Archiv podle kategorií: Značky

Hermés – francouzský luxus

Francouzská značka Hermés je jednou z nejuznávanějších světových módních značek. Pověstné jsou zejména její kabelky (modely Kelly a Birkin), hedvábné šátky a pánské hedvábné kravaty, nicméně její impérium zahrnuje i parfémy, hodinky a konfekční oblečení. Do dnešních dnů si značka Hermés zakládá na kvalitě, její výrobky nejsou vyráběny masově a vznikají ve vlastních dílnách (kde se praktikuje malosériová výroba) a jsou především z přírodních materiálů.

Thierry Hermés, zakladatel značky

Značku založil roku 1837 Thierry Hermés (1801 – 1878), syn francouzského otce a německé matky, a od začátku jí směřoval k produkci těch nejkvalitnějších výrobků, které si kupovala evropská nejvyšší společnost. Ve 20. letech 20. století se značka Hermés stala leadrem evropského sedlářského trhu, s tím, že podstatná část sedlářské produkce směřovala do Ruska

Ve 20. letech 20. století zařadil do značky Émile-Maurice Hermés, který převzal vedení společnosti po svém otci, i výrobky z oblasti oblečení. Značka Hermés byla jednou z prvních evropských značek, která na svých výrobcích používal zipy (více se o zipu dočtete na našem blogu) a již v roce 1918 vytvořila pro prince Waleského Edwarda golfový bag se zipy.

V roce 1935 značka uvedla Sac a Dépeches, dámskou kabelku, která byla po letech přejmenována na Kelly bag (více se o této kabelce dozvíte na našem blogu). Od roku 1937 má značka ve své nabídce i hedvábné šátky, které se staly opravdu ikonické.

Od roku 1951 je značka aktivní i v oblasti parfémů a jako jedna z mála má vlastního parfuméra.

Pierre-Alexis Dumas

Od roku 1951 vedl značku Robert Dumas-Hermés a od roku 1997 byl kreativním ředitelem Martin Margiela a v roce 2003 se jím stal Jean-Paul Gaultier. V současné době vede značku Patrick Thomas a kreativním ředitelem je Pierre-Alexis Dumas.

Značka Hermés je do dnešních dnů jednou z mála, které setrvávají v maximální kvalitě svých produktů. Do dnešních dnů značka používá výhradně přírodní materiály,všechny výrobky si sama vyrábí i prodává a neobyčejnou pozornost věnuje kvalitě.

 

Pin It

Schott NYC – esence pravého amerického stylu

Americká značka Schott NYC je předním světovým výrobcem bund, kabátů a dalšího oblečení. Značka je typickým představitelem opravdového amerického stylu (někdy označovaného jako Americana) ve 21. století – maximální funkčnost a jednoduchost bez zbytečných ozdob. Značku proslavily především kožené motorkářské bundy a kabáty Pea Coat, které dodává americkému námořnictvu; Schott NYC také byla první značkou na světě, která ve svých bundách použila zip.

Značka Schott NYC vznikla v roce 1913, kdy dva bratři – Irving a Jack Schottovi – začali šít pršipláště a jiné kabáty v newyorském Manhattanu. Již ve 20. letech 20. století použla značka Schott NYC – jako první na světě – u svých bund zip. Ačkoliv byly první zipy drahé a ne zcela spolehlivé, značka rozpoznala obrovské výhody zipu pro zapínání bund – i díky tomu, že Irving Schott se o zip zajímal a spolupracoval na jeho vývoji.

Pea Coat značky Schott pro US Navy

Kožené bundy byly v jejím produktovém portfoliu od poloviny 20. let 20. století a v roce 1928 navrhl Irving Schott koženou bundu, která byla určená jako vrchní vrstva při jízdě na motorce. První motorkářské bundy se prodávaly výhradně prostřednictvím dealerů značky Harley Davidson a velmi rychle si získaly oblibu mezi motorkáři. Bunda měla tak povedený a nadčasový střih, že se vyrábí dodnes.

