek. Vzhledem ke své flexibilitě, praktičnosti a jednoduchosti při užívání a pohodlnosti při nošení tvoří messenger bagy prakticky povinou součást výbavy každého univerzitního studenta po celém světě.

Messenger bag značky Gucci

Masivní rozšíření a obliba messenger bagů vedla i většinu výrobců luxusních zavazadel k zařazení tohoto typu tašky do svého výrobního programu. – jsou k dostání od značky Louis Vuitton, Gucci, Salvatore Ferragamo či Hermés. Výrobci luxusních tašek messenger bagům vrátili tradiční přírodní materiály – kůži (a to i kůži exotických zvířat jako např. krokodýl nebo aligátor), nepromokavou nebo povoskovanou bavlnu, kovové spony a doplňky z pravé kůže. Mnohé značky využívají na vnější straně látky se svým charakteristickým potiskem (Gucci nebo Louis Vuitton).

Messenger bag z povoskované bavlny na fotovybavení, ONA bags

Messenger bag je dnes asi nejrozšířenější pracovní taškou. Je mimořádně flexibilní, dobře a pohodlně se nosí, je prostorná a dobře chrání obsah tašky před nepřízní počasí. I když se dnes běžně nosí i k obleku (ke Corporate Business Codu, o kterém se více dočtete na našem blogu), je to stále ryze pracovní taška a i značkové modely, vyrobené z pravé aligátoří kůže nepůsobí příliš esteticky a stylově. Messenger bag je perfektním společníkem pro toho, kdo se obléká podle Business Casual Dress Codu (více se o tomto dress codu dočtete na našem blogu), ale mělo by se jednat o značkový messenger bag v koženém nebo bavlněném provedení; ke Corporate Dress Codu se opravdu moc nehodí.

Naší nabídku luxusních kožených messenger bagů najdete na www.SEKORA.cz.

Kožený messenger bag Siamod San Francesco

Luxusní kožené messenger bagy Siamod San Francesco

Pin It

McKlein Chicago – ideální zavazadlo na kratší cestu

Brašna McKlein Chicago je navržena tak, aby byla ideálním cestovním zavazadlem pro kratší (dvou až třídenní) služební cesty. Skládá se ze tří základních součástí – vlastní kožené brašny, vozíku s teleskopickou rukojetí a samostatné kožené aktovky na dokumenty. Základní brašnu je možné – dle potřeby – jednoduše připnout na dodávaný skořepinový vozík, který je navíc vybaven nylonovou pláštěnkou, kterou lze na brašnu nasadit v případě nepříznivého počasí.

Vlastní brašna je vyrobena z kvalitní kůže černé barvy a má rozměry 43 (š) x 33 (v) x 28 (h) cm a má 3 hlavní oddíly. Zadní oddíl je vypolstrován hmotou, která pohlcuje nárazy a je určen pro transport notebooku až do velikosti úhlopříčky displeje 17“. Prostřední oddíl je uzpůsoben tak, aby do něj bylo možné vložit dodávanou koženou aktovku na dokumenty nebo jej lze využít pro uložení spisů. Přední oddíl může být využit buď pro transport osobních věcí (oblečení na druhý den, toaletní potřeby, apod.) nebo s využitím polstrování, které se upevňuje prostřednictvím suchého zipu, i pro další elektronická zařízení (projektor, tiskárna, apod.). Na přední straně brašny je ještě rozměrná kapsa, která slouží především pro cestovní doklady a „elekronické drobnosti“ – PDA (samostatná vypolstrovaná kapsa), mobilní telefon, CD a další. Brašna je vybavena úchyty pro připevnění ramenního popruhu.

Součástí cestovního zavazadla McKlein Chicago je i samostatná kožená aktovka na dokumenty (40 x 29 x 7 cm), která přesně pasuje do prostředního oddílu základní brašny. Aktovka je vyrobena ze stejné kvalitní černé kůže jako základní brašna a má dva hlavní oddíly, z nichž jeden je vyztužen hmotou, pohlcující nárazy a tak je uzpůsoben pro přenášení notebooku. I aktovka má úchyty pro ramenní popruh a speciální kapsy pro uložení drobností.

McKlein Chicago není jen vysoce promyšlenou funkční brašnou pro kratší služební cesty, ale i velice stylovým a esteticky zdařilým cestovním zavazadlem, které již na první pohled působí luxusním dojmem. Stejně jako ostatní výrobky značky McKlein USA je i model Chicago perfektně řemeslně zpracován a obsahuje jen ty nejkvalitnější materiály – od vlastní kůže až po robustní (a přitom decentní) zipy a kování.