Na začátku roku 1940 přestala firma vyrábět pro veřejnost a celou svou válečnou produkci dodával výhradně složkám armády Spojených států, především letectvu a námořnictvu. Pro US Air Force navrhl Irving Schott hned na začátku války koženou bundu, tzv. Bomber Jacket, která chránila osádky bombardérů před chladem za dlouhých letů nad Evropou i Pacifikem. Bunda je dodnes příkladem maximálně funkční a pohodlné outdoorové bundy. Pro US Navy začala firma Schott vyrábět Pea Coaty (více se o Pea Coatech dozvíte na našem blogu) a v dodávkách Pea Coatů pro americké válečné námořnictvo značka pokračuje po více než 60 let.

Motorkářská bunda Schott

Po druhé světové válce značku proslavili především dva hollywoodští představitelé rebelů – Marlon Brando a James Dean. Motorkářská bunda se stala nedílnou součástí oblečení Marlona Branda ve slavném filmu Divoch (The Wild One) z roku 1953 a James Dean motorkářskou bundu nosil často v civilním životě. I Pea Coaty značky Schott účinkovaly v mnoha amerických filmech, od Sand Pebbles se Steve McQueenem až po Tři dny kondora s Robertem Redfordem.

V 70. letech 20. století se vrcholné modely z nabídky Schott NYC, označované jako Perfecto, staly „uniformou“ rockových hvězd – Blondie, The Sex Pistols či The Ramones. I dnes má značka hodně věrných zákazníků mezi celebritami- Rihanna, Brad Pitt, Alec Baldwin či Colin Farell.

V současné době firmu vlastní již 4. generace rodiny Schottů a stále je většina modelů značky šitá ve Spojených státech. Jejich filozofie zůstává po celou dobu existence značky stejná – maximální funkčnost, pohodlnost. Oblečení, které je nesmírně nositelné a přitom střízlivě elegantní.

Jams Dean

Steve McQueen

 

Marlon Brando

Salvatore Ferragamo – módní impérium italského obuvníka

Salvatore Ferragamo se svou ženou Wandou

Módní dům Salvatore Ferragamo patří mezi nejvýznamnější současné módní značky. A i v dnešním globalizované ekonomice zůstala značka samostatná a je spravována rodinou Ferragamo. Kromě dámské obuvi, na které značka vyrostla, obsahuje dnešní nabídka značky obuv i pro muže, dámské kabelky a pánské aktovky, peněženky a opasky, hedvábné šátky a hedvábné kravaty. Spolu se svými obchodními partnery značka nabízí i parfémy a sluneční brýle.

Salvatore Ferragamo se narodil v roce 1898 v italské Kampánii jako 11. potomek v rozvětvené rodině. Po ročním studiu obuvnictví v Neapoli si v domě svých rodičů otevřel malý obuvnický obchod. V roce 1914 emigroval do Spojených států a v kalifornské Santa Barboře odstartoval svou zářnou kariéru. Vyráběl boty na míru, které nosily hollywoodské hvězdy na stříbrném plátně i mimo něj. Protože mu šlo o to, aby jeho boty nejen pěkně vypadaly, ale aby byly i pohodlné, studoval na jihokalifornské univerzitě anatomii.

Salvatore Ferragamo a Audrey Hepburn

Za svého pobytu ve Spojených státech si vybudoval uznávané jméno a vynikající pověst mezi celebritami a když se v roce 1927 vrátil zpět do Itálie o své americké zákazníky nepřišel. Ve Florencii založil firmu, která sice v době velké hospodářské krize ve 30. letech 20. století zkrachovala, ale znovu ji postavil na nohy a výborně prosperoval a úspěšně rozšiřoval svou klientelu a posiloval image značky. Na konci 30. let 20. století zakoupil Palazzo Spini Feroni v centru Florencie, ve kterém je od roku 1995 muzeum, věnované Salvatore Ferragamu, jeho tvorbě a značce, kterou založil.

Kabelka Salvatore Ferragamo Fiamma

Po 2. světové válce se obuvnická produkce značky prudce rozvíjela a vyráběla až 350 ručně šitých bot denně.  Mezi stálé zákazníky patřily nejen filmové herečky (Marylin Monroe, Grace Kelly, Audrey Hepburn), alei  i významné světové osobnosti (Eva Peron či Indira Devi). Od doby ukončení 2. světové války je značka synonymem pro stylovou, pohodlnou obuv s nápadem.

Salvatore Ferragamo zemřel v roce 1960 a po jeho smrti převzala otěže módního domu jeho žena Wanda spolu s dětmi a později i vnuky. Značka rozšířila svou nabídku a přestala být jen značkou obuvi. Kabelky značky Ferragamo nosila mj. Margaret Thatcherová či princezna Diana. Pověstnými a ceněnými se staly hedvábné módní doplňky – šátky a kravaty. Zatímco většina šátků je potištěná velkými a výraznými vzory, typické pro kravaty Salvatore Ferragamo je drobný foularddový vzorek.

Kravaty Salvatore Ferragamo s drobným foulardovým vzorkem

V roce 2006 se stal výkonným ředitelem značky italský manažer Michele Norsa a značka má celosvětově okolo 600 butiků. Kromě tradičních regionů (Evropa a Spojené státy) se značka výrazně prosazuje i na asijském trhu.

Mezi ikonickými modely značky patří baleríny na nízkém podpatku Vara, sandály Rainbow či elegantní kabelka Fiamma. Značka se proslavila i použitím kovu na vyztužení podpatku či podrážky; Takové boty měla v oblibě mj. Marilyn Monroe.

Značka Salvatore Ferragamo je i dnes, téměř po sto letech, synonymem kvalitních, stylových a především pohodlných dámských bot.. Toto renomé přenesla i na pole módních doplňků pro ženy i pro muže a zůstává stálicí na módním trhu.

Marilyn Monroe

Camilla Bella a baleríny Vara

 

 

Espadrij – originální a autentické espadrilky

Espadrij ([εspadrij] l‘originale) je přední evropskou značkou autentických letních espadrilek a sandálů (více se o espadrilkách dozvíte na našem blogu). Boty značky Espadrij jsou vyráběné na francouzské straně Pyrenejí v posledních existujících dílnách, které používají tradiční výrobní stroje a postupy.

Již v padesátých letech 20. století nosili takové stylové osobnosti jako Grace Kelly, Sophia Loren, Jacquelin Kennedy či Humphrey Bogart nebo Gary Cooper espadrilky, které se staly synonymem pro lehkou, plátěnou letní obuv. Jsou oblíbené zejména ve středomoří a dnes je možné v nich běžně vidět např. Catherine Deneuve či Michala Douglase.

Pro espadrilky značky Espadrij je charakteristické použití pevné a prodyšné látky na svršek boty, silné jutové podešve s tenkou gumovou podrážkou, která vytváří ideální komfort pro nohu a pozornost, kterou značka věnuje řemeslnému zpracování bot.

Značka Espadrij každý rok obměňuje barvy svých espadrilek a sandálů tak, aby obuv této značky byla veskrze moderní a dobře nositelná i v 21. století.

Naší nabídku dámských i pánských espadrilek značky Espadrij najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It

Chanel – opravdová francouzská haute couture

Francouzský módní dům Chanel lze považovat za ztělesnění a zosobnění francouzské haute couture. Patří k nejstarším dodnes provozovaným módním domům a v plné síle zažil zlaté období haute couture ve 20. a 30. letech 20. století. Během století, které uplynulo od jeho založení, se nesmazatelně podepsal na tom, jak se dámská móda vyvíjela i kam se ubírá dnes a nejméně čtyřmi svými produkty se navždy zapsal do historie – malými černými šaty, kostýmem Chanel, kabelkou Chanel 2-55 (více se o této ikonické kabelce dozvíte na našem blogu) a vůní Chanel No.5 (detaily o této slavné vůni najdete na našem blogu).