Brašnu McKlein Chicago najdete v nabídce na www.SEKORA.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

McKlein Bronzeville – kompaktní kožená taška na notebook

McKlein Bronzeville je luxusní kožená brašna na notebook, která se vyznačuje mimořádně kompaktními rozměry a přitom dostatečným vnitřím prostorem. Taška je vybavena třemi hlavními přihrádkami uvnitř aktovky a dvěma kapsami na vnější straně. Vnitřní prostor obsahuje přihrádku na notebook (s polstrováním ochrannou hmotou, která pohlcuje nárazy), přihradádku opatřenou menšími kapsami k uložení drobností jako např. tižky,vizitky, zdroj k notebooku,  apod., a třetí vnitřní přihrádka může sloužit na ukládání listinné dokumentace. Vnější kapsa z lícové strany tašky je opatřena zipem a vnější přihrádka ze zadní strany aktovky je opatřena v horní části magnetem proti rozvírání a v dolní části je opatřena zipem. Tuto přihrádku lze využít  jako kapsu na listinné dokumenty a v případě rozevření spodního zipu je kapsa uzpůsobena pro upevnění na teleskopickou rukojeť vozíku kufru či tašky.

Brašna McKlein Bronzeville je perfektní náhradou nejběžnějších nylonových tašek na notebooky. Má podobné vnitřní uspořádání, malé vnější rozměry a dostatečný vnitřní prostor. Díky použité kůži ale brašna již na první pohled působí velmi luxusním dojmem a i promyšlené vnitřní uspořádání z ní činí příjemného společníka na cesty.

Taška McKlein Bronzeville je vyroben z kvalitní hovězí usně a vysoká pozornost je věnována i kvalitě použitého kování a zipů a celkovému řemeslnému zpracování. Taška má vnější rozměry 38 x 27 x 7 cm a nízkou hmotnost 1,2 kg. Je dodávána v klasické elegantní černé a středně hnědé barvě a její cena je 4.165,- Kč bez DPH (4.998,- Kč s DPH).

Tašku McKlein Bronzeville najdete v našem e-shopu na www.SEKORA.cz.

Pin It

McKlein Midway – kožená cestovní brašna na notebook

McKlein Midway je moderní kožená brašna na vozíku, která je ideálním společníkem na dvou až třídenní cesty. Vlastní brašna má dvě hlavní přihrádky a prostornou kapsu na přední stěně, ve které jsou integrovány kapsy na organizované uložení elektronických i neelektronických drobností (jako např. CD, vizitky, smartphone, tužky apod.). Zadní hlavní přihrádka je vybavena nylonovým ochranným pouzdrem na notebook, které je vyndavací a je k brašně připojeno pomocí suchého zipu. Tento obal na notebook je vybaven i dvěma uchy pro snadné a pohodlné přenášení. Přední hlavní přihrádka je prostorná a její hloubku je možné zvětšit či zmenšit o cca 5 cm pomocí zipu, který je našitý po celém obvodu přihrádky. Přední přihrádka je primárně určená k převážení oblečení, toaletních potřeb a dalších osobních věcí majitele. Zip této přihrádky je vybaven i očky pro nasazení miniaturního visacího zámku a tedy pro uzamčení této přihrádky. Na přední straně brašny je našitá prostorná kapsa, ve které je možné ukládat nejen cestovní drobnosti, ale díky dvěma vnitřním přepážkám i poměrně značné množství spisů a materiálů.

Vozík, ke kterému je brašna připevněna pomocí čtyř zaklapávacích patek, je elegantní a zároveň tuhý, pevný a maximálně funkční. Je vybaven teleskopickým držadlem, kolečky s ložisky a v prostoru mezi vozíkem a brašnou je umístěna pláštěnka, kterou lze na brašnu nasadit v případě extrémně nepříznivého počasí. Nasazení či sejmutí brašny z vozíku je jednoduché, pohodlné a velmi rychlé.

Brašna McKlein Midway je speciálně upravena tak, aby zjednodušila a zpříjemněla manipulaci při kontrolách na letištích. Celá brašna rozměrově vyhovuje mezinárodním předpisům pro palubní zavazadla a je tedy možné ji bez problémů přepravovat na palubě letadla. Pouzdro na notebook je z materiálu, který je scanovatelný současnými letištními rentgeny a není proto nutné při kontrole notebook z ochranné kapsy vyndávat. Tím, že je obal na notebook k brašně připevněn pomocí suchého zipu, není ani nutné obal na notebook od brašny oddělovat. Brašna McKlein Midway je ideálním zavazadlem na dvou až třídenní služební cesty. Velikostně splňuje podmínky pro palubní zavazadla leteckých společností a v maximální míře usnadňuje průchod letištními bezpečnostními kontrolami. Je vyrobená z pevné kůže a i zipy, vozík, ramenní popruh a ostatní součásti dodávky jsou z pevného a trvanlivého materiálu. Brašna McKlein Midway je dodávána v hnědé či černé barvě a její cena je 6.950,- Kč (včetně DPH).