Gabrielle "Coco" Chanel

Módní dům Chanel vznikl v roce 1909, kdy Gabrielle Chanel (tehdy 26-letá) si otevřela své vlastní kloboučnictví v pařížském domě svého přítele Etienna Balsana. Protože byl v Balsanově domě i salon pro francouzskou loveckou elitu získala Gabrielle (přezdívaná Coco) Chanel možnost oslovit i zákazníky z těch nejvyšších společenských kruhů. O rok později přesunula své kloboučnictví, za finanční pomoci svého dalšího přítele Arthura Capela, do rue Cambon a v roce 1913 otevřela pobočky v Biaritzu a Deauville, kde již nabízela i sportovní a volnočasové oblečení.

Marilyn Monroe v malých černých šatech

Po první světové válce rozšířila svůj obchod v rue Cambon a vytvářela modely, které byly výrazně jednodušší a pohodlnější než to, co byl v té době hlavní proud. Okolo roku 1920 uvedla na trh svůj kostým Chanel – sukni s délkou ke kolenou doplněnou sakem – a malé černé šaty (zkráceně malé černé) – jednoduché koktejlové šaty v černé barvě. Jak kostým Chanel, tak malé černé šaty jsou dodnes opravdovými ikonickými kousky dámské módy, které zásadně ovlivnily pojetí dmské elegance – mnohokrát napodobované, mnohokrát modifikované a stále moderní.

V roce 1921 se začala psát i historie jedné z nejúspěšnějších dámských vůní – Chanelu No. 5. V meziválečném období byl módní dům Chanel opravdovou výkladní skříní francouzské haute couture a jediným, kdo mohl konkurovat byl módní dům Elsy Schiaparelli.

Gabrielle Chanel a Pierre Wertheimer

V roce 1924, po uvedení parfému Chanel No.5, založila Coco Chanel společně s bratry Pierrem a Paulem Wertheimery a Théophillem Badelem společnost Chanel Parfums. Společnost měla zajistit celosvětovou distribuci parfémů se značkou Chanel a získala i právo používat jméno Chanel. Gabrielle Chanel měla ve společnosti jen 10% podíl a poměrně záhy získala pocit, že takové rozdělení je pro ní nevýhodné a s pomocí právníků se neúspěšně pokoušela majetkové poměry upravit ve svůj prospěch.

Po okupaci Francie německým Wehrmachtem v roce 1940 dům Chanel uzavřel své obchody a pokračoval pouze v prodeji parfému. Gabrielle se přestěhovala do hotelu Ritz, kde bydlela se svým přítelem, německým zpravodajským důstojníkem von Dinclagem. Vzhledem k tomu, že její nejvýznamnější společníci z Chanel Parfums, bratři Wertheimerové, byli židé a uprchli do Spojených států, pokusila se využít situace a získat kontrolu nad touto společností. Tento její krok, spolu s jejími známostmi mezi německými okupačními důstojníky, měl za následek, že po osvobození Francie byla označená za německou kolaborantku a uchýlila se až do roku 1953 do Švýcarska.

Jacqueline Kennedy v růžovém kostýmu Chanel

V roce 1947 došlo k upravení vztahů v rámci Chanel Parfums – byly jí vyplaceny zisky z prodejů Chanel No.5 z válečného období (400.000 USD) a napříště měla získat 2% z prodejní ceny každého parfému. Na oplátku získala Chanel Parfums plné právo užívat jméno Coco Chanel.

V poválečném období se sláva módního domu Chanel rychle vrátila. V roce 1955 uvedla na trh slavnou kabelku Chanel 2-55, v dalších letech rozšířila řadu svých parfémů (i o pánské vůně) a pokračovala ve vytváření oblíbených a originálních modelů. Gabrielle Chanel zemřela v roce 1971, ve věku 87 let.

Po smrti Gabrielle Chanel koupil Jacques Wertheimer (vnuk Pierra Wertheimera) kontrolní balík v módním domě Chanel a tím přešel dům do majetku rodiny Wertheimerů, kde je dodnes. Novým hlavním návrhářem domu Chanel se stal v roce 1983 německý módní tvůrce Karl Lagerfeld, který úspěšně pokračuje v tradici Coco Chanel.

Audrey Hepburn v malých černých

Od poloviny 90. let 20. století se značka Chanel pokouší rozšířit své impérium. V roce 1996 koupila britského výrobce luxusních loveckých zbraní Holland & Holland, krátce nato i značku módních plavek Eres a v roce 2001 výrobce luxusních hodinek Bell & Ross. Značka výrazně rozšířila svou řadu vůní (pro ženy i pro muže) a vstoupila i do odvětví kosmetických přípravků. Společně s italskou Luxotticou je aktivní i v oblasti brýlí a slunečních brýlí.

Módní dům Chanel je i dnes, po více než 100 letech své existence, jedním z předních a nejvýznamnějších světových módních domů. Dodnes si zachoval svou samostatnost i charakteristický rukopis a má stále co nabídnout.

Gabrielle Chanel

Karl Lagerfeld

 

Kostým Chanel v současném pojetí Karla Lagerfelda

Ralph Lauren – americká nadčasová klasika

Ralph Lauren a konglomerát značek okolo tohoto jména je současnosti nejvýznamnější a nejpopulárnější americkou módní značkou. Kromě oblečení je značka aktivní i v oblastech domácího vybavení, parfémů a luxusních módních doplňků. S ročním obratem přesahujícím 7,5 miliardy USD patří mezi největší světové módní domy.

Ralph Lauren se narodil v roce 1939 v Bronxu, New Yorku židovským přistěhovaleckým rodičům se jménem Ralph Lifshitz. Krátce studoval obchod na Baruchově vysoké škole v Mahattanu a v 16 letech si změnil příjmení na Lauren. Již v dětství věnoval mimořádnou pozornost tomu, co nosí a jeho prvním zaměstnáním byla práce u Brooks Brothers.

V roce 1967 se osamostatnil a navrhl kolekci pánských vázanek, které pod logem „Polo“ dodával do předních amerických obchodních domů. Celkem přirozeně pak kravaty doplnil o celý sortiment pánského oblečení. Roku 1972 rozšířil svou nabídku i o dámskou kolekci, která byla hodně inspirována pánským oblečením. V tom samém roce také poprvé uvedl na trh své slavné polo trička (více se o polo trikách dozvíte na našem webu), tričko s krátkým rukávem, límečkem, zapínáním na dva knoflíčky a charakteristickým znakem hráče koňského póla na levé straně.Značka poměrně rychle expandovala a díky svému zázemí loajálních zákazníků dokázala přežít i některé ne úplně povedené rozvojové projekty (například opakované pokusy o vytvoření značky džín).

Mezi nejvýznamnější značky Ralph Lauren dnes patří Ralph Lauren Purple Label (nejvyšší kvalita materiálů i zpracování, opravdový luxus pro muže), Ralph Lauren Black Label (elegance především do městského prostředí pro muže i ženy), Ralph Lauren Blue Label (dámská značka kombinující ženskost a eleganci) a samozřejmě Polo Ralph Lauren (kombinace Ivy League a bristkého stylu). Ralph Lauren je dodnes aktivní nejen při řízení společnosti, ale i při návrhu nových kolekcí dámské i pánské módy.

Pro značku je charakteristické, že vychází z elegantních, nadčasových kořenů britské módy, které často obohacuje typicky americkými prvky. Značky Ralph Lauren vycházejí vstříc zákazníkům, kteří hledají mimořádně elegantní, nadčasový ale zároveň uvolněnější, ležérnější styl oblékání, který je dnes preferován většinou zákazníků a je bezesporu nejsilnějším módním trendem dneška.

 

 

 

 

 

 

 

Pin It

Native World – esence novozélandských svetrů

Native World je moderní, sportovně laděná novozélandská značka, která patří nejstaršímu novozélandskému zpracovateli vlny Manawatu Knitting Mills. Native World se specializuje na úplety (svetry, šály, čepice, rukavice, ponožky) vyrobené z possum merino vlny.