Více informací najdete na www.SEKORA.cz .

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

McKlein River West – cestovní kožená brašna (nejen) na notebook

McKlein River West je ideálním zavazadlem na kratší cesty. Tato prostorná brašna má dva hlavní oddíly a přední snadno přístupnou kapsu. Zadní oddíl je primárně určen pro bezpečnou přepravu notebooku, který se ukládá do samostatného, vyjímatelného a polstrovaného obalu z balistického nylonu. Tento obal může sloužit i jako samostatná taška na notebook a lze k němu připnout ramenní popruh pro pohodlnější nošení. Přední oddíl brašny je rozdělen na tři samostatné sekce a jeho hloubku je možné rozšířit až o 5 cm a získat tak až o 30% větší přepravní kapacitu. Do předního oddílu lze uložit jak dokumenty, tak vybavení na kratší cestu (oblečení, hygienické potřeby apod.). Přední, snadno přístupná kapsa na zip, je vybavena přihrádkami na organizované uložení běžných drobností (klíče, PDA, vizitky, tužky apod.). Na zadní stěně brašny je patentovaný systém SmartZipper, který umožňuje jednoduše upevnit tašku na zavazadlový vozík.

Brašna McKlein River West je perfektním zavazadlem na služební cesty s přespáním. Je konstruována i tak, aby zjednodušila průchod přes kontrolní stanoviště na letištích (vyjímatelný ochranný obal na notebook) a je ideálním společníkem pro ty, kdo často cestují. Je vyrobena z prvotřídní hovězí kůže a i řemeslné provedení je na nejvyšší úrovni.

Luxusní kožená cestovní brašna McKlein River West má vnější rozměry 42 x 34 x 23 cm (resp. 42 x 34 x 28 cm při rozšíření přední kapsy) a její hmotnost je 2,6 kg. Je k dispozici v černé barvě a její cena je 4.992,- Kč bez DPH (5.990,- Kč s DPH).

Více na www.SEKORA.cz (hnědá) nebo na www.SEKORA.cz (černá).

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

McKlein Gresham – luxusní kožená brašna na notebook

McKlein Gresham je luxusní kožená brašna z jemné telecí kůže. Vnitřní prostor je rozdělen na 3 oddíly. Prostřední oddíl je polstrován hmotou, která pohlcuje nárazy a je primárně určen pro bezpečný transport přenosného osobního počítače. Na vnitřní zadní stěně brašny je kapsa se zavíráním na zip. Na přední straně brašny je umístěna uzamykatelná kapsa, která je uzpůsobená pro organizované uložení běžných drobností (CD, mobilní telefon, tužky, vizitky apod.). Brašna má horní zavírání na zip a je vybavena úchyty pro připnutí ramenního popruhu. Brašna je dodávána s ramenním popruhem, jehož délku lze individuálně nastavit. Na zadní straně brašny je patentovaný systém SmartZipper, který umožňuje brašnu rychle a jednoduše připnout na zavazadlový vozík.

To, co brašnu McKein Gresham odlišuje od běžných brašen na notebook je bezesporu její elegantní a neokoukaný vzhled. V obou dodávaných barevných variantách (černé a hnědé) je McKlein Gresham jednoduchým, vyváženým a nadčasovým módním doplňkem, který vyhovuje jak formálnímu, tak i uvolněnějšímu vzhledu nositele. Použitá kůže, ze které je brašna vyrobena, působí na první pohled solidně a luxusně a perfektně doplňuje celkový dojem z brašny McKlein Gresham.

Elegantní a vysoce prostorná brašna s klasickým a nadčasovým vzhledem McKlein Gresham je vyrobena z kvalitní jemné telecí kůže a vysoká pozornost je věnována i kvalitě použitého kování a zipů. Taška má vnější rozměry 43 x 33 x 15 cm a její váha je 2,25 kg. Je dodávána v černé barvě se stříbrnými kovovými doplňky a její cena je 4.709,- Kč bez DPH (5.650,- Kč s DPH). Pro více informací, prosím, navštivte www.SEKORA.cz.


Pin It