Vlna označovaná jako Possum Merino je přírodní směsový materiál, jehož hlavními komponenty je kvalitní ovčí merino vlna a vlna ze srsti novozélandského vačnatce kusu liščího, který se anglicky označuje jako possum (více se o possum merino vlně dozvíte na našem blogu). Podíl merino vlny je obvykle mezi 60 a 70%, podíl srsti kusu liščího je mezi 20 a 30%. Tato přírodní směsová vlna má některé opravdu originální vlastnosti – je velmi jemná, měkká a příjemná a zároveň nesmírně teplá a hřejivá (udává se, že je o 55% teplejší než ovčí merino vlna).

Společnost Manawatu Knitting Mills, vlastník značky Native World, byla založená roku 1884 Johnem Stubbsem, který se na Nový Zéland přistěhoval z britského Lancashiru, kde pracoval jako punčochář. V této profesi pokračoval i ve své nové domovině a prvními výrobky, které Manawatu Knitting Mills vyráběly byly pletené ponožky. Značka se úspěšně rozvíjela a rozšiřovala svůj sortiment výrobků a mj. se stala dodavatelem novozélandských ozbrojených sil v obou světových válkách. V roce 1992 se společnost přestěhovala do nově postavené továrny, která disponuje těmi nejmodernějšími přádacími a pletacími stroji a nejpokrokovější technologií. Manawatu Knitting Mills dnes patří k nejstarším zpracovatelům vlny na Novém Zélandě.

Značka Native World se snaží, aby byla stejně exkluzivní jako novozélandská krajina, ve které má značka své kořeny. Barevná paleta jejich výrobků je inspirována hlubokými lesy, průzračnými jezery, čistými mořskými plážemi a nádhernými horami, které obklopují sídlo značky. I výrobky značky Native World mají svůj nezaměnitelný půvab, eleganci a perfektně vyhovují potřebám moderních zákazníků.

Naší nabídku novozélandských svetrů z possum merino vlny značky Native World najdete na www.SEKORA.cz a nabídku šál najdete na www.SEKORA.cz.

Pin It

Kenzo – francouzské haute couture s japonskými kořeny

Kenzo Takada

Kenzo Takada, zakladtel značky Kenzo,  pochází ze sedmi dětí a o módu se začal zajímat v útlém mládí, když si prohlížel módní časopisy svých starších sester. Studoval lingvistiku na Univerzitě v Kobe, ale po jednom semestru studia přerušil a přihlásil se na prestižní módní školu Bunka Gakuen v Tokiu. Jeho rodiče odmítli tato studia podporovat, a tak se Kenzo musel živit sám.

V roce 1964 se Kenzo Takada přestěhoval do Paříže a začal pracovat na samé spodní příčce v hierarchii módních návrhářů. Postupně získával kontakty, začal pracovat jako návrhář na volné noze a v roce 1970 si otevřel svůj první butik Jungle Jap. Velmi rychle si získal věhlas zejména u mladší generace.

V roce 1999 Kenzo Takada přestal aktivně řídit společnost a v současné době patří značka Kenzo do skupiny LVMH (Louis Vuitton, Moet, Hennesy). V roce 2011 se kreativními řediteli značky stali Carol Lim a Humberto Leon, kteří dávají značce onen revoluční náboj, se kterým byla značka založena.

Značka Kenzo spojuje japonské prvky s evropským kulturním povědomím. Mnoho z jejích modelů navazuje na tradiční japonské kimono a vyznačuje se geometrickou jednoduchostí. Kenzo je známá nejen pečlivým výběrem materiálů, ale především velmi nekonvenční prací s barvami, kde se nebojí ani originálních kombinací.

Naší nabídku luxusních kravat značky Kenzo najdete na www.SEKORA.cz.

Carol Lim a Humberto Leon

Pierre Cardin – francouzský šarm

Pierre Cardin

Pierre Cardin se narodil v roce 1922 poblíž Benátek v rodině francouzského obchodníka s vínem. Jeho otec chtěl, aby studoval architekturu, ale Pierre Cardin se od mládí intenzivně zajímal o navrhování oblečení. V 17 letech začal pracovat jako pánský krejčí ve Vichy a po válce se přesunul do Paříže, kde pracoval pro módní domy Paquin a Schiaparelli. V roce 1947 přijal místo u Christiana Diora a podílel se na uvedení legendární kolekce „New Look“.

Roku 1950 si otevřel vlastní módní salon a v roce 1957 slavnostně otevřel první butik s pánskou módou a rychle si získal uznání a následně rozšířil sortiment o doplňky pánské módy. Na konci padesátých let 20. století byl vyloučen ze Syndikátní komory pařížské Haute Couture v reakci na to, že uvedl na trh kolekci konfekčního oblečení. „Každý kopíruje moje modely, tak proč bych neměl vytvořit konfekci ?“ bylo jeho zdůvodnění tohoto kroku, který brzy následovali i ostatní přední módní návrháři. Opět jako první uvedl v roce 1961 na trh kolekci pánského módního oblečení.

Pierre Cardin v 60. letech 20. století

Jeho věhlas během 60. let neustále rostl a právě v této době vytvořil svůj pověstný „kosmický“ styl. V roce 1970 vytvořil v srdci Paříže Espace Cardin – komplex, který obsahuje divadlo, galerii a restauraci a pravidelně podporuje mladé začínající umělce. Roku 1981 se stal vlastníkem proslulé restaurace Maxim v Paříži a rychle otevřel Maximy v New Yorku, Rio de Janeiru a Pekingu. O jeho obchodním duchu svědčí i to, že již od počátku 60. let 20. století intenzivně budoval nové geografické trhy pro své modely – nejprve Japonsko, pak Čínu a nakonec v roce 1985 podepsal smlouvu v bývalém SSSR na konfekční kolekci a o rok později otevřel obrovský obchod v Moskvě.

V průběhu let se impérium Pierra Cardina rozrostlo do mamutích rozměrů, především díky propracované licenční politice (dnes obhospodařuje okolo 900 licencí v 98 zemích světa). Ačkoliv takové množství licencí poněkud oslabilo jeho reputaci jako světového designera, určitě z něj udělalo jednoho z nejbohatších mužů světa.

Styl značky Pierre Cardin je možné pokládat za mírně avantgardní a vyznačuje se oblibou geometrických tvarů a motivů a použitím neobvyklých a přitom harmonických barevných kombinací.

Naší nabídku luxusních kravat značky Pierre Cardin najdete na www.SEKORA.cz.

Pierre Cardin a Claudia Cardinale

Siamod – moderní luxus

Značka Siamod je prémiovou značkou kabelek a aktovek pro cestující profesionály amerického výrobce McKlein (více se o společnosti McKlein dozvíte na našem blogu). Společnost McKlein uvedla na trh tuto značku v roce 2009.

Siamod Fratti

Inspirací pro vznik značky Siamod byla návštěva italské Ligurie šéfnávrhářem společnosti McKlein. Romantické mořské pobřeží a vyhlášená zručnost místních řemeslníků se promítly již do první kolekce značky Siamod.

Produktové portfolio značky Siamod obsahuje pánské aktovky, dámské kabelky a cestovní zavazadla na vozíku. Aktovky i kabelky jsou přizpůsobené potřebám dnešních profesionálů a obsahují integrovaný oddíl pro bezpečné uložení notebooku a vnitřní kapsičky pro organizované a přehledné uchovaní současných elektronických vymožeností – Smartphone, CD, USB disk, apod. Všechny výrobky značky Siamod jsou vyrobené z vysoce kvalitní kůže a při výrobě v továrně firmy McKlein je ve značné míře užíváno ruční zpracování. Nejen základní materiál – kůže – patří k tomu nejkvalitnějšímu, ale i použité kování (zipy, přezky, úchyty) je ve velmi jakostním provedení. Spolu s vysokým standardem řemeslného zpracování, nadprůměrným podílem ruční práce a atraktivním designem představují výrobky značky Siamod opravdový luxus pro soudobé cestující profesionály.

Nabídku aktovek a kabelek značky Siamod najdete na www.SEKORA.cz.

Siamod Belveder, hnědá

Siamod Ignoto

 

 

 

 

 

 

 

Siamod Serra, v pozadí pobřeží italské Ligurie

Pin It